Як підключити денні ходові вогні?

Нікого вже не дивує, що на автомобілі під час руху повинні горіти фари або спеціальні лампи, звані денними ходовими вогнями (ДГЗ). І якщо в перший час така їзда була незвичною, то зараз для всіх водіїв це стало нормою. Навіть виробники внесли необхідні зміни в конструкцію ТЗ. Але залишився великий парк раніше випущених машин, позбавлених ДГЗ, і водіям доводиться користуватися штатними лампами ближнього світла і габаритами. Правда, є можливість зробити подібний пристрій самому або купити вже готовий набір, але в цьому випадку виникає питання — як підключити денні ходові вогні.

А що вимагають ПДР та інші нормативні документи ?

Якщо заглянути в технічний регламент, то він визначає ДГЗ як лампи, встановлені в передній частині ТС. Параметри їх розміщення наведені на малюнку. Ці лампи спрямовані вперед і спалахують при запуску запалювання. При включенні ближнього світла вони повинні згаснути. В регламенті є доповнення — якщо відсутня ДГЗ, в будь-який час на ТЗ при русі повинні горіти ближнє світло або протитуманні фари.

Як підключити денні ходові вогні?

Як правило, сучасні ДГЗ виготовляються на основі світлодіодів, мають різноманітну форму і можуть бути встановлені на будь-який автомобіль. Зовнішній вигляд одного з таких зразків наведено на фото.

 Як підключити денні ходові вогні?

У вимогах спеціально обумовлено, що ДГЗ можуть встановлюватися на машину факультативно, т. Е. Додатково (за бажанням), якщо вони раніше конструкцією ТЗ не передбачалися. До речі, визначений і колір світіння, він повинен бути білим, допускаються незначні відхилення спектра випромінювання.

А навіщо потрібні ДГЗ, якщо дозволяється користуватися фарами?

Перевагою ДГЗ вважається їх економічність і яскравість світіння. Світлодіоди по відношенню до інших типів ламп споживають менше електроенергії. І якщо для нових автомобілів це не настільки важливо, в них генератор при будь-яких умовах забезпечує зарядку АКБ, то для старих машин відсутність зарядки може стати критичним.

В них, наприклад, при холостому ході не буде в потрібному обсязі здійснюватися вироблення електроенергії, що викличе додаткове розряд АКБ. І якщо в умовах руху по трасі цього не відбувається, то в міському циклі подібне явище загрожує недозаряд батареї.

Крім того, яскравість світіння ДГЗ вище, ніж фар ближнього світла, завдяки чому автомобіль стає більш помітний на дорозі. Важливе значення має і режим включення/відключення ходових вогнів. При установці ДГЗ він реалізується автоматично, тоді як при використанні ближнього світла робити це доводиться самостійно. І якщо ви забули включити фари, то при зустрічі з інспектором така забудькуватість може загрожувати вам штрафом.

На сьогоднішній день є безліч різних наборів, що дозволяють самостійно встановити ДГЗ на автомобіль. Найчастіше це ходові вогні від Philips або Hella. Можна знайти комплекти, розраховані на монтаж на будь-якій машині, але всі вони відрізняються досить-таки високою ціною. Ось і доводиться автолюбителям займатися виготовленням подібних пристроїв своїми руками. І хоча це забирає час, але зате дозволяє скоротити витрати. Вибираючи такий варіант, необхідно потурбуватися про те, як правильно підключити денні ходові вогні.

А як це зробити?

Існує досить багато різних підходів до монтажу ДГЗ. Але не варто забувати основна вимога — вогні повинні загорятися при включенні запалення і гаснути при появі ближнього світла. Якщо ви купуєте готовий набір ДГЗ, то там наведена схема і вказано, які дроти куди тягнути.

Інша справа, якщо вогні виготовлені самостійно. Та й при використанні готового комплекту часом у кваліфікованих водіїв виникає бажання внести зміни в стандартну схему. Так що питання підключення ДГЗ далеко не пусте, і йому варто приділити особливу увагу.

Створено безліч різних схем, що дозволяють реалізувати в кожному випадку свої алгоритми управління ДГЗ. Ось одна з найпоширеніших:

 Як підключити денні ходові вогні?

Зрозуміло, що в кожній машині свої особливості, але на схемі наведені загальні рекомендації, що показують, куди підключати денні ходові вогні, щоб забезпечити їх роботу відповідно до загальноприйнятого алгоритмом. Тут використано стандартне автомобільне реле, яке неважко придбати в будь-якому магазині автозапчастин. Встановити його допустимо на монтажній платі, там зазвичай бувають вільні місця, або на будь-якому зручному місці. Куди підключати дроти, зазначено на схемі.

Як правило, управління ДГЗ реалізується саме на реле. Схеми підключення можуть бути і іншими, при цьому не відрізняючись принципово, наприклад, як наведена нижче.

Як підключити денні ходові вогні?

Хоча існують і варіанти, коли застосовуються спеціальний блок управління або додаткові електронні компоненти. Інший підхід — без використання реле. Схема такого підключення показана нижче.

Як підключити денні ходові вогні?

Який варіант вибрати — це вже кожен вирішує сам. Але якщо ви купуєте готовий комплект, то, швидше за все, там вже є все необхідне, в тому числі і вказівка, куди які дроти треба протягувати.

Потрібно лише додатково зазначити, що існують спеціальні колодки і кліпси, значно полегшують всю процедуру монтажу ДГЗ. Зазвичай їх можна придбати в магазині. На відео показано, як виконується підключення денних вогнів за допомогою реле, колодок і кліпс по одній з наведених схем:

ДГЗ вже давно стали нормою при русі на дорозі. Проте ще експлуатується досить багато машин, на яких немає денних вогнів, і ряд водіїв встановлюють їх самостійно. Згідно ПДР, це цілком допустимо, необхідно лише забезпечити правильний алгоритм їх роботи.