Як прибрати дрібні подряпини на машині?

Час завжди залишає свій слід. Якщо при покупці автомобіля в автосалоні він сяяв і блищав, то вже незабаром ця пишнота тьмяніє, а зовнішній вигляд машини не викликає колишнього захоплення. У тому, що відбувається немає чиєїсь конкретної провини, і розчаровуватися в покупці не варто. Звичайні піщинки, стикаючись з кузовом, залишають на ньому мітки, які погіршують його зовнішній вигляд. Бажання зберегти звичний вигляд свого «залізного друга» змушує багатьох задуматися про те, як прибрати дрібні подряпини на машині, повернувши їй первісний блиск.

Про подряпинах та пошкодженнях ЛКП

На пошкодження захисного покриття кузова ми часом просто не звертаємо уваги. Однак при митті машини або при яскравому сонячному освітленні помічаємо численні відмітини, залишені на кузові зовнішніми впливами. Приклад такого порушення ЛКП наведено на фото нижче. Винуватцем цього можуть бути сніг, пил, частинки бруду, що потрапили в пори покриття, або десятки інших причин.

 Як прибрати дрібні подряпини на машині?

В общем-то неважливо, чим викликані ушкодження ЛКП, головне, розрізняти два їх основні види:

  • дрібні, коли пошкоджено тільки покриття і не порушені грунтовка і кузов;
  • глибокі, при яких порушення ЛКП досягли металу.

Для кожного з цих видів подряпин використовуються свої методи усунення пошкоджень.

Про видалення подряпин на кузові

Зрозуміло, що ті чи інші пошкодження ЛКП вимагають своїх способів усунення. Найпростіший і дорогий з них — звернутися в автосервіс, де з вас візьмуть чималу суму грошей. Але якщо ви хочете заощадити і в той же час замислюєтеся, як прибрати дрібні подряпини на машині, то доведеться розраховувати на свої сили. При цьому у вашому розпорядженні є досить великий вибір засобів автокосметики, що дозволяють впоратися з подібним завданням.

Необхідно відзначити, що перед виконанням будь-яких видів робіт, пов'язаних з відновленням покриття, попередньо автомобіль потрібно промити і висушити. Всі операції проводяться в сухому, провітрюваному приміщенні, в якому є гарне штучне освітлення. Бажано уникати прямих сонячних променів. Після виконання описаних підготовчих робіт слід приступати до відновлення зовнішнього вигляду автомобіля. Так що можна прибрати дрібні подряпини на машині?

Існує кілька досить широко поширених методів відновлення ЛКП, серед них треба відзначити наступні.

Легкі подряпини

< p>Для видалення дрібних пошкоджень, що не зачіпають грунту, пропонується скористатися абразивним полиролем. У цьому випадку він знімає верхній шар ЛКП, вивільняючи нові, які не піддалися руйнівній дії. Полірування виконується досить просто — на поверхню автомобіля наноситься обраний засіб, і потім воно плавними круговими рухами розтирається на місці пошкодження і навколо нього.

Після закінчення робіт відновлена ​​ділянка ретельно промивають водою, а потім його можна покрити захисними засобами (на основі воску або іншого матеріалу). Треба мати на увазі, що абразивний поліроль видаляє порушений шар ЛКП, тому часто їм користуватися не варто, інакше автомобіль може отримати дуже серйозні пошкодження. За весь час життя машини не варто вдаватися до абразивної поліровки більше 2 разів.

Цей варіант підходить для випадку, коли подряпина не відчувається при проведенні пальцем по кузову. Для більш серйозних ушкоджень, але знову ж таки не зачіпають грунт і метал, можна скористатися кілька відрізняється технологією. Різниця полягає в використанні шкурки, як проводиться робота, показано на відео:

Глибокі подряпини

подряпини, дістають до грунту, можуть бути видалені декількома способами.

  1. За допомогою спеціальних воскових олівців. Що входить в їх склад масою заповнюється місце пошкодження, а залишки видаляються за допомогою звичайної серветки. Однак такий спосіб недовговічний, і після декількох мийок подряпина проявиться знову.
  2. З використанням коректора. З його допомогою спеціальний гель наноситься на пошкоджену ділянку (подряпину), заповнює її і твердне, після чого дефект стає непомітним.
  3. Застосовуючи спеціальні Ремнабор з фарби. Вони випускаються в невеликих флаконах типу лаку для нігтів. За існуючими каталогами можна підібрати колір нового покриття, що співпадає з кольором автомобіля. Підготувавши місце роботи, фарбу наносять на пошкоджену ділянку. Як це краще зробити, показано на відео:

За допомогою описаних способів обробки ЛКП ви зможете підтримувати відмінний вигляд вашого автомобіля.

Порушення захисного покриття машини є невід'ємним атрибутом її життєвого циклу. Як би ви обережно не їздили, але з часом ЛКП старіє і пошкоджується. Однак завдяки сучасним засобам догляду за автомобілем нескладно відновити зовнішній вигляд «залізного коня» і видалити помітні порушення покриття.