Як прибрати вм'ятину на машині?

Яким би обережним не було водіння, вм'ятини на кузові автомобіля можуть з'являтися досить часто. І ДТП тут абсолютно ні при чому. Контакт з дверима сусідньої машини на стоянці, камінь з-під коліс — і ось на кузові утворилася вм'ятина. Раніше подібні пошкодження вимагали рихтування та фарбування деталі. Зараз, завдяки еластичності сучасних матеріалів, можна обійтися і без цього. Так як прибрати вм'ятину на машині, не вдаючись до фарбування?

Загальні зауваження

При деформації кузова, навіть якщо вона не супроводжується порушенням ЛКП, краще не затягувати з усуненням пошкодження. Утворилися вогнища напруги в структурі покриття можуть досить швидко посилитися, і тоді неминучим стає поява тріщин, а як наслідок — початок корозії.

Існуючі технології дають можливість провести ремонт кузова без застосування традиційної технології, пов'язаної з підбором фарб і рихтуванням деталей, а також подальшого нанесення захисного покриття. Це призводить до зниження витрат на ремонт і дозволяє зберегти вартість автомобіля (відновлене ЛКП свідчить про ДТП за участю конкретної машини і відповідно відображається на її ціні).

Як можна усунути пошкодження

Чи не торкаючись всіх можливих способів ремонту кузова, варто зупинитися на деяких з них.

Витягування вм'ятин за допомогою зовнішніх пристроїв

Для цих цілей використовуються спеціальні пристрої, що дозволяють повернути на місце деформований ділянку. Один з видів такого пристосування наведено на фото:

 Як прибрати вм'ятину на машині?

Все виконується досить просто. Місце роботи добре зачищається ізнежирюється. Потім на нього приклеюється присоска, яка кріпиться на спеціальний місток-скобу. При обертанні гайки присоска витягує на себе пошкоджену ділянку. Після завершення робіт видаляються залишки клею, а відреставроване місце можна заполірувати.

Різновидом методу є застосування замість містка звичайної ручки, що дозволяє витягнути вм'ятину, тільки в цьому випадку необхідно мати відповідні навички і практику.

Як виконуються роботи при використанні подібної технології, допомагає зрозуміти відео:

за допомогою фена

Це досить простий спосіб, і він дозволяє розібратися з тим, як прибрати дрібні вм'ятини на машині. Для його реалізації буде потрібно звичайний фен і балончик з вуглекислим газом, показані на фото нижче.

 Як прибрати вм'ятину на машині?

Спочатку феном розігрівається пошкоджену ділянку, а потім на нього направляється з балончика потік вуглекислого газу. При його випаровуванні створюється температура мінус 78,5 ° С. При таненні утворився інею вм'ятина вирівнюється. Місце ремонту очищається від нальоту.

Однак варто мати на увазі, що іноді при усуненні вм'ятини подібним чином ЛКП тріскається.

За технологією PDR

Мабуть, це одна з найбільш широко використовуваних методик відновлення кузова без фарбування, але вона має на увазі застосування спеціального інструменту і наявність кваліфікованого персоналу.

Як прибрати вм'ятину на машині?

Спочатку технологія була розроблена для відновлення зовнішнього вигляду машин, які отримали ушкодження під час демонстрації на виставках. Там перед учасниками часом вставала досить складне завдання, як прибрати вм'ятину на машині без фарбування, причому все це треба було зробити за ніч, за відсутності відвідувачів. Але потім подібна методика почала широко застосовуватися для усунення дефектів кузова при експлуатації. Суть її дуже проста — на пошкоджену ділянку впливають інструментом з внутрішньої сторони деталі, як показано на малюнку нижче.

 Як прибрати вм'ятину на машині?

Використання різноманітних за формою і видом пристосувань дає можливість дістатися до самих незручних місць, не розбираючи машину, і провести необхідний ремонт. Природно, що персонал повинен володіти відповідною кваліфікацією. З самою технологією і її можливостями можна познайомитися тут:

Такі основні найбільш поширені способи усунення вм'ятин на корпусі машини. Звичайно, існують і інші технології, а й описані вище дозволяють досягти потрібного результату.

Дефекти, часом виникають на кузові автомобіля, хоча і не впливають на його споживчі характеристики, але знижують вартість машини. Не треба забувати і про втрату ним товарного вигляду. Так що будь-який господар вживе заходів щодо якнайшвидшого видалення вм'ятин на кузові ТЗ. Існуючі технології дозволяють зробити це досить просто і без проведення фарбувальних робіт.