Як полірувати машину після фарбування?

Хочеться або не хочеться, подобається чи не подобається, але деколи доводиться вдаватися до послуг кузовного ремонту. Причини можуть бути самими різними. Або тебе притерли, або ти притер, або цеглина впала на машину … Неважливо чому, але кузову не завадить рихтування та фарбування. Ну а значить, і полірування. Правда, іноді цікавляться, а навіщо після такого ремонту потрібно ще якась обробка? У цьому питанні принципова помилка: треба питати не навіщо, а як полірувати машину після фарбування.

Дефекти ЛКП, що виникають при нанесенні покриття

Як би ретельно не виконувалася робота по обробці кузова, але часом не вдається уникнути появи дефектів на поверхні. Деякі з них добре відомі, і до них відносяться:

 1. Шагрень. Інша її назва — ефект апельсинової кірки. Причиною може бути використання занадто густий фарби (лаку). Видаляється шліфуванням.

   Як полірувати машину після фарбування?

 2. Бруд або сміття, що потрапили на ЛКП при фарбуванні. Досить поширене явище. Усувається за допомогою механічної обробки.
 3. Матова поверхня, що утворюється замість глянсової. Причиною найчастіше буває підвищена вологість, що впливає на пофарбований автомобіль при його сушінні, високий тиск в пульверизаторі під час роботи або поганий розчинник. Лікується глибокої поліруванням.
 4. Лопнули бульбашки (з'являються після висихання фарби). Їх освіту викликано застосуванням неправильного розчинника. Іншою причиною подібного дефекту ЛКП можуть стати товсті шари фарби, нанесені без проміжного просушування.

   Як полірувати машину після фарбування?

Як видно з наведених прикладів, шліфування та полірування є обов'язковим етапом робіт при відновленні кузова автомобіля.

Як видалити дефекти ЛКП?

Головна вимога, яку необхідно обов'язково виконувати, — не можна працювати зі свіжим покриттям. І тут виникає резонне питання: скільки часу треба чекати після його нанесення, і через скільки можна полірувати машину після фарбування? Подібну процедуру необхідно проводити тільки після повного висихання ЛКП, а на це потрібно 3-4 тижні. Сама полірування виконується в кілька етапів:

 1. Починати роботу слід з мийки автомобіля, а потім машина розміщується в вентильованому і добре освітленому приміщенні. Пластикові деталі, гуму і інші подібні вироби необхідно для захисту їх поверхні обклеїти скотчем.
 2. Спочатку кузов обробляється шкіркою, починаючи з номера 2000, а потім послідовно наждачкою з великими номерами. Шліфування виконують рухами вперед-назад, змочуючи при цьому обробляється місце. Саму шкурку можна попередньо замочити у воді, щоб вона стала більш гнучкою. Шліфування здійснюється до тих пір, поки покриття не стане рівним і матовим.
 3. Виконується чорнова полірування, для чого використовується паста № 1. Процедура проводиться за допомогою шліфувальної машинки з жорстким кругом. Пасту наносять безпосередньо на диск. При виконанні полірування не треба сильно притискати коло і затримувати його на одному місці, обробляти слід рівномірно всю поверхню. І крім того, її необхідно періодично змочувати водою.
 4. На наступному етапі використовується поліроль № 2 і відповідний їй коло, технологія виконання робіт та ж сама.
 5. Фінішна обробка, для цих цілей застосовується паста № 3, яка не містить абразиву.

Додаткову інформацію про те, як полірувати машину після фарбування, можна отримати при перегляді відео:

При всій зовнішній простоті виконання робіт треба пам'ятати, що кінцевий результат залежить від точного дотримання технології. Зокрема, не варто забувати, через який час після фарбування полірувати машину вважається можливим.

Забарвлення кузова і його деталей, вироблена при ремонті, часом породжує цілий ряд дефектів, що погіршують зовнішній вигляд автомобіля. І тому полірування оброблених поверхонь необхідно проводити в обов'язковому порядку. В першу чергу для видалення дефектів, ну і для створення захисного покриття поверх фарби. Після подібної операції зовнішній вигляд машини буде як у нової, тільки що зійшла з конвеєра.