Як полірувати машину вручну?

Блиск і сяйво нового автомобіля нікого не залишать байдужим. Але не варто забувати, що призначення покриття — не тільки радувати око, але і захищати метал кузова від агресивного впливу навколишнього середовища. І чим більше уваги приділяється ЛКП, тим довше автомобіль зберігає привабливий зовнішній вигляд. Цього можна домогтися різними способами, в тому числі поліруванням. І хоча вона сприймається як тривалий і далеко не простий процес, зробити її може кожен. Так як полірувати машину — вручну, за допомогою спеціальної машинки, на СТО або в гаражі?

Про лакофарбовому покритті (ЛКП)

Необхідно розуміти, що це не просто шар фарби, нанесений поверх металу. ЛКП — складне, багатошарове покриття, основним завданням якого є захист кузова від зовнішніх впливів. Що воно собою являє, дозволяє зрозуміти малюнок:

 Як полірувати машину вручну?

Як і будь-яке покриття, ЛКП відчуває впливу з боку навколишнього середовища — ультрафіолетове випромінювання, зіткнення з твердими частинками (камінчиками, піском або пилом), хімічні речовини, волога і т. Д. І при його пошкодженні ступінь захисту кузова автомобіля знижується. Саме для виключення цього чинника і необхідна полірування.

Існують такі основні її види:

  • відновна;
  • захисна.
  1. Відновлювальне полірування. При ній видаляється кілька мікрон верхнього шару ЛКП, як правило, пошкодженого. Використовувані для цих цілей кошти містять абразивні речовини. Проведення подібної полірування можливо лише кілька разів, т. К. Вона зменшує товщину самого ЛКП, хоча дозволяє видаляти невеликі подряпини і відколи на поверхні кузова.
  2. Захисна поліровка. У цьому випадку до складу застосовуються при роботі матеріалів не входить абразивні частинки, замість них використовуються кошти, що оберігають ЛКП від зовнішніх впливів. Подібний захист забезпечує, наприклад, меншу адгезію атмосферних опадів на поверхні покриття, тим самим запобігаючи його корозію. Вона хороша в тих випадках, коли дефекти ЛКП практично не видно.

Так що перш ніж приступати до роботи, варто визначитися з її кінцевою метою. Відновлювальне полірування зазвичай проводиться лише два-три рази за все життя автомобіля. Дуже часто допустиму кількість подібних операцій визначається виробником. Справа в тому, що у японських автомобілів шар ЛКП тонше і вони досить чутливі до такої обробці поверхні, тоді як у німецьких машин захисне покриття має велику товщину.

Захисна ж полірування додатково охороняє ЛКП від сторонніх впливів і дозволяє зберегти зовнішній вигляд. Наносити її допустимо необмежену кількість разів, тим більше що в міру експлуатації створений з її допомогою шар поступово стирається. Інформацію про види полірування можна отримати з відео:

Підготовка автомобіля до полірування

Роботи необхідно проводити в провітрюваному приміщенні при кімнатній температурі і хорошій освітленості. Треба уникати прямих сонячних променів і попадання пилу на автомобіль. Здебільшого відповідь на питання, як правильно полірувати машину вручну, укладений в ретельному виконанні процедури підготовки поверхні машини.

Перед початком робіт автомобіль в першу чергу потрібно вимити з використанням спеціальних засобів. При цьому треба видалити сліди від потрапляння комах і бітумні плями. Після того як проведена очистка кузова від бруду та інших впливів, слід знежирити ЛКП, для чого застосовуються спеціальні склади. В іншому випадку буде важко забезпечити хорошу адгезію захисного шару до кузова.

Все гумові та пластикові деталі треба захистити скотчем від попадання поліролі.

Про вибір поліролі

Її необхідно вибирати відповідно до поставленим завданням (наприклад, створення захисного покриття) і при цьому орієнтуватися на колір машини. Для забарвлення типу металік існують спеціальні поліролі. Крім того, вони виготовляються на основі різних матеріалів і мають відмінні характеристики. Чи не торкаючись кожної з них, варто відзначити, що найчастіше використовуються поліролі:

  • воскові;
  • тефлонові;
  • епоксидні;
  • < li> «рідке скло».

Завдяки такому різноманіттю вибору можна завжди знайти відповідний тип для конкретного випадку, тим самим забезпечивши найкращий захист автомобіля.

технологія полірування

Всі роботи виконуються вручну, без застосування допоміжних механізмів. За допомогою губки, що входить в комплект поставки, поліроль наноситься на оброблювану поверхню. Після того як засіб трохи підсохне, воно рівномірними рухами розтирається по кузову. Як тампона використовується м'яка тканина. Потім переходять до наступної ділянки. Наприклад, вся процедура нанесення воску на автомобіль показана тут:

Захисне ЛКП автомобіля під час руху випробовує значні навантаження, в результаті чого на ньому з'являються пошкодження, і покриття зношується. Істотну допомогу в підтримці стану ЛКП, гарного зовнішнього вигляду «залізного коня» і продовження терміну його експлуатації надає полірування. Її призначення може бути різним, вона дозволить ліквідувати дрібні зовнішні пошкодження або забезпечить додатковий захист кузова машини.