Як позбутися від іржі на машині?

Мабуть, один з найстрашніших ворогів автомобіля — це корозія. І якщо не почати з нею своєчасну боротьбу, то буквально протягом декількох років ваша прекрасна нова машина перетвориться в стару страшну руїну. І чим швидше ви станете воювати з корозією, тим успішніше буде результат. Так як позбутися від іржі на машині, зберігши її зовнішній вигляд і відбувшись при цьому «малою кров'ю»?

Способи видалення слідів корозії

Існує досить багато різних способів боротьби з іржею, але в принципі вони всі зводяться до наступних:

  • хімічне чищення металу;
  • перетворення іржі;
  • механічне видалення.

Кожен з цих способів виступає не сам по собі, а зазвичай використовується комплексно. Ну і не варто забувати, що після видалення слідів корозії необхідно оброблене місце захистити фарбою і лаком від подальших дій зовнішнього середовища.

Як усунути прояви іржі

Зазвичай перші прояви іржі стають видні на окремих деталях — крилі, двері, порогах, бампері і т. д.

Як позбутися від іржі на машині?

Спочатку корозія виникає в місці порушення ЛКП і розташовується тільки на поверхні, але з часом вона все глибше проникає в товщу металу, руйнуючи кузов автомобіля. Тому чим раніше почати з нею боротьбу, тим успішнішим буде результат. Тепер залишилося тільки дізнатися, як правильно позбутися від іржі на машині. Вся робота проводиться поетапно:

  1. Підготовчий. Машина повинна бути чисто вимита, а для роботи припасені індивідуальні засоби захисту, такі як респіратор і рукавички. При видаленні іржі доведеться працювати з хімічно активними речовинами, а також буде утворюватися досить багато пилу в процесі зашкуріванія поверхонь. Крім того, необхідно запобігти пошкодженню сусідніх ділянок, для чого місце виконання робіт потрібно як мінімум обклеїти малярським скотчем або захисною плівкою.

    Як позбутися від іржі на машині?

  2. Після завершення підготовки можна приступати до зачистки пошкодженої поверхні. Для цих цілей застосовується звичайна наждачний папір. У тих випадках, коли пошкоджену ділянку має значні розміри, рекомендується скористатися шлифмашинкой або дрилем зі спеціальною насадкою. Коли корозія пішла в товщу металу, необхідно постаратися видалити її на всю глибину.
  3. Знявши іржу механічним способом, слід обробити це місце спеціальними засобами, наприклад ортофосфорної кислотою або іншими, призначеними для знищення слідів корозії. При цьому треба дотримуватися техніки безпеки і діяти відповідно до інструкції виробника.
  4. Видаливши остаточно іржу, необхідно заґрунтувати зачищене місце. Перед нанесенням грунтовки його і прилеглі ділянки треба знежирити. Зазвичай накладається декілька її шарів, але не більше 3. Кожному з них потрібно дати просохнути, а потім ще на 12 годин залишити сохнути все покриття.
  5. Коли грунтовка буде готова до подальшої обробки, її треба прошкуріть дрібним наждачним шкіркою . Потім можна приступати до фарбування. Фарба повинна бути підібрана під колір решти покриття. Її слід наносити обережно, тонким шаром, уникаючи утворення патьоків. Після того як фарба висохне, потрібно прибрати скотч, який захищав інший кузов.

Ось така технологія дозволяє позбутися від іржі на машині, і по ній зазвичай працюють на СТО. Як це робиться, з подробицями показано на відео:

Інші способи

Вище описана, скажімо так, повна технологія видалення слідів корозії на машині. Однак у багатьох випадках автолюбителі використовують більш прості її варіанти, що дозволяють надійно захистити кузов автомобіля від корозії, але часом не забезпечують відновлення колишнього зовнішнього вигляду. Як це робиться, показано тут:

Існує і ще більш простий варіант, але він забезпечує гіршу захист кузова, і через деякий час корозія виникне знову. Проте на короткий час, часом до року, про прояви іржі можна забути. Познайомитися з цим методом можна тут:

Іржа — одне з тих явищ, з якими водієві доводиться боротися постійно. Для запобігання її виникнення машину необхідно регулярно мити і обробляти захисними покриттями. У тих же випадках, коли починається корозія, треба якомога швидше видалити іржу. Це значно збільшить термін експлуатації вашого автомобіля.