Як написати про себе в резюме?

Резюме — це шанс заявити про себе роботодавцю ще до особистої зустрічі. Більш того, воно є пропуском на цю саму зустріч; якщо розповідь не зацікавить фахівця з кадрів (ейчара), то до боса ви вже не потрапите. Тому давайте розберемося в тому, як написати про себе в резюме так, щоб вас захотіли запросити на співбесіду.

Коли ви заповните стандартні розділи з анкетними даними, освітою і послужним списком, ви перейдете до найскладнішого: до розповіді про себе. Що потрібно і що не потрібно в нього згадувати?

Розділ резюме «Про себе»

Найчастіше здобувач пише стандартні речі — перераховує позитивні, схвалювані суспільством риси характеру: працьовитий, амбітний, чесний , навчаємо. Може вказати кілька захоплень. Складати так опис — неправильно.

Ще одна поширена помилка — зайва оригінальність. Якщо ви описуєте себе з іскрометним гумором, це буде сприйнято негативно. Гумор взагалі дуже слизька тема, почуття гумору у всіх різний, а де-не-де будь-хто, навіть феєричний, гумор недоречний. До цієї ж помилку можна віднести незвичайну форму резюме (колаж, вірші), опис екстравагантних хобі.

Перш ніж ми перейдемо до розмови про те, як правильно написати про себе в резюме, розглянемо три випадки, в яких перераховані помилки не є помилками, завдяки чому опис напевно сподобається роботодавцеві.

  1. Якщо у вас є приголомшливі ділові заслуги, воістину ексклюзивне освіту в сфері бажаної професії, якщо ви можете похвалитися роботою над відомими проектами, то стриманість в описі особистих якостей буде доречною. Тоді розділ «Про себе» не відтягувати на себе увагу. Адже вам потрібен акцент на ділових характеристиках.
  2. Якщо ви влаштовуєтеся на креативну посаду, то оригінальне резюме буде до речі: ви відразу покажете себе творчим неординарною людиною. Цим вдалим ходом частіше користуються менш затиснуті умовностями європейські та американські здобувачі. Відомі резюме, зроблені у вигляді орігамі, старовинної газети і навіть у вигляді інформаційного листа на паперовій коробці для кефіру.
  3. Третій випадок безпосередньо пов'язаний з попереднім. Західні компанії відносяться до оригінальних резюме з більшою симпатією, ніж вітчизняні. Якщо ви шукаєте роботу в Європі або США, оригінально складений розповідь або незвичайний вид резюме буде плюсом. Якщо ж вас цікавить вакансія в російській компанії, краще дотримуватися офіційний стиль.

Головні правила успіху

Поставте себе на місце роботодавця. Яку людину ви хотіли б запросити до себе в фірму на те місце, на яке ви претендуєте? Уявіть собі ідеального співробітника: яким повинен бути хороший програміст? А ідеальний кухар? Бухгалтер? Вказуйте в резюме тільки ті риси, які знадобляться в роботі. Іноді навіть начебто позитивна риса може стати причиною відмови. Наприклад, якщо ви йдете на підпорядковану посаду, не передбачає кар'єрного зростання, буде помилкою написати про свою амбітність.

За списками якостей, зазначеним роботодавцями як бажані для здобувача, кадрові агентства склали приблизний портрет співробітника, якого хочуть бачити на тій чи іншій роботі. Так, для бухгалтерів виявилися потрібними здатність до навчання, відповідальність, уважність і вміння знаходити спільну мову з оточуючими. Секретарями беруть переважно комунікабельних, істресостійкими, акуратних людей з грамотною мовою і без шкідливих звичок. А в сфері торгівлі від консультантів і менеджерів з продажу чекають активності, товариськості і націленості на результат.

В резюме прийнято писати про парі-трійці хобі. Утримайтеся від розповіді про тих захопленнях, які видають в вас неординарного людини. Гарне враження справляють хобі, цікаві будь-якому психічно здоровій і освіченій людині, і групові заняття: театр, читання, танці, спорт. Відмінний хід — дати посилання на свою сторінку в соціальних мережах, для того щоб роботодавець міг краще пізнати про ваші захоплення. Само собою, таку сторінку потрібно підготувати заздалегідь, вона не повинна бути щойно створеної. Краще, щоб на ній були відсутні друзі з сумнівними ніками і екстравагантними аватарками, не було обговорення політичних та релігійних тем, езотерики, незвичайних захоплень. Зробіть упор на тренінги особистісного росту і обговорення подій культурного життя суспільства.