Як кріпити дитяче автокрісло?

Питанням безпеки при перевезенні дітей в автомобілі приділяється велика увага. Є кілька положень ПДР, що регламентують це, і одним з них є вимога використовувати спеціальне дитяче крісло при поїздці дитини в машині. Однак часом його застосування викликає певні труднощі. Справа в тому, що, згідно зі статистикою, в 80% випадків установка такого відповідального вироби здійснюється неправильно. Так що питання, як кріпити дитяче автокрісло, дуже важливе.

Як це можна зробити?

Для продукції, виготовленої в Європі, застосовуються кріплення, відмінні від тих, що використовуються в Америці. З урахуванням варіантів установки, поширених на Заході, можна виділити такі способи:

  • за допомогою наявного ременя безпеки в автомобілі (Європа);
  • скориставшись кріпленням ISOFIX (Європа);
  • застосовуючи кріплення Latch (Америка);
  • використовуючи Super Latch (Америка).

Як кріпити дитяче автокрісло?

Кріплення дитячого крісла ременями безпеки

Такий спосіб можна визнати універсальним, для його реалізації існують спеціальні пази і вузли кріплення на дитячому кріслі. З їх допомогою він штатними ременями кріпиться до сидіння машини, а безпеку малюка забезпечується за рахунок його фіксації ременями, наявними в кріслі. Один з варіантів, як це виконується, показаний на фото:

Як кріпити дитяче автокрісло?

Конструкції подібних виробів розрізняються, і тому, щоб правильно кріпити дитяче автокрісло, необхідно керуватися додається до нього. Будь-яке відхилення від запропонованих вимог не забезпечить потрібної безпеки в критичній ситуації.

Як недолік подібного способу установки слід зазначити його складність і можливу невідповідність геометрії сидінь автомобіля і монтируемого вироби. Крім того, в процесі виконання робіт необхідно стежити, щоб ремінь не виявився перекрученим. І він обов'язково повинен бути триточковим.

Кріплення ISOFIX

Подібний спосіб передбачає кріплення крісла до кузова машини. Для цього він повинен бути обладнаний спеціальними скобами, як показано на фото:

Як кріпити дитяче автокрісло?

Крісло, оснащене згаданої системою кріплення, просто вдвигается в відмічені скоби до клацання і міцно там фіксується, як показано нижче:

Як кріпити дитяче автокрісло?

Крім того, існує ще одне місце кріплення, розташоване зверху сидіння. Спеціальним «якірним ременем» крісло притягається до скоби, як показано на фото:

 Як кріпити дитяче автокрісло?

Подібний ремінь дозволяє уникнути ривка крісла вперед (його «кивка») при ДТП. У деяких варіантах конструкції замість ременя використовується спеціальна підставка, висувний спереду і упирається в підлогу. Вона виконує ту ж функцію.

Перевагами такого способу установки виступають простота, надійна фіксація і підвищена безпека при ДТП. Додаткову інформацію про те, як виконати монтаж і про сам спосіб кріплення, можна отримати, переглянувши відео:

До недоліків ISOFIX слід віднести обмеження по вазі, який не повинен бути більше 18 кг. Обумовлено це занадто великими навантаженнями, які впливають на кріплення при ДТП.

Інші способи кріплення

Кріплення Latch є аналогом ISOFIX, тільки в цьому випадку фіксація автокрісла здійснюється спеціальним ременем до таким же скобам на кузові автомобіля. Подальшим розвитком подібної системи служить Super Latch. Обидві вони використовуються на американському континенті і не застосовуються в Європі.

Додаткові відомості по кріпленню дитячого автокрісла

Важливе значення має і розташування крісла в машині. Багато батьків не завжди можуть швидко розібратися, як кріпити дитяче автокрісло — проти або по ходу руху. Справа в тому, що дітей у віці до одного року, а в деяких країнах до 3-5 років, необхідно возити, розмістивши їх спиною проти напрямку руху, наприклад, як показано на фото:

Як кріпити дитяче автокрісло?

Викликано це тим, що у маленьких дітей голова відносно тіла має великі пропорції і вага, а шия ще не досить зміцніла. Отже, при лобовому зіткненні можливий перелом шийних хребців, оскільки відбувається своєрідний «кивок» головою. Перевезення малюка спиною у напрямку руху дозволяє уникнути подібних травм.

Крім того, треба зазначити, що експертами рекомендується дитяче автокрісло (при наявності можливості) встановлювати посередині заднього сидіння 5-місцевого автомобіля або на середньому ряду і місце 7- місцевого.

Питання безпеки дитини під час його перевезення в автомобілі вирішуються в першу чергу завдяки використанню дитячого автокрісла. Однак його треба не тільки придбати, але і правильно встановити. У багатьох випадках, як свідчить статистика, це робиться з помилками, в результаті чого життя малюка піддається додаткової небезпеки. Сподіваємося, що, уважно вивчивши нашу статтю, ви уникнете подібних проблем.