Як зупинити тріщину на лобовому склі?

Це може статися в будь-який момент і жодним чином від вас не залежить. Що вилетів з-під коліс зустрічного або обганяє автомобіля камінчик, що потрапив в лобове скло, — і ось на ньому з'явився скол або пішла тріщина. Можна вважати, що пощастило, якщо вона не заважає огляду і не йде через всю «лобовуху». Правда, варто врахувати, що будь-які невеликі пошкодження мають тенденцію з часом збільшуватися. Згідно ПДР, в робочій зоні двірника не допускаються тріщини довжиною більше 50 мм. У зворотній ситуації є тільки один вихід — заміна «лобовуха». Але варто подумати про те, як зупинити тріщину на лобовому склі, а потім провести його ремонт.

Трохи додаткової інформації

Спочатку в машині для запобігання водія і пасажирів від зовнішніх впливів використовувалося звичайне скло. Однак це було небезпечно, оскільки утворюються при його пошкодженні оскільки погрожували травмами усім, хто знаходиться в салоні. Для підвищення міцності почали застосовувати загартоване скло, так званий сталініт, але це проблему вирішити не допомогло.

Виходом зі складного становища стала поява триплекса — спеціального тришарового скла, яке виявилося просто неможливо розбити. Його конструкція показана на малюнку.

Як зупинити тріщину на лобовому склі?

По суті справи, це два звичайних скла, між якими прокладена спеціальна полімерна плівка. Саме вона не дає осколкам розлітатися і утримує їх на місці навіть в разі сильного удару. На сучасних автомобілях використовується тільки таке скло. Додаткову інформацію про його властивості та особливості можна отримати тут:

Про ремонт скла

В результаті попадання стороннього предмета в лобове скло може утворитися скол або тріщина. Насамперед в цьому випадку необхідно запобігти проникненню бруду і вологи на місце пошкодження, для чого достатньо заклеїти його скотчем, пластиром або ізоляційною стрічкою. А ось потім треба зупинити тріщину на лобовому склі автомобіля своїми силами або відправлятися в автосервіс до «склярам». Чим швидше буде ліквідовано пошкодження, тим дешевше вийде вартість робіт по його усуненню і менше ймовірність повторного розвитку тріщин.

Вся процедура по ремонту поділяється на кілька етапів.

 1. Спочатку необхідно оцінити характер дефекту. При цьому береться до уваги його глибина і місце розташування. Наскрізне пошкодження чи ні, можна встановити за допомогою голки, для чого нею треба провести по зворотному боці скла. Іншим фактором, що впливає на доцільність ремонту, є розташування тріщини щодо краю. Якщо пошкодження відбулося на торець, то найкращим варіантом буде заміна скла. Коли ж встановлено, що ремонт провести можна, то треба зупинити поширення тріщини.
 2. Подальше запобігання розвитку пошкодження здійснюється Засвердлювання. Тріщина, дійшовши до цього місця, далі не піде, всі внутрішні напруги, що сприяють її розширення, просто будуть зняті. Як має розташовуватися такий отвір, показано на малюнку.

   Як зупинити тріщину на лобовому склі?

  Це стосується випадку, коли тріщина торкнулася тільки одне скло. Якщо ж пошкоджені два шари, то отвір доведеться робити наскрізним.

  Для цього треба використовувати бормашину або в крайньому випадку мікродрель і спеціальні свердла (алмазні або з твердосплавним напиленням). Як це виконується, показано на фото. В принципі, звичайне свердло можна додатково загартувати, для чого його слід нагріти до червоного і потім різко охолодити в маслі.

   Як зупинити тріщину на лобовому склі?

  Якщо пошкодження має форму зірки, то необхідно зупиняти кожен промінь, для звичайної ж тріщини досить зробити це з двох сторін. Швидкість свердління підбирається досвідченим шляхом, але в будь-якому випадку робота не повинна проводитися на високих оборотах інструменту.

 3. Закінчується ремонт тріщин на лобовому склі введенням в них і зроблені отвори спеціального клею. Для його сушіння використовуються УФ-лампи. Потім все шліфується і полірується, поки скло не стане прозорим. Готовий результат можна побачити на фото.

  Як зупинити тріщину на лобовому склі?

Тут описана класична технологія ремонту тріщин. Як вона виконується в майстернях, показано тут:

Однак з'являються і інші, більш прості варіанти, наприклад, як на відео:

< p>

Усунення пошкоджень лобового скла внаслідок попадання сторонніх предметів здійснюється не тільки його заміною. Наявні технології дозволяють практично на 90% відновити «лобовуху» після утворення відколів і тріщин, але зробити це треба якомога швидше. І хоча процедура проведення ремонту досить складна, в деяких випадках її виконують своїми силами.