Як здати внутрішній іспит в автошколі?

Отримання водійських навичок — достатньо довгий і трудомісткий процес, що вимагає відповідального підходу з боку новачка. Не секрет, що шлях до набуття жаданого посвідчення починається з надходження в автошколу. Там майбутнім водіям доведеться опанувати курс теорії, розучити кілька базових маневрів на спеціальному майданчику і об'їздити безліч вуличок для освоєння практичних навичок їзди. Завершальним етапом цього тримісячного марафону стануть перевірочні тести, призначені для визначення готовності до проходження випробувань в ГИБДД. У даній статті ми розповімо, як здати внутрішній іспит в автошколі.

Специфіка перевірок в навчальному закладі

Внутрішній іспит в автошколі є своєрідною репетицією перед більш відповідальними випробуваннями в ГИБДД. Важливо відзначити, що навчальні заклади висувають дуже високі вимоги до своїх курсантам. Це робиться з метою відсіву слабо підготовлених кандидатів у водії. Адже якщо до перевірок в ГИБДД будуть допускатися всі без винятку випускники, то черги на здачу іспитів суттєво зростуть. Що ж стосується самих учнів автошкіл, то внутрішні тести потрібні їм нітрохи не менше. Вони дозволяють майбутнім водіям перевірити рівень своїх знань і морально налаштуватися на проходження головних випробувань.

 Як здати внутрішній іспит в автошколі?

Зауважимо, що зміст внутрішнього іспиту в автошколі не регламентується ніякими нормативами. Тому навчальні заклади самостійно встановлюють вимоги щодо проходження випробувань. Чим вони жорсткіше, тим більший відсоток водіїв здає перевірки в ГИБДД з першого разу. Зазвичай теоретичні тести в автошколі на увазі рішення як мінімум двох квитків з однією або двома помилками. Іноді кількість карток із завданнями доходить до п'яти, при тому, що число допустимих похибок залишається незмінним.

Якщо на автодромі в Державній інспекції майбутньому водієві доводиться робити лише три вправи, то у випадку з внутрішніми перевірками випробуваному знадобиться виконати всі п'ять. Штрафні бали при цьому можуть не враховуватися, а кількість обов'язкових успішних підходів варіюється від одного до трьох. Проходження випробувань в межах міста також передбачає більш жорсткі вимоги. Йдеться про тривалість поїздки, яка може доходити до 10-15 хвилин. У деяких навчальних закладах кількість штрафних балів скорочується до трьох-чотирьох. Чи не впорався із вуличним трафіком горе-водій змушений проходити практичні етапи повторно, заплативши за це встановлену суму. Незважаючи на такі жорсткі умови, багато випускників відчувають себе в ході внутрішніх перевірок цілком комфортно, адже в ролі екзаменаторів виступають «свої» люди.

Однак подібні суворі критерії зовсім не є закономірністю. Існують автошколи, які просто байдуже ставляться до підготовки водіїв. Вони закривають очі на прогули і проводять перевірочні випробування «для галочки» або ж зовсім відмовляються від них, відображаючи факт присутності тестів лише на папері. Деякі люди цілеспрямовано вишукують такі навчальні заклади в надії заволодіти сертифікатом про їх закінчення без особливих зусиль. Після цього вони намагаються купити права через знайомих представників органів правопорядку. Насправді подібні автошколи надають формальним випускникам ведмежу послугу. Очевидно, що не володіють необхідними знаннями та навичками водії піддають ризику не тільки себе, а й інших учасників дорожнього руху.

Основні перевірочні етапи

Тепер поговоримо докладніше про те, які внутрішні іспити здають в автошколі. Першим етапом є теорія, якої випускники повинні опанувати в ході проходження відповідного курсу. На заняттях майбутні водії знайомляться з правилами дорожнього руху, основними знаками, пристроєм автомобіля і принципами надання першої медичної допомоги. Навчання проходить в спеціально обладнаних класах, оснащених мультимедійними матеріалами, тренажерами, макетами та т. Д. Для відвідування уроків і підготовки до іспиту курсантам доведеться придбати спеціальні книги з тестовими питаннями. У міру вивчення тієї чи іншої теми водії разом з викладачем розбиратимуть різні дорожні ситуації та колективно знаходити правильні відповіді. Виконувати завдання в домашніх умовах можна за допомогою комп'ютера, вирішуючи безкоштовні водійські тести в онлайн-режимі. На допомогу майбутнім автомобілістам також прийдуть відеокурси ПДР, один з яких представлений нижче.

Алгоритм здачі теоретичної частини гранично простий: курсант отримує на руки два довільних квитка, кожен з яких включає в себе 20 питань. На виконання всіх завдань відводиться близько півгодини. До слова сказати, при проходженні іспиту в ДАІ досить вирішити всього один квиток, допустивши при цьому не більше двох помилок. У випадку з автошколою кількість питань зростає вдвічі, а число похибок залишається незмінним. Якщо при вирішенні тестів випускник допускає по одній помилку в кожному квитку, йому видається третій бланк із завданнями. При наявності невірної відповіді і в цій картці екзаменований отримує оцінку «не здав».

Другий етап перевірки, до якого учні допускаються лише після успішного проходження тестів, — виконання вправ на автодромі. Змійка, розворот, паралельна парковка, гараж, гірка — всі ці маневри повинні бути добре знайомі випускникам. Габаритні розміри залишаються тими ж, що і при навчанні. Важливо зауважити, що вони трохи менше нормативів ГИБДД. Оцінка «не здав» ставиться в разі наявності хоча б однієї збитої стійки, а також при виїзді автомобіля за габарити будь-якого вправи або подоланні стоп-лінії без зупинки перед початком маневрів. Якщо водій забуде зафіксувати транспортний засіб після виконання чергового підходу, його позитивний результат не буде зарахований. Втім, одна незначна помилка все ж допускається. Так, курсант може один раз стихнути або попросити про перевиконання вправи в самому його початку. Останній варіант «пройде» тільки в тому випадку, якщо вступник вчасно побачив, що йому недостатньо місця для здійснення маневру.

Позитивна оцінка за внутрішній іспит на автодромі має на увазі перехід до наступного етапу — водіння в міських умовах. Для отримання заліку по даному пункту водій повинен продемонструвати навички безаварійного керування транспортним засобом і здатність застосовувати знання ПДР на практиці. Як правило, в ролі екзаменатора виступає незнайомий інструктор. Наставник випускника може бути присутнім в машині, але не має права робити зауваження і втручатися в процес управління автомобілем. У порівнянні з іспитом в ДАІ перевірка в навчальному закладі триває довше, але критерії виставлення оцінки залишаються тими ж. Єдина складність полягає в тому, що інструктор може попросити курсанта проїхати по незвіданому маршруту, що вводить останнього в деяку розгубленість.

Поради по підготовці

Щоб як слід засвоїти основи теорії, необхідно старанно відвідувати заняття і уважно слухати викладача. Кілька днів перед іспитом потрібно присвятити самостійного проходження тестових завдань. Вирішивши всі квитки по кілька разів, рекомендується виписати ті питання, в яких були допущені помилки. Їм-то і варто приділити підвищену увагу. Крім того, будь-яке пересування по місту стане відмінним способом перевірки власних знань. Побачивши край дороги той чи інший знак, слід подумки давати йому докладну трактування. Також не зайвим буде прокручувати варіанти поведінки на проїжджаємо перехрестях, спостерігати з боку за маневрами досвідчених автомобілістів. Все це допоможе в підготовці як до теоретичної, так і до практичної частини іспиту.

Що ж стосується їзди на автодромі, то варто попросити інструктора налягати на ті вправи, які виходять у водія найгірше. При наявності друзів і родичів з власними транспортними засобами можна попросити їх про проведення пари додаткових занять. Звичайно, не варто виконувати маневри у вузьких двориках і на жвавих вулицях, для цієї мети більше підійдуть порожні польові дороги. Щоб не потрапити в халепу на практичному водінні в межах міста, необхідно освоїти з інструктором максимальну кількість маршрутів. Як правило, здача іспиту відбувається в наближених до автошколі районах, тому особливих проблем з цим пунктом виникнути не повинно. У разі невпевненості у власних силах курсанту варто взяти кілька додаткових, окремо оплачуваних уроків.

На підставі усього вищевикладеного кожен майбутній водій зможе зробити висновок, чи важко здати внутрішній іспит в автошколі. Очевидно, що будь-яка серйозна перевірка неминуче пов'язана з хвилюванням і страхами. Але належна підготовка і віра в себе допоможуть курсанту тримати себе в руках під час проходження всіх випробувань.