Як зберігати зимову гуму?

Вже законодавчо визначено, що при настанні нового сезону зимову гуму треба міняти на літню і навпаки. А ось куди її після цього дівати, кожен визначає сам, виходячи з наявних можливостей. І як зберігати зимову гуму, щоб на наступний рік можна було її знову використовувати, а не купувати новий комплект. При всій своїй простоті, подібна завдання не здається елементарної, особливо якщо вас дійсно турбує збереження покришок протягом міжсезоння.

З чим пов'язані проблеми зберігання?

В першу чергу вони обумовлені властивостями гуми. Як відомо, на неї негативно впливають:

 • сирість;
 • бруд;
 • ультрафіолет;
 • висока температура.

В чому це проявляється? Через неправильні умови зберігання гума старіє, на ній виникають мікротріщини, вона втрачає еластичність і пересихає. Наслідком чого при використанні таких коліс буде погіршення керованості автомобіля, аж до розриву покришки. Ось саме подібних неприємностей і допомагає уникнути правильне зберігання.

Як зберегти гуму в міжсезоння?

В першу чергу її цілісність забезпечується створенням для цього сприятливих умов, а також досить простими підготовчими операціями.

Як підготувати покришки до зберігання?

Гума повинна бути сухою і чистою. Найпростіше — заїхати на автомийку і помити зняті колеса. Після того як вони просохнуть, потрібно видалити всі камінці і сторонні частинки, що застрягли в протекторі. Також в процесі підготовки до зберігання корисно буде обробити поверхню консервирующим складом, наприклад силіконовою змазкою. Вона добре всмоктується в гуму і є своєрідним консервантом.

Зовсім непогано буде помітити, де розташовувалися раніше колеса, наприклад ліве переднє або ліве заднє. Це потрібно навіть не для збереження гуми, а для зміни місця установки на наступний рік. Подібне рекомендовано виробниками автомобілів і сприяє більш рівномірному зносу.

У якому вигляді зберігати колеса?

Вибір досить невеликий, існують такі варіанти:

 • на дисках;
 • без дисків.

Способи зберігання в обох випадках різні, але будь-який з них дозволяє зберегти гуму.

зберігання на дисках

На думку експертів, є найкращим способом, що виключає деформацію покришок. Крім того, сам процес заміни гуми при цьому відбувається простіше і швидше. Поширеними є два варіанти зберігання коліс таким способом:

 • в підвішеному стані;
 • складеними в стопку.

Для забезпечення додаткової безпеки зазвичай використовуються спеціальні чохли, наприклад, як показано на фото.

 Як зберігати зимову гуму?

Такі чохли цілком можуть бути замінені поліетиленовими мішками, правда, їх не варто наглухо закривати, треба залишити вільною горловину, забезпечуючи вихід вологи. В іншому випадку диски можуть проржавіти. При зберіганні в підвішеному стані диск кріпиться за середину і розташовується на вільному місці, в стороні від сторонніх предметів так, щоб на колеса не потрапляли розчинники, масла, фарба та інші агресивні речовини.

При будь-якому з цих способів тиск в колесах варто тримати близько 1,5 атм.

Зберігання без дисків

Це найпоширеніший і застосовується водіями спосіб, зберігати зимову гуму в такому вигляді воліє переважна більшість . Подібний вибір зрозумілий, він не вимагає додаткового комплекту дисків, і витрати виходять менше. Покришки в даному випадку зберігаються вертикально, поруч один з одним, як зображено на фото.

Як зберігати зимову гуму?

Для більш рівномірного розподілу деформації рекомендується раз на місяць міняти положення шин.

Дотримання описаних правил дозволить забезпечити цілісність «взуття» вашого залізного друга в протягом всього терміну зберігання, який би спосіб для цього ні використовувався. Найбільш наочно різниця між ними представлена ​​на наведеному малюнку.

Як зберігати зимову гуму?

Де зберігати гуму?

Це дуже важливе питання, і часто від правильного його вирішення залежить кінцевий результат. Для збереження своїх властивостей гума повинна знаходитися в темному сухому приміщенні, в якому підтримується постійна температура. Однак забезпечити такі умови вдається далеко не всім і не завжди, у жителів багатоквартирних будинків з їх виконанням часто бувають значні труднощі. Зазвичай для цих цілей використовують:

 1. Квартира і комора в ній. При виборі такого місця будуть витримані всі умови, що забезпечують збереження гуми, — сталість температури, відсутність прямих променів сонця і агресивних речовин.
 2. Гараж. Кращий варіант — кам'яний опалювальний. В цьому випадку умови можна вважати якщо не ідеальними, то досить хорошими для зберігання коліс. Якщо ж гараж металевий і не опалювальний, то в літній час гума піддається впливу високої температури, що позначається на її збереження.
 3. Балкон. Чи не є найкращим місцем, особливо якщо він відкритий. Необхідно пам'ятати, що зберігати колеса на відкритому повітрі можна. Тут вони піддаються всіх можливих шкідливих впливів, внаслідок чого утворюються мікротріщини, відбувається втрата еластичності, і як наслідок, поведінку машини при русі стає непередбачуваним. Виражається це в погіршенні зчеплення з дорогою, зниженні стійкості і керованості автомобіля, а також можливістю розриву покришки в будь-який момент.Лучше відразу викинути гуму на звалище, ніж зберігати її на відкритому балконі. Коли ж на ньому зроблено скління, ситуація виглядає набагато краще. В цьому випадку колеса не відчувають прямого впливу негативних чинників, хоча вони і присутні в кілька ослабленому вигляді. Уникнути попадання ультрафіолетових променів допоможе застосування чохлів або поліетиленових пакетів.
 4. Спеціалізоване приміщення. Останнім часом шинні центри та автосервіси надають послугу по міжсезоння зберігання гуми. Для цих цілей вони використовують спеціально підготовлені приміщення, в яких витримуються всі необхідні умови. Подібне сховище показано на фотографії.

 Як зберігати зимову гуму?

Вартість послуги цілком прийнятна, і за розумну плату ви отримаєте повне збереження гуми в міжсезоння. У разі такого варіанту у вас не буде проблем з тим, як правильно зберігати зимову гуму. Однак перш ніж вибрати певну фірму, варто оглянути приміщення, переконатися в забезпеченні в ньому потрібних умов і уточнити, яким чином вони підтримуються.

Якщо в сховище висока вологість або для опалення застосовуються електричні обігрівачі, то не варто користуватися послугами такого сервісу. У тих випадках, коли, на вашу думку, все нормально, ви можете укладати договір, звернувши увагу на розділ «відповідальність сторін». При відсутності даного пункту, або якщо не передбачається укладення подібного документа, не варто залишати колеса в сумнівній організації.

Як би просто це не виглядало, зберігання шин, що зимових, що літніх, — досить відповідальна процедура. Правильне її виконання гарантує вам можливість використання покришок на наступний рік і дозволяє уникнути зайвих витрат, викликаних придбанням нового комплекту гуми.