Як зафарбувати відколи на машині?

Як би водій не намагався, уникнути пошкодження ЛКП йому не вдасться. Найчастіше і звинувачувати в цьому нікого. Камінчик, що вилетів з-під коліс зустрічної машини, гілка, яка вдарила проїжджаючий автомобіль, пил або пісок, підняті вітром, — все залишає сліди на покритті. І засмучено розглядаючи подібні пошкодження, мимоволі доводиться задуматися про те, як зафарбувати відколи на машині. Зробити це бажано швидше, оскільки в таких місцях дуже часто розвивається корозія.

Про ЛКП

Для захисту кузова від впливів навколишнього середовища виробниками використовується багатошарова захист, що представляє собою поєднання кількох різних матеріалів. Структура подібного покриття показана на малюнку нижче.

Як зафарбувати відколи на машині?

Тому розглядаючи різні пошкодження ЛКП, необхідно виділити як мінімум два їх типу:

  • зачепили залізо;
  • які не досягли заліза.

Справа в тому, що в кожному з цих випадків відновлення ЛКП може відбуватися по-різному. Якщо пошкодження торкнулося тільки лак і фарбу, для його усунення досить обробити ділянку поліролью. У тому випадку, якщо при порушенні ЛКП виявилося пошкодженим залізо, ремонт буде трохи складніше. Зазвичай водії такі дефекти усувають своїми силами, використовуючи для цих цілей препарати автохімії та автокосметики, наявні в широкому продажі.

Існує кілька різних підходів, що стосуються того, як правильно зафарбувати відколи на машині, причому у кожного з них є свої прихильники і противники. Але в будь-якому випадку на місце пошкодження наноситься фарба, яка над ним утворює своєрідний купол, і його необхідно обробити поліролью для виведення на загальний рівень наявного ЛКП. Це зробить відремонтоване місце менш помітним.

 Як зафарбувати відколи на машині?

Чим скористатися для відновлення ЛКП?

Питання про те, чим краще зафарбувати відколи на машині, досить неоднозначний. Для цих цілей можна застосувати, наприклад, віск, заповнивши їм подряпину. Але після декількох мийок машини пошкоджене місце знову буде відкрито. Найбільш близьким до вихідного покриттю є варіант з використанням грунтовки. Для цього зазвичай береться ремонтний флакон з фарбою, що нагадує флакончик з лаком для нігтів.

Але в багатьох випадках все залежить від розмірів пошкодженої ділянки. Існують спеціальні олівці, що дозволяють усувати прості подряпини, тоді як ремонтні набори фарби найчастіше застосовують для відновлення ЛКП на площі більшого розміру.

Необхідно ретельно підходити до вибору кольору. Найкраще скористатися комп'ютерним підбором, щоб домогтися одного тону нової фарби з уже існуючим покриттям. Інакше відновлене місце буде виділятися на загальному тлі.

При досить великому порушенні покриття слід звертатися на СТО і там проводити повне відновлення ЛКП. А так в більшості випадків основним засобом, що дозволяє зафарбувати відколи, є флакончик з фарбою. Ну і ряд допоміжних матеріалів — відновник іржі, обезжириватель, грунт і шкурка.

Як видалити подряпину або скол на машині?

Як вже зазначалося, зазвичай місце пошкодження просто покривається відповідної за кольором фарбою. Але це якщо воно невелике. Даний спосіб найпростіший і часто вживаний, він показаний на відео:

При досить високого ступеня обмеження ЛКП на пошкоджену ділянку додатково наноситься грунт. У цьому випадку таке місце зачищається шкуркою для видалення іржі. А потім або відразу покривається фарбою, або попередньо грунтується. Подібна технологія показана тут:

Однак це досить спрощений варіант ремонту сколів, і часом в тих випадках, коли корозія від місця пошкодження пішла далеко в сторону, такий спосіб не забезпечить повного захисту кузова. Справа в тому, що іржа може піти під ціле покриття, і в подальшому, при збереженні зовнішнього вигляду, автомобіль буде гнити, скажімо так, зсередини.

Щоб уникнути цього, необхідно навколо пошкодженої ділянки видалити фарбу, повністю відкривши місце, уражене корозією. Потім його обробляють відновником іржі. Після витримки протягом часу, визначеного інструкцією, залишки препарату змиваються знежирювачем. Тепер можна наносити фарбу, зазвичай для отримання хорошого покриття потрібно два шари.

Коли фарба засохне, дня через два відновлена ​​ділянка обробляється шкіркою № 2000, а потім полірується. Детально з такою технологією можна ознайомитися тут:

Описаними прийомами не обмежуються ті способи, які застосовуються для відновлення ЛКП. Існують різноманітні методи, так що не варто сумніватися, чи можна зафарбувати відколи на машинах. Можна, можливо. І чим швидше це зробити, тим буде краще.

Порушення ЛКП на кузові автомобіля неминучі. Однак найстрашніше полягає не в тому, що воно пошкоджено, а в розвитку корозії на цій ділянці, якщо не вжити відповідних заходів. Так що не треба відкладати відновлення покриття в довгий ящик, а варто якомога швидше зайнятися усуненням відколів.