Як зарядити акумулятор автомобіля будинку?

Рано чи пізно водіям доводиться стикатися з проблемами, пов'язаними з акумулятором. Як і у будь-якого пристрою, у АКБ існує певний життєвий цикл, після чого приходить час задуматися про покупку нової батареї. На автомобілі вона часто заряджається не повністю, так що для продовження терміну її служби необхідно проводити періодичне відновлення АКБ, використовуючи зовнішнє джерело. І часом це викликає питання — як зарядити акумулятор автомобіля будинку від звичайної побутової електромережі.

Загальні відомості про зарядку АКБ

В принципі, для роботи з сучасними акумуляторами рядовому автолюбителю будь-яких особливих знань не потрібно. Не дарма ж вони називаються необслуговуваними. Досить тільки знати, що зарядка АКБ здійснюється від спеціального пристрою, і керуватися інструкцією по його застосуванню.

Але як відомо, водії народ надзвичайно цікавий і здатні знайти вихід в будь-яких ситуаціях. Ось тому варто хоча б в мінімальному обсязі знати основні вимоги, виконання яких забезпечить успішну зарядку акумулятора. Вони прості і їх небагато:

  • Для цих цілей використовується джерело постійної напруги. Воно може бути будь-якої форми — постійне, пульсуюче, імпульсна і т. Д.
  • Величина струму при проведенні зарядки не повинна перевищувати 1/10 від значення ємності батареї, т. Е. Для зарядки АКБ ємністю 62 Ач необхідний струм не більше 6,2 А. Більша його значення може привести до пошкодження акумулятора, а менша — збільшить тривалість процесу.
  • Зарядка повинна проводитися, поки напруга на батареї не досягне 14,4 В.
  • Для зарядки акумулятора необхідно застосовувати спеціальні пристрої. Існує безліч їх різновидів, але якщо вас цікавить тільки кінцевий результат, найкраще використовувати автоматичні. Вони самі забезпечать підтримку необхідного режиму і відключать виріб від мережі після закінчення процесу.

Є й інші дуже цікаві тонкощі, пов'язані з пристроєм і експлуатацією АКБ, але для відновлення її працездатності цілком достатньо керуватися наведеними вище вимогами. Їх виконання дозволить без клопоту зарядити акумулятор автомобіля будинку, не докладаючи для цього значних зусиль.

Що робити, якщо немає автоматичного пристрою?

В общем-то, і в цьому випадку можна обійтися власними силами і знаннями. Якщо у вас є трансформатор, на вторинній обмотці якого присутня напруга близько 15 В, то цілком реально зібрати найпростіше зарядний пристрій, наприклад, таке, як показано на малюнку нижче.

 Як зарядити акумулятор автомобіля будинку?

В даній схемі навіть можна обійтися без конденсатора С1. Особливістю її роботи буде можливість виникнення значного за величиною струму в початковий момент при підключенні АКБ, коли вона практично розряджена. Надалі в міру зарядки акумулятора його величина почне зменшуватися, і при досягненні напруги, рівного присутнього на вторинній обмотці трансформатора, процес припиниться.

Т. е. тут ще додатково реалізований режим автоматичного відключення від мережі. Варіантів побудови подібної схеми може бути багато, на малюнку нижче наведений ще один:

Як зарядити акумулятор автомобіля будинку?

Або інший, більш простий варіант, з одним діодом. В цьому випадку зарядка буде йти імпульсами струму, величину яких обмежує лампочка. Її підбором можна регулювати зарядний струм.

 Як зарядити акумулятор автомобіля будинку?

Щоб уникнути надмірного його збільшення в початковий момент, найкраще ввести в схему додатковий регулятор напруги і прилади контролю режиму, наприклад, як показано на малюнку:

< p> Як зарядити акумулятор автомобіля будинку?

Параметри процесу визначає резистор R *. Змінюючи його значення, можна встановити потрібний зарядний струм. А амперметр і вольтметр допоможуть контролювати сам процес.

Крім самостійної збірки пристроїв, допустимо використовувати потужні зовнішні джерела напруги, наприклад лабораторні блоки живлення. Вони дозволяють отримати результат не гірше, ніж забезпечують зарядникі.

Для нормальної експлуатації АКБ її необхідно періодично, хоча б раз на рік, заряджати з використанням зовнішнього пристрою. Нічого складного в цьому немає, треба тільки правильно його вибрати, і тоді все може пройти автоматично, без вашої безпосередньої участі.