Як залучити клієнтів в салон краси?

Питання залучення клієнтів є актуальним для будь-якого сервісного підприємства, включаючи салон краси. Недостатньо просто розробити відмінне торгова пропозиція, необхідно також донести інформацію до потенційного покупця. Існує безліч способів досягнення цієї мети, про яких і піде мова в нашій статті. Отже, поговоримо докладніше про те, як залучити клієнтів в салон краси.

Інтернет-сайт

Створення власного мережевого ресурсу виступає одним з найбільш ефективних способів інформування клієнтської аудиторії. Сайт салону краси повинен містити відомості про пропоновані послуги та їх вартість, кваліфікації персоналу, що існують ліцензіях і сертифікатах, що надаються гарантії і т.д. Важливе значення має і оформлення ресурсу: фотографії співробітників і результатів їх роботи (стрижок, зачісок, татуажу) допоможуть зацікавити потенційних клієнтів. Також не зайвим буде розмістити на сайті тематичні статті інформаційного плану, що розповідають про модні стрижки, нових методах фарбування волосся і інших інноваціях в області краси. Як показує практика, вони викликають жвавий інтерес у читацької аудиторії.

 Як залучити клієнтів в салон краси?

Чи не вирішальну роль в питаннях залучення клієнтів на сайт грає оптимізація ресурсу. Розміщення на ньому тексти повинні бути не просто унікальними, але і адаптованими під певні пошукові запити. В іншому випадку ранжування (рейтинг) сайту буде дуже низьким. Вкрай небажано вдаватися до допомоги вірусної реклами, а також здійснювати масові розсилки незнайомим користувачам по електронній пошті. Куди більш раціональним рішенням стане розміщення помітних фірмових банерів, що запрошують відвідати салон краси, на популярних форумах і сайтах. Більш докладні відомості про притягнення клієнтів за допомогою Інтернету представлені у відеоматеріалі.

Рекламні листівки

Часто саме вони виступають засобом формування першого враження про салон краси. Величезне значення в даному випадку має ефект впливу. Оформлені грамотно і зі смаком рекламні листівки змушують клієнта зателефонувати за вказаним номером і отримати інформацію про послуги. Хоча можлива і абсолютно протилежна реакція. Занадто нав'язливе і несмачне оформлення наштовхне людини на думку про те, що в салоні працюють одні дилетанти, нічого не тямлять в питаннях краси.

Роботу зі створення рекламних листівок краще доручити агентству, що спеціалізується на розробці дизайну і фірмового стилю підприємств. Однак не варто забувати, що отриманий результат вимагає обов'язкової перевірки з боку начальства салону. Перш ніж затверджувати проект, власнику підприємства необхідно ретельно ознайомитися з усіма його деталями. Ймовірно, якісь моменти зажадають невеликого коректування.

Що ж стосується поширення рекламних листівок, то нав'язливі прийоми будуть абсолютно недоречні. Так, проспект, надітий на ручку вхідних дверей або заткнути за двірники автомобіля, з великим ступенем ймовірності викличе у людини лише роздратування. Куди краще буде помістити листівку в красивий конверт, після чого опустити його в поштову скриньку адресата. Флаєри та буклети бажано роздавати в місцях високої концентрації цільової аудиторії підприємства. Якщо мова йде про елітне салоні краси, то краще розставити промоутерів по периметру великих бізнес-центрів, модних бутиків або розважальних комплексів преміум-класу. У той час як різноманітні стокові магазини та продуктові ринки варто обходити стороною.

Сарафанне радіо

Простий, доступний і перевірений століттями прийом, який допоможе залучити клієнтів в салон краси. Складно не погодитися, що будь-які зміни в зовнішності, будь то нова стрижка або оригінальний манікюр, є однією з улюблених тем обговорення серед сучасних модниць. І в більшості випадків ці розмови не обходяться без згадки салону, в якому були надані ті чи інші послуги. Багато в чому завдяки цьому горезвісне сарафанне радіо можна поставити в один ряд з самими високотехнологічними видами реклами. Перелічимо основні переваги даного інструменту маркетингу:

  • Дешевизна. Позитивні відгуки і рекомендації, поширювані задоволеними відвідувачами, є для підприємства абсолютно безплатним «бонусом».
  • Активність залучених клієнтів. Згідно зі статистичними дослідженнями, відвідувачі, які дізналися про салон за допомогою сарафанного радіо, поводяться дуже активно і приносять підприємству відчутний дохід.
  • Формування позитивної установки. Як правило, залучені за допомогою вищезгаданого способу клієнти свідомо націлені на чудовий результат від надання послуг. Незначні дрібниці просто не здатні «перебити» їх позитивний настрій, що призводить до мінімізації конфліктних ситуацій.
  • Передбачення очікувань. Задоволений клієнт ділиться своїми позитивними враженнями від відвідування салону з близькими і знайомими людьми. В результаті підприємство знаходить нових відвідувачів з тим же рівнем достатку і схожими запитами, що робить процес обслуговування більш простим і приємним.

Стимулюючі методи

Уявіть собі ситуацію: людина переїжджає в інший район міста, де все для нього є новим і незнайомим. Навряд чи він захоче по кілька разів на місяць «намотувати» десятки кілометрів з метою здійснення звичних косметичних процедур. Куди більш раціональним рішенням стане пошук гідного салону краси неподалік від будинку. Визначальними факторами в процесі вибору сервісного підприємства зазвичай виступають асортимент послуг, що надаються і їх вартість, а також наявність всіляких вигод і привабливих пропозицій. Отже, чим залучити клієнтів в салон краси? Перерахуємо кілька стимулюючих прийомів:

  • Семплінг. Під даним терміном зазвичай мається на увазі поширення безкоштовних пробників продукції. Метою такого кроку є бажання позбавити людину від придбання «кота в мішку». Стосовно до салону краси семплинг може виражатися в реченні першої процедури або її частини на абсолютно безоплатній основі.
  • Купони. Даний метод просування послуг з'явився порівняно недавно і зробив величезний вплив на ринок індустрії краси. Це цілком зрозуміло, адже дисконтні купони є не просто вигідною пропозицією для клієнта, вони також виступають ефективним засобом донесення інформації про салон до цільової аудиторії. Однак даний прийом можна назвати бездоганним, адже він володіє одним вагомим недоліком. Існує певний контингент відвідувачів, орієнтованих лише на уцінені послуги. Такі люди не переходять в розряд постійних клієнтів салону — вони продовжують свої «подорожі» по закладах, що пропонують вагомі знижки.
  • Акції, бонуси. Подібні методи стимулювання клієнтів як і раніше залишаються дієвими і актуальними. Кожній людині притаманне бажання заощадити, отримавши нехай навіть саму недорогу послугу абсолютно безкоштовно. Пропозиції з розряду «при замовленні стрижки — живильна маска в подарунок» практично завжди знаходять живий відгук серед клієнтів. Що ж стосується бонусів, то вони виражаються у своєрідних «преміях» за часте користування послугами. Так, наприклад, після дев'яти відвідувань солярію десятий раз надається клієнтові безкоштовно. Цілком очевидно, що даний спосіб стимуляції вимагає детального обліку візитів відвідувачів.

На закінчення варто відзначити, що ніякі способи залучення клієнтів не допоможуть закладу в разі надання неякісних послуг. Реагуючи на всілякі акції і рекламні заклики, люди будуть приходити в салон, але отримавши такий, що суперечить своїм очікуванням результат, вони навряд чи захочуть поповнити ряди постійних відвідувачів. Більш того, засмучена людина напевно захоче поділитися своїм негативним досвідом з оточуючими, що також неабияк зіпсує репутацію закладу. Звідси випливає цілком логічний висновок, що лише пильний контроль за якістю обслуговування є кращим методом залучення і утримання клієнтів.