Як завести інжекторних машину в мороз?

Зима для автомобіля, якщо водій не підготував його до сезону, може виявитися досить важким періодом. Холод негативно позначається на технічному стані машини. Так, один пуск при мінус 25 ° С прирівнюють до 150 км пробігу. Але іноді найважчим буває саме завести автомобіль, для чого іноді доводиться докладати воістину героїчних зусиль. І при цьому якісь тільки поради не почуєш про те, як завести інжекторних машину в мороз! Що ж потрібно робити, щоб взимку не бігати навколо холодного шматка заліза?

Чому взимку все стає так погано?

Давайте задамося питанням, що потрібно для нормального пуску ДВС:

  • необхідно, щоб крутився колінвал;
  • потрібно відповідна ТВС (паливно-повітряна суміш — пари бензину і повітря у відповідній пропорції);
  • повинна виникати в певний час іскра.

На все вищезазначене холод впливає негативно, і це проявляється в такий спосіб:

  1. Знижена температура збільшує в'язкість масла, що ускладнює обертання коленвала і погіршує мастило інших деталей. Наслідком подібного буде підвищене тертя між ними і необхідність прикладати для його подолання додаткове зусилля. Це потрібно, зокрема, з боку стартера при запуску, збільшення стартового струму АКБ. А батарея не завжди здатна його забезпечити при мінусових температурах.
  2. Мороз приводить до погіршення випаровуваності бензину, відповідно не утворюється потрібній пропорції ТВС, що необхідно для її нормального згоряння.
  3. Попадання на свічки вологи з повітря, а також не випарувався бензину, ускладнює утворення іскри.

Ось таким чином на автомобіль впливає зниження температури. Але в цьому немає нічого страшного. Якщо своєчасно підготувати машину до зимового сезону, то вас не буде турбувати проблема — як завести інжекторних машину в мороз.

Що потрібно зробити, щоб спокійно зустріти зиму?

В першу чергу слід потурбуватися використанням правильного масла. Чи не торкаючись відмінностей між синтетичним і мінеральним, варто відзначити, що окремі його види мають різну в'язкість. Це відображається в маркуванні масла, деякі приклади позначень наведені в таблиці нижче:

 Як завести інжекторних машину в мороз?

Виходячи з переважаючих у вашій місцевості в зимовий час температур, підбирається потрібна мастило. У холод краще застосовувати не мінеральне, а синтетичне масло. Але в зв'язку з тим, що у деяких старих автомобілів сальники його не «тримають», допустимо використовувати і напівсинтетику.

Наступне, про що варто подбати, — перевірити АКБ, і при необхідності її зарядити. В принципі, можна навіть трохи підняти щільність електроліту зміною його концентрації, але це повинні робити фахівці в сервісних центрах. Самостійне виконання подібних операцій призведе до прискореного виходу з ладу АКБ.

Ну і на зиму потрібно поставити новий комплект свічок. Якщо все це зроблено, то проблем з запуском двигуна при низькій температурі бути не повинно.

Як заводити машину взимку

Насамперед перед запуском двигуна треба включити дальнє світло ( на час не більше 15 секунд). Це кілька розігріє електроліт, що дозволить дати йому більший стартовий струм. Потім вичавлюється зчеплення. Тим самим виключаються втрати потужності стартера на обертання елементів трансмісії. Не чіпайте педаль газу!

Після прогріву електроліту можна починати заводити двигун. Не змушуйте стартер довго крутити мотор, достатньо 5-10 секунд, після чого треба зробити паузу близько хвилини. Якщо двигун не завівся відразу, то це відбувається з 2 або 3 спроби. У тих випадках, коли і після них мотор не заробив, не варто даремно мучити АКБ, можливо, причина в чомусь іншому.

Може бути, температура занадто низька і масло на неї не розраховане, може бути, стався саморазряд АКБ або вона не встигла зарядитися через роботу в режимі таксі — коротких поїздок з численними зупинками. Якщо не вийшло завестися самостійно, доведеться вдатися до допомоги з боку, наприклад, «прикурити». Так автолюбителі називають використання АКБ з машини-донора для того, щоб завести свою.

Для цього потрібні спеціальні дроти з кліщами, що дозволяє підключатися до контактів батареї. З'єднання необхідно робити, дотримуючись полярності, в іншому випадку батарея просто вибухне і зашкодить електроніку. Автомобіль-донор глушиться, його вже прогрітий акумулятор з'єднується з батареєю інший (не запускати) машини, і можна починати крутити стартер.

Якщо нічого з вищеописаного не допомогло, доведеться намагатися завести свого «залізного коня» з штовхача. Треба тільки враховувати, що це можливо для машин з МКПП, для тих з них, які оснащені АКПП, використання даного методу є неприпустимим.

Сама процедура досить проста. Машина-буксировщик розганяється, і ви на ходу включаєте 3 передачу на своєму (відомому) автомобілі. Як правило, це спрацьовує і двигун запускається. Існують інші, не менш ефективні способи, що дозволяють завести машину взимку, і про них можна дізнатися під час перегляду відео:

Проблема запуску «залізного коня» в холодну пору стосується багатьох автолюбителів. Однак при грамотній підготовці машини до зимового сезону зазвичай ніяких труднощів з експлуатацією при знижених температурах не виникає.