Як дізнатися, скручений чи пробіг автомобіля?

Кожен водій при купівлі транспортного засобу на вторинному ринку задається питанням про те, як дізнатися, скручений чи пробіг автомобіля. Саме на ринку старих машин найбільш поширена ця проблема.

Навіщо змінюють свідчення одометра?

Найчастіше скручування кілометражу пов'язано з бажанням недобросовісних продавців завищити реальну вартість авто . Покупець піддається значному ризику, так як зростає ймовірність придбати ТС з сильним зносом багатьох (якщо не більшості) внутрішніх деталей.

У деяких країнах пробіг в комерційних автомобілях зменшують в зв'язку з різними державними податками, оплата яких залежить від показань одометра за певний проміжок часу.

Бувають навіть ситуації, коли пробіг не зменшують, а збільшують. Мета — переконати покупця, що дороге планове ТО, яке автомобілі проходять при досягненні 90-105 тис. Км, вже здійснювалося. Клієнт з упевненістю купує машину, а після нетривалої експлуатації починають регулярно виходити з ладу різні запчастини.

Ознаки зміни показань на механічному одометрі

 Як дізнатися, скручений чи пробіг автомобіля?

В будь-якому автомобілі можна зменшити або збільшити пробіг. На машинах, обладнаних механічним одометром, це виконується двома способами:

  1. Від коробки передач від'єднується трос спідометра і прокручується за допомогою електроінструменту (шуруповерт, дриль) в потрібному напрямку.
  2. Ручний спосіб — розбирається приладова панель, і виставляються необхідні цифри.

Якщо є підозра, що пробіг був скручений вручну, слід уважно оглянути одометр. Цифри на ньому під час руху авто повинні перемикатися плавно, без стрибків вгору або вниз. Також, придивившись до циферблату, можна помітити темне простір, що розділяє значення. Якщо виявлено, що воно має білий або сріблястий відтінок, то без втручання в показання одометра не обійшлося.

При першому способі зміни пробігу по одометрі практично неможливо визначити втручання. Тому необхідно орієнтуватися на відповідність показань зовнішньому станом різних деталей транспортного засобу.

Як виявити втручання в показання електронного одометра?

В електронних одометрах відомості про пробіг зберігаються в пам'яті. Тому для корекції його значення використовується комп'ютер зі спеціальним програмним забезпеченням. Іноді доводиться навіть змінювати мікросхеми (саме в них знаходиться ця інформація) в електронних платах приладових панелей.

Кращим варіантом перевірки правильності показань одометра є діагностика в офіційному дилерському центрі. Але можна спробувати і самостійно визначити, скручений чи пробіг автомобіля.

При перепайку мікросхем необхідно знімати приладову панель, тому слід перевірити наявність пошкоджень або подряпин, які можуть утворитися при непрофесійному демонтажі. Самі електронні плати при виготовленні покриваються шаром лаку, і заміна мікросхем буде чітко видна.

Крім цього, значення кілометражу записуються бортовим комп'ютером, при їх коригуванні залишаться сліди втручання, які з легкістю визначить фахівець з електроніки.

Загальні ознаки скрученого пробігу

Існує кілька варіантів дізнатися про зміну показань одометра:

  • станом деталей салону;
  • ретельно вивчити техпаспорт на авто і сервісну книжку;
  • виміряти висоту протектора покришок;
  • перевірити працездатність і стан важливих елементів транспортного засоби.

Пильна увага звертається на потертості сидінь, рульового колеса, килимків під ногами (особливо з боку водія), а також гумових накладок на педалях. Характерний знос даних елементів свідчить про великому пробігу. Затерті пластик і інші покриття з правого боку від педалі акселератора — явний показник інтенсивної експлуатації.

Про скручуванні пробігу можна дізнатися шляхом зіставлення слів продавця про планове технічне обслуговування машини з відповідними відмітками в сервісній книжці. Будь-яка невідповідність говорить про підробку термінів ТО в документі, а отже — і про зміну показань на одометрі. Слід зв'язатися з представниками сервісу, в якому обслуговувався автомобіль, і по VIN-коду дізнатися значення пробігу при останньому відвідуванні.

Потрібно з'ясувати у продавця, коли змінювалися покришки. Якщо гума купувалася спільно з авто, то висота протектора при показаннях одометра в межах 30 тис. Км не повинна бути менше гранично допустимої (для легкових автомобілів — 1,60 мм). Виміряти її можна як в автосервісі, так і самостійно за допомогою монети.

Як дізнатися, скручений чи пробіг автомобіля?

Ще одна ознака втручання в одометр — надмірно зношені гальмівні диски, але до цього може призвести і агресивна манера водіння, що також не дуже корисно для автомобіля. При великому пробігу (понад 100 тис. Км) лобове скло буде вкрите дрібними відколами і слідами від двірників, а присутність відблисків на ньому вкаже, що його полірували.

 Як дізнатися, скручений чи пробіг автомобіля?

Стан кузова не завжди може свідчити про великому пробігу, так як при дбайливому зверненні автомобіль проїде і понад 200 тис. Км, а зовнішній вигляд його практично не зміниться. Тому рекомендується звернутися в автосервіс, де фахівці допоможуть визначити, чи правдиві показання одометра чи ні, і перевірять, в якому стані знаходяться життєво важливі системи транспортного засобу.