Як дізнатися, в угоні машина чи ні?

При купівлі вживаного авто завжди є ризик придбати не особистий засіб пересування, а одні проблеми. Тому перед здійсненням операції покупці прискіпливо оглядають технічний стан транспорту, просять показати всі документи і задають продавцеві каверзні питання, намагаючись зрозуміти, чи не збирається власник збути кредитний, несправний або взагалі зварений з двох автомобіль і не числиться машина в угоні. І якщо технічні проблеми — це можна виправити неприємність, то юридичні неполадки приведуть тільки до вилучення авто на користь справжнього власника і марної трати грошей.

Не варто сподіватися на те, що для продавця не вдасться обдурити співробітників ГИБДД. Чинне законодавство в частині постановки на облік транспортного засобу відводить новому власнику 10 днів після укладення договору купівлі-продажу на вчинення реєстраційних дій і не вимагає від колишнього власника зняття автомобіля з обліку. Тобто якщо раніше юридична чистота авто перевірялася при знятті з обліку продавцем і можна було в разі проблем відмовитися від покупки, то тепер ця процедура відбувається тільки при покупці, і з усіма ускладненнями доведеться справлятися йому. Тому дуже важливим є питання: як дізнатися, в угоні машина чи ні?

Зміст статті

 • Візуальна перевірка автомобіля і документів
  • Перевірка автомобіля
  • Перевірка документів
 • Перевірка автомобіля по базах даних
  • Перевірка через ГИБДД
  • Перевірка на сторонніх сервісах

Візуальна перевірка автомобіля і документів

Перевірка автомобіля

При візуальному огляді майбутньої покупки однозначно виявити ознаки злому важко, адже злочинці готували машину до продажу і замінили деталі, зіпсовані при викраденні. Але якщо вони діяли в поспіху, то є шанс знайти загальні для більшості крадених машин сліди викрадення, зазначені на схемі.

Як дізнатися, в угоні машина чи ні?

Однак повністю довіряти тільки візуальним оглядом не варто, адже окремі ознаки злому можуть бути присутніми як у просто старих авто, так і у тих транспортних засобів, власник яких не приділяв належної уваги технічним станом. Тому додатково слід подивитися на поведінку власника (хвилюється, поспішає, намагається швидше збути) і проаналізувати його відповіді на питання щодо придбання та експлуатації. Якщо продавець плутано говорить про те, де машина купувалася і за скільки, де проходило сервісне обслуговування, що ремонтувалося, який пробіг і т. П., То є підстави вважати, що авто може виявитися краденим.

Перевірка документів

Наступним кроком є ​​перевірка документів на автомобіль, головним з яких вважається паспорт транспортного засобу (ПТС). У ньому варто звернути увагу на ознаки автентичності:

 1. При перегляді на світло на бланку ПТС повинні бути добре помітні водяні знаки, що наносяться при його виготовленні.
 2. Зліва від номера ПТС повинна знаходитися кругла або вузька довгаста голограма, зображення і написи на якій чіткі і читаються.
 3. у верхній лівій частині бланка розташовано об'ємне зображення, що міняє свій колір від зеленого до сірого в залежності від кута нахилу.
 4. Перші дві цифри номера ПТС повинні відповідати коду регіону, в якому оформлявся паспорт. Для російських автомобілів документ видає завод-виготовлювач (п. 16 ПТС), для іномарок — територіальний митний орган (п. 23 ПТС).
 5. У нижній правій частині повинні знаходитися печатка і підпис відповідальної особи організації, що видала паспорт .

Розташування перевіряються елементів показано на малюнку.

Як дізнатися, в угоні машина чи ні?

Крім того, потрібно звірити, чи збігаються номери VIN та номер кузова або шасі. Якщо немає, то якась з частин змінювалася, що обов'язково повинно бути вказано в полі «Особливі відмітки» і може бути ознакою спроби легалізації викраденого автомобіля. У цій же графі будуть вказані причини видачі нового ПТС, якщо у господаря на руках дублікат документа. Сама наявність повторного паспорта аж ніяк не кримінально, але варто більш уважно зважити всі за і проти, якщо дублікат видано замість загубленого ПТС, так як злочинці часто «втрачають» паспорт, щоб отримати оригінальний бланк.

Перевірка автомобіля по базах даних

на жаль, обидва вищеописаних способу не дають гарантії, навіть якщо і машина, і документи виглядають ідеально. Як дізнатися, в угоні чи машина, за допомогою баз даних?

Перевірка через ГИБДД

Через Державтоінспекцію будь-яка людина може отримати інформацію про юридичну чистоту машини. Зробити це реально двома способами:

 1. Звернутися до будь-якого співробітника ДАІ, пред'явивши ПТС і надавши авто для візуального огляду.
 2. Зайти на офіційний сайт ГИБДД і в розділі «Сервіси» вибрати підрозділ «Перевірка автомобіля» , в якому можна дізнатися за номером VIN, чи не знаходиться машина в розшуку або під арештом.

Обидва варіанти перевірки є безкоштовними і їх можна вважати найбільш достовірними, тому що інформація в офіційній базі даних оновлюється кілька разів на день.

Перевірка на сторонніх сервісах

Крім державних служб, послуга з перевірки машини є і в багатьох автосалонах, які за окрему плату надають аналогічну інформацію. Також існують і онлайн-сервіси, що дозволяють дізнатися по інтернету про те, чи не було викрадено авто не тільки на території Росії, але і за її межами, що актуально при покупці уживаної іномарки. Зазвичай подібні сайти пропонують звіти по базам CARFAX і AutoCheck для американських і канадських машин за невелику винагороду.

Ще можна безкоштовно отримати відомості про автомобіль і по його держномер на сайті avtocod.ru. При цьому результат навряд чи буде відрізнятися від інформації, отриманої від ГИБДД.

Таким чином, для перевірки юридичної чистоти автомобіля, що купується краще провести цілий комплекс заходів: уважно оглянути саму машину на ознаки злому, а її документи — на ознаки підробки, а потім скористатися доступними російськими та іноземними базами даних викрадених авто.