Як відрізнити синтетику від напівсинтетики

У власників автомобілів часто виникає питання, яке масло краще вибрати: синтетичне або напівсинтетичне? При виборі необхідно враховувати наступні характеристики автомобіля: марку, вік, пробіг і технічний стан. Слід також знати базові відмінності синтетики від напівсинтетики.

Визначення

Синтетичне моторне масло — це продукт штучного походження, отриманий або глибокою переробкою нафти, або з природного газу методом синтезу молекул. Воно мало піддається впливу зовнішніх факторів і майже не змінює свої властивості при тривалому використанні.

Напівсинтетичне масло отримують при змішуванні двох різних основ в таких пропорціях: 30-50% синтетики і 50-70% мінерального масла. Що таке синтетика, описано вище, а мінеральне масло являє собою продукт натурального походження, отриманий з нафти за допомогою перегонки і подальшого очищення.

Відмінності

Що означає поняття стабільність стосовно до синтетичного моторного масла, і яке значення це має для звичайного автовласника? До складу синтетичного моторного масла входять молекули, чиї експлуатаційні характеристики ретельно прораховані. Це означає, що даний вид масла має високу термічну і хімічну стійкість. Тому синтетика набагато менше, ніж інші масла, боїться перегріву і низьких температур. Вона забезпечує безпечну роботу мотора, як влітку, так і взимку, тому що зберігає оптимальні показники в'язкості навіть при роботі на високих оборотах і великому навантаженні на двигун. Хімічна стійкість означає відсутність взаємодії при роботі з маслом, тому його властивості не змінюються тривалий час.

Як відрізнити синтетику від напівсинтетики

< p>Напівсинтетика володіє більшою стабільністю, ніж мінеральне масло, але поступається синтетичному, однак за певних умов його варто віддати перевагу синтетиці. Якщо автомобіль має значний пробіг, то заливати в двигун треба напівсинтетику, так як синтетика дає високу чадним. Напівсинтетику можна сміливо використовувати і тоді, коли автомобіль не експлуатується при низьких температурах (нижче двадцяти градусах Цельсія), в тому випадку, якщо інші характеристики масла підходять до даного автомобілю. Міняти напівсинтетичне масло доведеться дещо частіше, ніж синтетичне.

Висновки TheDifference.ru

  1. Синтетика менше боїться низьких температур і перегріву в порівнянні з напівсинтетикою.
  2. Синтетика довше зберігає свої експлуатаційні властивості, добре захищає двигун від зносу, до того ж міняти його треба рідше, ніж напівсинтетичне масло.
  3. Синтетика володіє більшою плинністю і проникаючою здатністю, тому вона здатна зменшити втрати потужності на тертя і знизити витрату палива.
  4. Напівсинтетика краще підійде для високофорсованих бензинових і дизельних двигунів, а також двигунів з турбонадувом. Вона дуже ефективна при запуску холодного двигуна.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *