Як відрізнити молочні зуби від корінних зубів

Природа щедро обдаровує нас з народження розумом, красою, спритністю і силою, але одним з найбільш корисних її подарунків є … зуби. Так, так, саме зуби, які з таким трудом з'являються у немовлят і повністю замінюються на постійні в підлітковому віці.

Молочні зуби

У першому триместрі вагітності, крім всіх життєво важливих органів, у дитини формуються його перші зуби, тому в цей період дуже важливо стан здоров'я і раціон харчування його матері. Однак з'являються на світ зуби набагато пізніше народження самого малюка. Як правило, час, коли малюк намагається зробити свої перші кроки, збігається з періодом прорізування його молочних зубів і може супроводжуватися підвищеною температурою і припухлістю ясен. З'являються зуби молочного прикусу в певній послідовності і до півтора-двох років виростають все. Молочні зуби значно менше за розміром і відрізняються своєю формою від корінних. Крім того вони мають синюватий відтінок, на відміну від постійних зубів характерного жовтувато-сірого кольору. До шести років зуби молочного прикусу починають змінюватися на постійні, але також вимагають за собою догляду у вигляді правильного харчування, гігієни і регулярного відвідування зубного лікаря.

< p> Як відрізнити молочні зуби від корінних зубів

Корінні зуби

До 6-7 років, після зміни молочного прикусу на постійний, у дитини формуються 12 корінних зубів (молярів), по 6 на кожну щелепу. Верхні моляри відрізняються більшою міцністю і дещо більше нижніх за розміром. Вони мають розбіжні в сторони 3 кореня, рідко 4. З'являються постійні корінні зуби в порядку випадання молочних. Хоча нерідко трапляються ситуації, коли молочний зуб ще не покинув своє «гніздо», а корінний вже всіляко намагається зайняти його місце, що заподіює малюкові біль і незручності. В такому випадку необхідно звернутися до фахівця, щоб уникнути можливості викривлення новоявленого зуба. Корінні зуби покликані виконувати функцію дроблення їжі, їх жувальну поверхню утворюють 4 горбка. Вони вимагають за собою більш ретельного догляду, щоб прослужити вам вірою і правдою все своє життя, чи не доставивши клопоту.

Відмінність

Отже, ми з'ясували, що молочні зуби починають прорізуватися у малюків до року, корінні зуби або постійні з'являються на світ, починаючи з шестирічного віку. Молочні зуби випадають самі в першу чергу від того, що всередині них починають розростатися коріння постійних зубів. Постійні зуби «кріпляться» своїм корінням до щелепи і випадати не збираються. До того ж молочні та корінні зуби розрізняються за кольором і формою.

Висновки TheDifference.ru

  1. Молочних зубів всього 20, постійних — 32.
  2. Молочні зуби починають прорізуватися у віці від шести місяців до двох років, корінні — від шести до 12 років.
  3. Молочні зуби випадають самі, корінні припадають видаляти інструментально.
  4. Молочні зуби відрізняються синювато-білим відтінком, в той час, як постійні зуби мають легкий наліт жовтизни.