Як відрізнити зимові шини від всесезонних шин

Скоро настануть холоди, а це значить, що автомобілістам доведеться вести автомобіль по дорогах і в снігову морозну погоду, і в дощову. Не можна визначити, коли ж піде сніг або коли дороги покриються льодом, тому потрібно заздалегідь підготувати свою машину до прийдешніх погодних змін. Але яку гуму найкраще вибрати? Що ж краще: зимова або всесезонна гума? Багато автомобілістів вважають, що зможуть пройти зиму на всесезонной гумі, адже це і дешевше, та й часу на переобувку не потрібно. Але чи так це? Спробуємо розібратися в цьому.

Визначення

Всесезонні шини — це різновид шин, протекторний малюнок яких менш виражений і розріджене в порівнянні із зимовими. Але склад гуми не менше твердий, ніж у літніх. Якщо говорити простою мовою, то всесезонні шини — це щось середнє між літніми та зимовими шинами. Вони цілком здатні забезпечити непогане зчеплення з сухим і вологим дорожнім асфальтом, але ось прохідність по засніжених або обледенілих дорогах для них є проблематичною. Всесезонні шини могли б відмінно підійти для країн, де м'який клімат звичний і в зимовий, і в літній час, але, наприклад, для Росії вони не доречні.

Зимові шини спеціально призначені для ездив зимову пору. Вони мають сильно вираженим малюнком, а також можуть бути з шипами і без них. Завдяки унікальній можливості зимової гуми прогріватися при їзді шини стають дуже м'якими і еластичними. Тому вони можуть бути придатні до їзди на засніжених дорогах.

Порівняння

Якщо порівняти всесезонні шини з зимовими, то можна побачити, що і ті й інші мають як позитивними, так і негативними сторонами. Але все ж автомобіліст повинен сам для себе визначити деякі пріоритети. На відміну від всесезонной гуми, зимова володіє кращими сцепляющими властивостями з дорожнім покриттям. Розрізняють також різницю і в вартості гуми. Зимова гума коштує трохи дорожче, напевно, через кращої ефективності. На відміну від всесезонних, на зимових шинах можна їздити в літню пору, інакше вони почнуть просто плавитися прямо на дорозі.

Як відрізнити зимові шини від всесезонних шин

Також всесезонні шини не видають багато шуму на дорозі, а ось зимові не можуть цим похвалитися. Якщо говорити про крижаному покритті, тоді всесезонні шини застосовувати дуже небезпечно, а ось зимові відмінно зчіплюються навіть з таким видом покриття. Якщо говорити про гоночних автомобілях, то всесезонні шини можна відразу виключити, так як вони і зовсім не придатні до швидкої їзди, та ще й взимку. Найвагомішим аргументом на користь зимових шин є російський клімат, адже зими тут дуже суворі, а на всесезонних шинах стане неможливо виїхати навіть з гаража.

Висновки TheDifference. ru

  1. Шумові ефекти на дорозі: всесезонні шини видають менше шуму.
  2. Виразність малюнка і наявність шипів тільки у зимової гуми.
  3. Зимові шини мають краще зчеплення з дорогою.
  4. Всесезонні шини не призначені для їзди по снігу або льоду.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *