Як відполірувати лобове скло автомобіля?

Згодом видимість через лобове скло будь-якої машини тільки погіршується. Свою лепту в це вносять найрізноманітніші чинники: частинки піску, що летять з-під коліс камені, дощ, бруд, що працюють двірники. Останні, особливо якщо вони вже зношені або неякісні, призводять до появи потертостей на склі. Зазвичай вдень ще куди не йшло — вони не дуже сильно заважають, але ось при нічній їзді скло починає «бликовать», і розібрати щось на дорозі стає досить важко. Та й зустрічні машини сліплять набагато сильніше. Значить, прийшла пора задуматися про те, як відполірувати лобове скло автомобіля.

З чого почати?

Зазвичай рішення проблеми починається з постановки задачі. Потрібно визначити, що треба зробити, щоб досягти бажаного результату. Проводити діагностику і дефектацию потрібно на чистому сухому автомобілі. В даному випадку потрібно встановити, наскільки пошкоджено скло, і потім можна буде сказати, що треба робити для усунення дефектів. Це дозволить підібрати оптимальний склад використовуваних матеріалів і значно полегшить роботу.

Причина в тому, що для усунення незначних дефектів досить виконати полірування, а ось якщо порушення поверхні скла більш серйозні, то потрібно буде проводити ще і шліфування. Пошкодження лобового скла зазвичай поділяються на:

  1. Дрібні. До цієї категорії відносяться подряпини, викликані впливом частинок піску, використанням жорстких матеріалів при чищенні, необережними і грубими діями при її проведенні. Скло виглядає тьмяним, сонячне світло розсіюється на нерівностях, що є на поверхні, і ускладнює водіння. Усуваються подібні дефекти поліруванням, при якій знімається тільки зовнішній шар, товщиною не перевищує 1 мікрон.
  2. Середні. Їх глибина становить не більше 300 мікрон. Такі пошкодження легко визначаються, якщо провести нігтем по склу. Якщо при цьому ніготь чіпляється за поверхню, в цих місцях і знаходяться пошкоджені ділянки. Вони видаляються шліфуванням скла мелкоабразівной матеріалами з подальшою поліровкою.
  3. Значні. Їх помітно неозброєним оком, вони представляють собою глибокі подряпини, відколи й інші подібні порушення поверхні. Робота починається з того, що спочатку усуваються виявлені дефекти за допомогою спеціальних складів для заповнення локальних ушкоджень, після чого треба виконати вручну місцеву полірування, і тільки потім загальну полірування скла.

що робимо далі?

А далі визначаємо, як, яким чином і чому відполірувати лобове скло автомобіля. Для цього потрібні: полірувальні пасти, серветки, шліфувальна машинка і т.д., частина з перерахованого показана на фото.

Як відполірувати лобове скло автомобіля?

Якщо буде потрібно проведення шліфування, то використовуються абразивні матеріали, в іншому випадку достатньо звичайної полірувальної пасти або аналогічних засобів. Автомобіль у нас вже чистий і сухий, так що можна приступати до роботи. Але перед цим треба за допомогою маркера відзначити на склі з боку салону місця, де необхідна полірування.

Таке маркування дозволить вам орієнтуватися, на які ділянки потрібно звернути особливу увагу при поліровці. Ну і бажано вкрити автомобіль плівкою, щоб уникнути його забруднення розлітаються залишками використовуваних видаткових матеріалів.

Як відполірувати лобове скло автомобіля?

Технологія проведення полірування

Існує досить велика кількість різних варіантів виконання полірування, пов'язано це з особливостями роботи кожного майстра і різним станом стекол, які потребують обробці. Однак основні правила залишаються незмінними, і вони викладені нижче. У будь-якому випадку їх дотримання є обов'язковим для отримання потрібного результату.

З використанням електричного інструменту

Робота виконується за допомогою полірувальної машини або дрилі, оснащеної спеціальною насадкою. Одне з основних вимог — швидкість обертання диска не більше 1500 оборотів. Сама операція полірування здійснюється наступним чином — на полірувальний круг наноситься поліроль і з його допомогою розтирається на невеликій ділянці площею не більше 30х30 см.

Як відполірувати лобове скло автомобіля?

Шліфувальна машинка переміщається по поверхні рівномірно, для запобігання перегріву скла періодично треба змочувати водою місце полірування. Не потрібно прикладати велике зусилля до інструменту, а вести шліфувальну машинку потрібно з однаковим натиском. Рухи по її переміщенню повинні бути плавними, це дозволяє полировальной пасті заповнити всі нерівності, що сприятливо позначиться надалі на якості роботи. Кут розташування інструменту при цьому не повинен перевищувати 5 ° по відношенню до оброблюваної поверхні.

Після обробки однієї ділянки переходять до наступного. Якщо скло повністю посічене, матове, його необхідно полірувати по всій поверхні. Якщо ж потрібно видалити, наприклад, сліди потертості від двірників, можна обробляти тільки окремі місця. Коли полірування завершена, скло миється і оглядається з метою виявлення дефектів.

Вручну

Відполірувати лобове скло можна і без додаткових інструментів. В цьому випадку будуть потрібні серветки, поліроль і набагато більше часу на проведення роботи. Найкраще використовувати саме ці аксесуари: вони дозволяють забезпечити потрібну якість, і крім того, можуть застосовуватися неодноразово.

На серветку наноситься поліроль, потім круговими рухами рівномірно розтирається по всій поверхні. Після того як вона засохне (орієнтовно це складе 5 хвилин) і стане матовою, нової серветкою ретельно протирають скло і видаляють залишки кошти. Таким чином обробляється все скло, процес виходить довгим і виснажливим, але дозволяє відполірувати поверхню вручну.

Варто відзначити, що полірування може проводитися не тільки зовні, але і зсередини, що також позитивно позначиться на огляді. В цьому випадку будуть видалені частинки пилу, залишки смол від сигаретного диму і інші сторонні речовини, що осіли на поверхні скла.

Завершальні роботи

Після завершення полірування автомобіль треба помити , тоді можна буде краще оцінити її якість. При дотриманні технології ви не пошкодуєте про зроблене. Наведене нижче фото дозволяє порівняти стан скла і огляд з вашого автомобіля після і до проведення робіт.

Як відполірувати лобове скло автомобіля?

Полірування лобового скла варто віднести до однієї з тих, які потрібно проводити періодично. Зовнішні впливи, такі як пил, бруд і сніг, залишають на ньому свої відмітини, що з часом призводить до погіршення видимості, особливо в нічний час, і прямим чином позначається на безпеці руху. А полірування дозволяє відновити початкові характеристики скла, поліпшити вигляд авто і, найголовніше, підвищити безпеку руху.