Як встановити дитяче автокрісло?

Одне з головних вимог, які слід виконувати при управлінні автомобілем, — забезпечення безпеки пасажирів та інших учасників руху. Однак воно постійно порушується багатьма водіями. Наприклад, при поїздці в машині і перевезення дітей слід користуватися ременем безпеки і спеціальним сидінням. Тому далеко не простою буде питання — а як встановити дитяче автокрісло правильно.

Про системи кріплення і дитячих автокріслах

Перш за все необхідно зупинитися на виборі самого крісла. Їх існує кілька окремих груп, від нульової до третьої, розрахованих на вік від 0 місяців і до 13 років і на вагу пасажира до 36 кілограмів. Вибирати слід той виріб, який відповідає дитині за його даними. Справа в тому, що виробники проектують свою продукцію під конкретні умови і навантаження, а при ДТП можливе значне їх перевищення.

І зовсім не обов'язково, що виріб, розраховане на вагу дитини в 19 кг, витримає навантаження при 30 кг. Тому і необхідно в міру дорослішання малюка ставити інше автокрісло. Однак безпека забезпечується не тільки його правильним підбором, але і кріпленням на автомобілі. У Росії найбільш поширеними варіантами установки дитячих крісел є наступні:

  • за допомогою штатних ременів, наявних в машині;
  • із застосуванням кріплення по системі ISOFIX.

Кріплення автокрісла штатним ременем

це простий спосіб, що дозволяє розмістити дитяче автокрісло в будь-якій машині, для таких цілей користуються наявними в ній ременем безпеки. Необхідно відзначити, що в даній ситуації він застосовується тільки для кріплення автокрісла до сидіння автомобіля. Як це виглядає з боку, дозволяє зрозуміти малюнок:

Як встановити дитяче автокрісло?

Однак в подібній простоті і універсальності криється головний недолік такої системи кріплення. Справа в тому, що правильно встановити дитяче автокрісло не те щоб важко, але досить клопітно. Потрібно вивчити інструкцію по установці, дотримуватися певного порядку, який ремінь куди помістити, використовувати тільки призначені для цих цілей пази і забезпечити правильний натяг ременів.

Як встановлюється таке крісло, показано на відео:

Врахуйте, що штатні триточкові ремені машини застосовуються тільки для його кріплення, фіксація дитини здійснюється, як правило, засобами самого сидіння. Продукція інших виробників може встановлюватися зі своїми особливостями.

Крім того, треба перевірити, як зафіксовано крісло, і при необхідності усунути недоліки.

Система кріплення ISOFIX

Вона розроблена в Німеччині міжнародною організацією стандартів ISO та дозволяє надійно, швидко і якісно встановити автокрісло для дитини. При цьому воно кріпиться не кволими ременями, а за допомогою спеціальних замків на сидінні до кронштейнів, розташованим на кузові автомобіля. Вони показані на фото нижче.

Як встановити дитяче автокрісло?

На малюнку приведено, як виконується безпосередньо кріплення:

< img class = "aligncenter" src = "/wp-content/uploads/kak-ustanovit-detskoe-avtokreslo-38cb87a.jpg" alt = "Як встановити дитяче автокрісло?" />

Крісло, оснащене такими замками, просто насувається на кронштейни, замикається і надійно з'єднується з корпусом автомобіля. Але це ще не все.

Спеціальним ременем, званим якірним, верхня частина крісла, як показано на фото нижче, кріпиться до зворотної сторони спинки сидінь. Робиться це для того, щоб уникнути «кивка» вперед.

 Як встановити дитяче автокрісло?

У деяких випадках замість якірного ременя використовується підставка:

 Як встановити дитяче автокрісло?

Знайти місця кріплення по системі ISOFIX не представляє складнощів — вони розташовуються в зазорі між підставою і спинкою задніх сидінь.

Як встановити дитяче автокрісло?

В деяких випадках ці петлі можуть бути приховані заглушками, а й тоді знайти їх не складе труднощів. Оснащені ними все сучасні автомобілі. Варто відзначити, що крісла, що мають систему кріплення ISOFIX, можуть встановлюватися і за допомогою штатних ременів.

Статистика, отримана за результатами випробувань, свідчить, що пошкоджень манекенів при використанні ISOFIX менше, ніж при установці крісел іншими способами. Оцінити зручність і якість кріплення ISOFIX дозволить відео:

Особливості установки

Перш ніж вирішувати, як закріпити дитяче автокрісло, необхідно врахувати ще одну особливість. Якщо дитина занадто малий і не може тримати голову, то автолюльку треба встановлювати проти руху автомобіля. У цьому випадку саме вона приймає на себе всі навантаження, захищаючи малюка при прискореннях і гальмуваннях від перелому хребта.

На думку експертів, возити дитину в такому положенні слід до двох років, причому крісло потрібно встановлювати на задньому сидінні.

Для безпеки дитини його перевезення допустимо здійснювати тільки в спеціальному кріслі. При цьому необхідно правильно вибрати не тільки його саме, але і систему кріплення. Бо похибки і помилки при установці дитячого сидіння можуть мати неприємні наслідки.