Як вибрати страховку каско? Оптимальне рішення для дбайливого господаря

Каско — це вид добровільного страхування, який допомагає захистити власника автомобіля від широкого спектра проблем. Великий вибір продуктів, а також індивідуальне формування поліса дозволяють підібрати такий варіант, який ідеально підходить для конкретного автовласника. Договір укладається між власником транспорту та компанією-страховиком, і в тексті угоди прописуються умови і порядок виплат при настанні страхового випадку (пошкодження автомобіля, псування, загибель транспортного засобу, вибуття з володіння).

Зміст

 • Умови полісів каско
 • Ризики, що не покриваються страховкою
 • Основні варіанти полісів каско
 • Поради для тих, хто вибирає каско
 • Висновок

 Як вибрати страховку каско? Оптимальне рішення для дбайливого господаря

Вибираючи каско, потрібно врахувати безліч параметрів, що мають значення для власника:

 • вік автомобіля;
 • кількість водіїв, допущених до керування ТЗ;
 • характер використання машини (комерційний, побутової);
 • вік і стаж водіння власника;
 • наявність додаткових пристроїв (протиугінна або моніторингова система).

Основні умови поліса каско

Ризики

Автомобіль може бути застрахований від угону (протиправне заволодіння третьою особою), заподіяння шкоди (події в результаті ДТП, наїзду на нерухомі предмети, падіння на машину сторонніх предметів ), самозаймання, перекидання тощо.

Місце ремонту автомобіля після страхового випадку

Машина може обслуговуватися на дилерських або сторонніх СТО, що впливає на ціну поліса.

Тип і розмір франшизи

Вона може бути безумовною і умовної, тимчасової і сукупної, пропорційної та абсолютної.

Технічна допомога при відмові автомобіля

Даний параметр залежить від вартості машини і включає в себе певну кількість безкоштовних виїздів на рік.

Додаткові умови

До них відносяться виїзд аварійного інспектора, безкоштовна подача евакуатора при ДТП, повний супровід страхувальника при аварії.

↑ Повернутися до змісту

Ризики, від яких каско не страхує

 1. Умисне пошкодження автомобіля страховиком (допущеним до управління особою).
 2. пошкодження ТЗ в результаті передачі автомобіля особі, яка не допущена до керування машиною, не має водійського посвідчення або знаходиться в неадекватному стані.
 3. Псування або загибель автомобіля поза територією страхування.
 4. Використання вогню або інших вражаючих речовин для підігріву двигуна.
 5. Кустарний ремонт машини.
 6. Інші випадки, зазначені в угоді.

Решта ризики (наприклад, загоряння в результаті несправної електропроводки, ДТП при відмові систем внаслідок неякісного ремонту або заводський брак) також можуть ставитися до страхових випадків в силу договору. Кожен поліс включає певний набір наслідків, при настанні яких можна вести мову про відшкодування. Перед тим як вибрати каско, уважно проаналізуйте негативні ситуації, в які потрапляли ви, ваші друзі, члени сім'ї. Якщо машина зберігається на стоянці або в гаражі, то ймовірність викрадення набагато нижче, а якщо автомобіль новий, то навряд чи у нього відмовить електропроводка або інші технічні вузли.

↑ Повернутися до змісту

Основні види полісів каско

1. Повний каско: абсолютний захист

Даний страховий поліс покриває практично всі ризики, пов'язані з пошкодженням, загибеллю або вчиненням протиправних дій відносно автомобіля. До них відносяться ДТП, наїзди на нерухомі об'єкти, падіння на машину предметів з висоти, попадання в скло або елементи кузова предметів з-під коліс машин, що рухаються. Крім того, власник отримає компенсацію при викраденні свого автомобіля, а також при інших способах неправомірного заволодіння ним (розбійний напад, шахрайство).

Окремі ризики можуть додаватися до переліку страхових випадків за додаткову плату. Це, наприклад, самозаймання або пошкодження (загибель) машини з-за помилок, допущених при ремонті. Такий поліс хороший всім, проте його вартість може доходити до 10% ціни транспортного засобу, а часом і перевершувати її.

Як вибрати страховку каско? Оптимальне рішення для дбайливого господаря

Плюси. Повне покриття ризиків, пов'язаних з пошкодженням, загибеллю, викраденням і розкраданням автомобіля, наявність додаткових сервісів (евакуація машини, виїзд страхового комісара, проведення ремонту без збору довідок).

 Як вибрати страховку каско? Оптимальне рішення для дбайливого господаря

Мінуси. Висока вартість поліса, необхідність проведення ремонтів тільки на офіційних (найчастіше — дилерських) СТО, постійна реєстрація будь-яких змін стану машини.

2. Часткове каско: економія і комфорт

«Урізаний» поліс покриває тільки обмежена кількість ризиків. Це може бути саме пошкодження автомобіля в результаті ДТП, його повна загибель при аварії, а також інші ризики, настання яких найбільш ймовірно. Часткове каско передбачає урізаний розмір франшизи і інші обмеження. Дана група полісів не має на увазі страхування від таких ризиків, як викрадення або розкрадання автомобіля, так як ймовірність їх настання найнижча.

Як вибрати страховку каско? Оптимальне рішення для дбайливого господаря

Плюси. Доступна вартість пакета, можливість встановлення максимального розміру франшизи, відсутність додаткових платежів, швидке оформлення.

 Як вибрати страховку каско? Оптимальне рішення для дбайливого господаря

Мінуси. Мінімальні виплати, які часто не покривають реальних збитків, відсутність захисту від рідкісних, але серйозних ризиків.

3. Цільове каско: захист від частковостей

Даний вид страхування зараз тільки розвивається, і подібні поліси захищають автомобіль тільки від однієї групи ризиків. Прикладом такого продукту є сервіс «Тільки розкрадання» від компанії «РЕСО-гарантія». Цей варіант підходить для водіїв, які акуратно користуються машиною і бояться настання лише якого-небудь конкретного страхового випадку, а саме викрадення, шахрайства та іншого протиправного вибуття з володіння. Вищевказана компанія також пропонує цільової поліс «РЕСО-Автоскло». Така страховка захищає тільки від пошкоджень стекол автомобіля (за винятком лінз і корпусів дзеркал заднього виду), вартість яких дуже велика на всіх нових машинах.

Як вибрати страховку каско? Оптимальне рішення для дбайливого господаря

Плюси. Доступна ціна, повне покриття збитку, заподіяного в результаті настання конкретного страхового випадку.

 Як вибрати страховку каско? Оптимальне рішення для дбайливого господаря

Мінуси. Захист тільки від конкретних ризиків, інші негативні сценарії не враховуються.

4. Надповної каско: надійно, як в танку

Прикладом даного виду є «е-ПОЛІС. Каско »від СК« Згода ». Назва невипадково: дана страхова компанія входить до складу Групи «ОНЕКСІМ» під керуванням Михайла Прохорова (він прославився в тому числі і амбітним проектом зі створення російських електромобілів). Це не просто повне каско, а й перелік додаткових сервісів, доступних водієві в рамках одного поліса. До їх числа відносяться виїзд аварійного комісара, евакуація машини з місця ДТП, можливість придбання нової машини замість знищеної старої.

З аналогічних пропозицій від інших компаній страхується не тільки автомобіль, але і майно, яке в ньому знаходиться, а також встановлене обладнання (навігаційна і акустична системи). Зазначені варіанти гарні для дуже заможних клієнтів, які готові оплачувати високий рівень комфорту і безпеки.

Як вибрати страховку каско? Оптимальне рішення для дбайливого господаря

Плюси. Повне покриття будь-яких ризиків, пов'язаних як з пошкодженням машини, так і з протиправними посяганнями на майно, оперативне вирішення будь-яких неприємностей, що виникли в процесі їзди.

< p>Як вибрати страховку каско? Оптимальне рішення для дбайливого господаря

Мінуси. Дуже висока вартість, необхідність проведення ремонту лише на сервісних СТО, можливість укладення на обмежене коло транспортних засобів.

& nbsp;

Вид страхування < p style = "text-align: center;">

Як вибрати страховку каско? Оптимальне рішення для дбайливого господаря

Плюси

Як вибрати страховку каско ? Оптимальне рішення для дбайливого господаря

Мінуси

Готові продукти (поліси) від страхових компаній
Повний Повне покриття ризиків, пов'язаних з пошкодженням, загибеллю, викраденням і розкраданням автомобіля, наявність додаткових сервісів Висока вартість поліса, необхідність проведення ремонтів тільки на офіційних СТО, постійний моніторинг стану машини «Оптимал» і «Преміум» від «Ингосстраха», «РЕСОавто-Допомога-Комфорт» від «РЕСО»,
Часткове Доступна вартість, можливість встановлення розміру франшизи, швидке оформлення Мінімальні виплати, відсутність захисту від рідкісних , але серйозних ризиків «е-ПОЛІС. Мінікаско »від СК« Згода »,« Каско Класика »від ТСК« Страховий дім »,« МініКаско »від СК« Альянс »
Цільове Доступна ціна, повне покриття збитків від конкретного страхового випадку Захист від вузького кола ризиків « Тільки розкрадання »і« РЕСО-Автоскло »від компанії« РЕСО-гарантія »& nbsp;
надповної Повне покриття будь-яких ризиків, оперативне вирішення будь-яких неприємностей , допомога водію Дуже висока вартість, необхідність проведення ремонту лише на сервісних СТО, високі вимоги до водія і його ТС « е-ПОЛІС. Каско »від СК« Згода »,« РЕСОавто »від СК« РЕСО »

↑ Повернутися до змісту

Корисні поради щодо вибору полісів каско

 1. Страхування автомобілів старше 10 років недоцільно, так само як і оформлення полісів на несерійні машини.
 2. Купувати поліс краще без посередників, саме у тій компанії, яка приймає на себе ризики за договором.
 3. Оптимальним рішенням є готова програма, так як вона сформована з урахуванням особливостей ринку і завжди трохи дешевше тих пропозицій, які створюються під конкретного покупця.
 4. Перед укладенням договору ознайомтеся з усіма умовами угоди, головним чином — з ситуаціями, при яких страхових виплат в вашу користь не буде.
 5. Якщо ви вирішили обійтися частковим каско, відразу відмітайте ті ризики, які ви вважаєте непотрібними. Наприклад, якщо машина ставиться на стоянці, що охороняється і переважно далеко від будинків, не варто переплачувати за загрозу зіткнення з дикими тваринами і т.д.
 6. Оцініть, що вам більше підходить: страхові виплати або безкоштовний ремонт пошкоджених деталей .
 7. Особливу увагу приділіть умов розірвання договору. Багато компаній припиняють угоду в односторонньому порядку навіть при незначних (1-2 дні) затримки платежів, а адже саме в такі моменти працює горезвісний закон Мерфі.

↑ Повернутися до змісту

TheDifference.ru знає, як вибрати поліс каско:

 1. Потенційні ризики. Перед оформленням страховки варто подумати, в які неприємності може потрапити ваша машина, вирішити, чи є сенс переплачувати за негативні наслідки, настання яких вкрай малоймовірно.
 2. Вартість та вік автомобіля. На нові машини доцільно оформляти повне каско, на відносно старі, де знос технічних вузлів серйозний — частковий або цільової поліс.
 3. Регулярність використання. Якщо автомобіль необхідний для роботи, то і ризик отримання пошкоджень значно вище. Сімейне використання, навпаки, таких погроз не передбачає.
 4. Бюджет покупки. При виборі каско необхідно співвідносити вартість поліса і ту суму, якої ви маєте в своєму розпорядженні в даний момент.
 5. Надійність компанії. Велика кількість скандалів, пов'язаних з банкрутством страховиків, змушує аналізувати рейтинги, розміри виплат, їх співвідношення з внесками.
 6. Максимальні страхові виплати. Нехай більшість аварій і ДТП покриваються відносно малими компенсаціями, слід переконатися в тому, що при загибелі або викрадення машини винагороду буде порівняти з ціною нового транспорту.
 7. Терміни розгляду заявок. Переходячи до вибору конкретної компанії, слід вивчити статистику виплат, прочитати відгуки і зробити висновок про те, чи сумлінно вона ставиться до своїх обов'язків.
 8. Додатковий сервіс. Хоча екстрена допомога в особі евакуатора і страхового емісара буде дуже до речі при настанні ДТП, сенс переплачувати за них є далеко не завжди. Можливо, виїзд до місця аварії адвоката по ДТП буде більш ефективним. Виклик евакуатора взагалі не проблема: такі послуги надають сотні компаній.