Як вибрати самокат дитині і дорослому?

Самокат — це засіб пересування, яке у багатьох асоціюється з дитинством. Навчитися кататися на ньому може практично будь-яка дитина, не кажучи вже про дорослому. Досить бути уважним і вміти орієнтуватися в просторі. А вже користі від нього скільки! Це тренування опорно-рухового апарату, м'язів ніг і рук, розвиток координації, мислення і загальнозміцнюючу дію на організм в цілому.

Зараз вибір на користь самоката роблять як діти, так і дорослі. Відповідно, попит породжує пропозицію: в магазинах представлена ​​така кількість моделей, що просто очі розбігаються. Тому питання, як вибрати самокат дитині і дорослому, як ніколи актуальний.

Зміст статті

 • Два або три колеса?
  • Триколісні
  • Двоколісні
 • Важливі складові «правильного» самоката
  • Колеса
  • Рама
  • Руль
  • Платформа (дека)
  • Гальмо
 • Самокати для дорослих і для дітей: в чому різниця?

Як вибрати самокат дитині і дорослому?

Два або три колеса?

Оскільки мова йде про просте за своїм устроєм засобі пересування, класифікація самокатів також не хитромудрої. Виходячи з кількості коліс, цей транспорт можна розділити на дві великі групи:

Триколісні

Моделі, які ідеально підходять для початківців їздців. Вибираючи самокат дитині, який ще не досяг чотирирічного віку, батьки зупиняються саме на триколісному транспорті.

На такому самокаті нескладно тримати рівновагу завдяки більшої стійкості. Правда, високу швидкість на ньому не розвинеш, тому інтерес до такої моделі швидко згасає.

Також при виборі триколісного самоката варто врахувати, що він часто важче, ніж двоколісний, і займає більше місця. Останній критерій важливий для власників маленьких квартир.

Дитячий триколісний самокат іноді додатково укомплектований невеликим багажником, в якому малюк може катати свої іграшки і інші дрібниці.

Моделі для дорослих відрізняються від транспорту для самих маленьких розташуванням коліс: пара у них розташована спереду. У дитячих самокатах два колеса знаходяться ззаду. Рідше зустрічаються самокати з двома парами коліс (чотириколісні).

Двоколісні

Такі пристрої не можуть похвалитися стійкістю, але вони більш маневрені, розвивають пристойну швидкість (залежить від моделі), легкі, часто — складні (тому з ними зручно їздити в громадському транспорті).

У двоколісних самокатів платформа вже, ніж у моделей з трьома колесами.

Види самокатів

Як вибрати самокат дитині і дорослому?

Плюси

Як вибрати самокат дитині і дорослому?

Мінуси

Застосування
Триколісний Стійкий, оснащений ручним гальмом — зручно для дітей Громіздкий, не має складного механізму Для дітей з трьох років, для початківців користувачів
Двоколісний Маневрений, розвиває велику швидкість, модель зі складним механізмом компактна Найважче тримати рівновагу під час їзди Для більш досвідчених користувачів, підходить для дітей з чотирьох років (за умови, що у них вже є досвід катання на самокаті)

Важливі складові «правильного» самоката

колеса

Вибираючи самокат, в першу чергу зверніть увагу на матеріал, з якого зроблені його колеса.

< b> П оліуретан

Оптимальний варіант для транспорту, який купується не на один рік. Такі колеса еластичні, дуже міцні і стійкі до деформацій.

Швидкість самоката з поліуретановими колесами безпосередньо залежить від їх діаметра: чим він більший, тим швидше можна кататися. Максимальний розмір колеса — 20 см, мінімальний — 12,5 см.

Також врахуйте показник жорсткості: він позначений в межах від 72А до 93А. Чим м'якше колесо (і нижче показник), тим комфортніше ви будете себе почувати під час їзди. Але колеса в такому випадку дуже чутливі до будь-яких нерівностей дороги, тому стираються швидше. Найкраще зупинитися на середньому значенні (76А-78А): і колеса швидко не зносяться, і плавний хід вашому самокату забезпечений.

П ластик

Найдешевший і недовговічний варіант. Найчастіше пластиковими колесами оснащуються недорогі дитячі моделі. Вони не відрізняються особливою маневреністю і плавним ходом, швидко ламаються (особливо при активному використанні самоката), транспорт під час їзди сильно шумить.

Р езіна

Середній за вартістю і зносостійкості варіант. Має непогані амортизаційними властивостями.

Зараз популярні гумові колеса великого діаметру. Такий самокат можна сміливо називати позашляховиком: він проїде всюди.

Ще один важливий показник — товщина колеса. Вона варіюється в межах 2-6,4 см і залежить від діаметра і матеріалу. Чим товщі колесо, тим стійкіше вся конструкція.

Рама

Вибираючи самокат, звертайте увагу на матеріал, з якого зроблена рама. Це може бути пластик або метал. Останній варіант вигідніший в усіх відношеннях: він набагато міцніше і довговічніше. Рама з пластику має тільки два плюси: невелика вага і низьку вартість. Правда, особливої ​​вигоди від такої покупки не буде, адже не кожен пластиковий самокат «живе» довше, ніж один сезон.

Рама може мати складну конструкцію. Завдяки цій характеристиці транспорт стає більш компактним. Але не для всіх самокатів допустимо наявність складного механізму: наприклад, в спортивних моделях така рама заборонена.

Пристрої з великими надувними колесами і футбайкі (моделі з переднім колесом розміром з велосипедне) часто роблять з подвійною посиленою рамою.

Руль

Може бути фіксованим або регульованим по зрості . Якщо, вибираючи самокат дитині, ви зупиняєтеся на дорогому якісному транспорті, то кермо у нього обов'язково повинен регулюватися. В цьому випадку ви будете впевнені, що ваш малюк зможе кататися на купленому самокаті не один рік.

Платформа (дека)

Вибираючи відповідний самокат, важливо звернути увагу на довжину і ширину платформи. Перший показник безпосередньо впливає на швидкість: чим дека довше, тим складніше розігнатися до високих показників. Оптимальна довжина платформи самоката для дитини — від 30 до 40 см, для дорослого — від 45 до 55 см.

Ширина деки встановлена ​​в межах 8,5-20 см. Для малюків і новачків може бути обраний самокат з широкою платформою, так як на ньому простіше тримати рівновагу. Модель для досвідченого їздця або спортивний транспорт повинні оснащуватися вузької декою для зручності виконання трюків, більшої маневреності і гарного розгону.

Важливо: щоб нога не зісковзувала з самоката, дека повинна мати спеціальне покриття (шорсткувате на дотик).

Гальмо

Дитячі триколісні самокати оснащені переважно ручним гальмом. Якщо ви купуєте саме таку модель, зверніть увагу, на яке колесо доводиться гальмівне зусилля. Якщо на заднє, тоді сміливо купуйте самокат: він гальмує плавно, тому ризик впасти буде зведений до мінімуму.

Є дитячі моделі з двома видами гальм: ручним і ножним.

Самокати для підлітків і дорослих, як правило, мають ніжні гальма. Він виконаний у вигляді металевого (у дешевих моделей — пластикового) крила, розташованого над заднім колесом.

Самокати для дорослих і для дітей: в чому різниця?

Принципових відмінностей в конструкції дитячих і дорослих самокатів немає. Для самих маленьких найчастіше купується триколісний транспорт, тоді як підліток чи дорослий може починати кататися на пристрої з двома колесами.

Самокат для малюків часто виконується з пластмаси (дешеві моделі), він може мати яскравий дизайн і бути укомплектованим різними аксесуарами: дзвіночком, кошиком для іграшок, музичними кнопками, ошатною бахромою (прикрашає ручки) і іншими дитячими атрибутами.

Вибираючи самокат дорослому, врахуйте, що його основа повинна бути металевою, адже пластикова особливою міцністю похвалитися не може .

Як вже було сказано вище, дорослі і дитячі моделі відрізняються розташуванням гальма.