Як вибрати сабвуфер в машину?

Сабвуфер — це автомобільна акустична система, яка відтворює низькі частоти в межах 5-200 Гц. Вона необхідна для того, щоб забезпечити потужні баси, передають спеціальні ефекти сучасної музики. У тому, як вибрати сабвуфер в машину, криється кілька проблем. По-перше, місцезнаходження водія зміщене щодо центру машини, тому звук різних частот відтворюється неоднаково. По-друге, конструкційні особливості автомобіля (метал, пластик) значно погіршують якість музики і не повинні входити в резонанс з програється композицією. Однак грамотний вибір і розташування пристрою дозволяють впоратися з цими труднощами.

Як вибрати сабвуфер в машину?

Зміст статті

 • Види сабвуферів (активний і пасивний)
 • Типи сабвуферів (відкритий, закритий, компактний)
 • Види корпусних сабвуферів
 • Матеріали для виготовлення корпусу
 • Характеристики сабвуферів
 • Висновки

& nbsp;

Види сабвуферів:

1. Активний

Даний прилад має власний звукопідсилювачем, що дозволяє виставити його потужність на необхідний рівень. По суті, такий сабвуфер вирішує проблему слабкої акустичної системи, встановленої виробником. Але це справедливо лише для тих автомобілів, магнітола яких залишає бажати кращого.

 Як вибрати сабвуфер в машину?

Плюси. Глибокий, гучний і якісний звук, можливість його тонкої настройки, швидка і легка установка.

 Як вибрати сабвуфер в машину?

Мінуси. Відносно висока вартість, великий обсяг, необхідність пошуку оптимального місця розташування.

2. Пасивний

Цей сабвуфер поставляється без звукопідсилювач, тому володіє значно меншими можливостями. Однак багатьом любителям музики подобається саме такий варіант, оскільки під нього можна придбати інший підсилювач, а при необхідності — замінити його, розмістити так, як це зручно.

Як вибрати сабвуфер в машину?

Плюси. Доступна вартість, простий монтаж.

 Як вибрати сабвуфер в машину?

Мінуси. Необхідність доопрацювання власними силами.

↑ Повернутися до змісту

Основні типи сабвуферів:

1. Відкритий

Пристрій являє собою динамік без дерев'яної коробки, який встановлюється в панель автомобіля (наприклад, на тильній стороні). Це найдоступніший варіант, однак якість музики в його виконанні залишає бажати кращого. Вібрація не погашається, тому динамік сам по собі створює вібрацію, а оздоблювальні матеріали входять в резонанс.

Як вибрати сабвуфер в машину?

Плюси. Низька ціна, простий монтаж, займає мінімум місця.

 Як вибрати сабвуфер в машину?

Мінуси. Відсутність баса нижче 100 Гц, високий рівень вібрації, власний резонанс.

2. Корпусний (закритий)

Такі прилади поставляються в коробці, що істотно покращує звукові якості. Оптимальне розташування динаміка щодо всіх країв корпусу дозволяє уникнути появи «зворотного звукової хвилі». Таким чином, коробка не буде вібрувати, додаючи в музичну композицію «зайві» акценти.

Як вибрати сабвуфер в машину?

Плюси. Хороший, якісний звук, потужний глибокий бас, музичні ефекти.

 Як вибрати сабвуфер в машину?

Мінуси. Дорожнеча, займає багато простору, вимагає вибору певного розташування.

3. Компактний сабвуфер

Даний прилад встановлюється під сидіння водія і займає мінімум місця (рішення є у таких виробників, як Hertz, Vibe, Focal, Mystery). Незважаючи на компактні розміри, він може бути і пасивним, і активним, забезпечуючи чіткий і потужний бас. Класти його під сидіння необов'язково: можна встановити в багажнику, під диваном в задній частині машини або в іншому доступному місці.

Як вибрати сабвуфер в машину?

Плюси. Компактність, проектування низьких частот на водія, повне збереження інтер'єру автомобіля.

 Як вибрати сабвуфер в машину?

Мінуси. Дорожнеча, низька потужність, схильність негативним впливам при окремих варіантах установки (під сидіння або в багажник може потрапити вода).

↑ Повернутися до змісту

Види корпусних сабвуферів:

1. Герметичний ящик

Найпростіша і зручна конструкція корпусу є найбільш поширеною. Її особливість полягає в тому, що динамік знаходиться в герметичному просторі, що захищає його від зовнішніх впливів. Таким чином, найважливіше — розрахувати оптимальний обсяг ящика під конкретний динамік. На практиці найчастіше спочатку обміряли потенційний корпус (виходячи з обсягу вільного простору), а потім під нього підбирається відповідний варіант з числа запропонованих рішень.

Як вибрати сабвуфер в машину?

Плюси. Невисока ціна, глибокий чистий бас, мале навантаження на динамік, що дозволяє продовжити термін його служби, широкий вибір моделей необхідного обсягу.

Як вибрати сабвуфер в машину?

Мінуси. Великий обсяг (складно підібрати під нього місце в багажнику), поява гучного баса при неправильному розрахунку обсягу.

2. Корпус типу «фазоинвертор»

Ящик сабвуфера нагадує закритий варіант, однак володіє вентиляційним каналом (фазоінвертором), який підсилює відтворення найнижчих чутних частот діапазону. Рівень спотворень значно зменшується, що оцінять водії з абсолютним музичним слухом. Однак складність такої системи робить її виконання досить важким, тому продукція повинна проводитися в спеціальних умовах.

Як вибрати сабвуфер в машину?

Плюси. Чистий, глибокий бас, широкий діапазон звучання, високий ККД сабвуфера.

Як вибрати сабвуфер в машину?

Мінуси. Складна система, помилки в проектуванні якої приведуть до появи негативних звукових ефектів (бас «бубонить»), некоректне відтворення звукових частот, нижче розрахункового діапазону, великий обсяг коробки.

3. Изобарических корпус

Дана модель має особливий виконанням: всередині корпусу встановлені два динаміки, один з яких — на передній поверхні, а інший — всередині. Постійний тиск дозволяє підвищити ККД і об'єднати їх звучання, тим самим заощадивши простір.

 Як вибрати сабвуфер в машину?

Плюси. Малий обсяг (приблизно в два рази менше, ніж у герметичного короба), чистий бас при грамотній настройці і відсутності помилок в проектуванні.

Як вибрати сабвуфер в машину?

Мінуси. Віддача динаміка мінімум на 3 децибели нижче, ніж у інших типів корпусів, при цьому вартість моделі вище.

4. Бандпасс

Даний тип сабвуферів є найскладнішим, так як він є корпус, розділений на дві камери, між якими знаходиться динамік. Задня майданчик — герметична, а на передній розташовується фазоинвертор. Пристрій створює найнижчий бас, щільний і потужний звук, що дуже цінують автолюбителі. Але є і ложка дьогтю: головним чином, збільшений об'єм пристрою, внаслідок якого підшукати майданчик для його монтажу стає складніше.

Як вибрати сабвуфер в машину?

Плюси. Чистий, глибокий і насичений звук, дуже низький бас, відтворення будь-яких музичних ефектів, дуже низький резонанс і відсутність ефекту зворотної хвилі.

 як вибрати сабвуфер в машину?

Мінуси. Великий обсяг сабвуфера (займає багато простору), складний технічний пристрій, необхідність тримати звук в встановлених виробником рамках (без перевантажень).

Вибираючи сабвуфер в машину, поцікавтеся, на основі якого матеріалу виготовлена ​​його коробка. Якщо ящик буде розташовуватися в багажнику, не можна виключати потрапляння вологи на його корпус, а це стане причиною нетривалого терміну експлуатації.

↑ Повернутися до змісту

Різновиди матеріалів для виготовлення корпусу:

 1. Фанера. Плита на основі різноспрямованих деревних аркушів застосовується для створення професійних акустичних систем, так як має високу міцність, відносно низьким рівнем вбирання вологи і малою вагою. Для випуску сабвуферів використовується плита товщиною 18-22 мм. Більш тонкі стінки схильні до вібрації, тому бас буде «дзвеніти».
 2. ДСП (деревно-стружкові плити). Матеріал має високу щільність, а також не вступає в резонанс з відтвореними звуками. Однак він потребує додаткової обробки і складний в нарізці, що робить вироби на його основі більш дорогими. ДСП товщі 16 мм ідеально підходить для сабвуфера, орієнтованого на відтворення звуків низьких частот.
 3. ДВП (деревно-волокниста плита). Матеріал має середньою щільністю і малою вагою. Варто ДВП значно дешевше ДСП, тому використовується для створення бюджетних сабвуферів. Головний недолік такого матеріалу — втрата властивостей і практично повне руйнування при контакті з надмірною вологою.

Характеристики сабвуферів:

 1. Кількість звукових смуг. Значення, як правило, дорівнює одиниці, адже апарат і не призначений для програшу всієї глибини музичної композиції, а лише для заповнення низьких частот.
 2. Діапазон частот. Чим ширше дане значення, тим більш глибокий бас здатний відтворити динамік.
 3. Гранична потужність. Чим вище цей параметр, тим глибші і розкотисті баси він відтворює і тим більше агрегат. Потужність в 150-250 Вт є оптимальною як за ціною, так і за розмірами пристрою.
 4. Габарити приладу. Залежно від типу корпусу, потужності динаміка, виду матеріалів розміри приладу можуть істотно відрізнятися один від одного. Якщо в машині мало місця, то доведеться орієнтуватися саме на цей параметр.

TheDifference.ru знає, як вибрати сабвуфер для автомобіля:

 1. Визначтеся з видом сабвуфера. Активне пристрій підходить для тих, хто хоче купити готовий прилад і насолоджуватися музикою відразу після установки. Пасивний сабвуфер вимагає пошуку підходящої пари, а також значно складніше в установці. В результаті вартість поліпшення буде трохи вище.
 2. Заміряйте граничний обсяг коробки. Сабвуфер — досить велике пристрій, тому не в кожній машині воно поміститься без праці. Якщо вільного простору трохи, потрібні плоскі рішення. Власники кросоверів і джипів не відчувають особливих проблем з розміщенням коробки, тому можуть вибирати з широкого спектру альтернатив.
 3. Виберіть відповідне по типу корпусу пристрій. Виходячи з побажань за якістю звуку і наявного простору, можна зупинитися на Бандпасс, ізобаріческом корпусі, фазоінвертора або герметичному ящику. Вони розрізняються між собою як за діапазоном частот, так і за габаритами.
 4. Подумайте над необхідною потужністю. Є автолюбителі, яким дуже подобається глибокий, розкотистий бас, який чутно за межами машини. Однак це дуже сильно відволікає від їзди і ускладнює рух. До того ж потужні сабвуфери не можуть бути дешевими і компактними. Більшості водіїв підходить пристрій середньої потужності, цілком достатньою для прослуховування улюбленої музики.