Як вибрати радіоняню

З появою малюка життя будь-якої жінки стає подібною беговому колесу, встановленому в клітці хом'яка: молода мама постійно кудись поспішає з метою встигнути переробити всі домашні справи. Особлива активність починається, коли дитина засинає. Багато хто навіть план на цей час становлять, розписуючи його пункти за часом і ступенем важливості.

Тільки ось заздалегідь дізнатися, скільки буде тривати сон вашого малюка, неможливо. Тому під час чергової прибирання або перегляду улюбленого серіалу доводиться часто заглядати в дитячу, щоб переконатися, що дитина все ще спить, а не тягнеться за іграшкою або підповзає до краю ліжка. Особливо тривожні молоді мами взагалі бояться відходити далеко від сплячого чада, намагаючись контролювати кожну хвилину його сну.

Якщо ви ставитеся саме до цієї категорії мам або хочете з користю проводити час, поки малюк спить, то вам варто звернути увагу на такий пристрій, як радіоняня. Воно проконтролює сон вашої дитини, а як тільки він прокинеться, тут же повідомить про це. Але для того щоб точно знати, як вибрати радіоняню, необхідно розібратися, що це за пристрій і які функції в ньому закладені.

Зміст

 • Що таке радіоняня і кому вона може стати в нагоді
 • Види радионянь
 • На що варто звертати увагу при покупці радіоняні
 • Додаткові функції пристрою
 • Нова радіоняня або б/у: за і проти

Що таке радіоняня і кому вона може стати в нагоді

Радіоняня (бебі-монітор) — це свого роду рація для батьків, яка складається з двох блоків: передавального і приймаючої. Перший встановлюється поруч з ліжечком маляти, другий знаходиться у мами чи тата. Як тільки дитина прокидається і починає рухатися, плакати, кашляти, на батьківський блок надходить сигнал.

Як вибрати радіоняню

Звичайно, якщо ви зі своєю сім'єю проживаєте в маленькій квартирі, то плач дитини в сусідній кімнаті можна легко почути. В такому випадку про покупку радіоняні можна і не замислюватися. А ось мешканцям просторих квартир і будинків в кілька поверхів без цього пристрою точно не обійтися.

Існує також категорія надмірно дбайливих і тривожних матусь, яким всюди ввижається плач їх дитини. Таким радионяню потрібно придбати обов'язково.

У цього пристрою є ще один плюс: після того як дитина підросте, ви можете користуватися ним, як звичайної рацією.

↑ Повернутися до змісту

види радионянь

В залежності від того, за яким принципом здійснюється прийом або передача звуків пристроєм, розрізняють наступні види радионянь:

1. Аналогова

Бюджетний варіант. Але це є єдиним його перевагою. Аналогова модель чутлива до перешкод від різних побутових приладів, через що істотно страждає якість зв'язку: з'являються шум, свист, перешкоди, сторонні звуки. Канали, за якими здійснюється зв'язок, налаштовуються вручну (при цьому важливо встановити однакові налаштування як на батьківському, так і на дитячому блоці).

Істотний мінус: можна почути звуки з сусідської дитячої кімнати, якщо там встановлений подібний прилад .

Така модель підійде батькам, які планують нечасто нею користуватися.

Купуючи аналогову няню, важливо зупинитися на пристрої з не менш ніж двома каналами зв'язку (щоб була можливість переключитися на інший в разі сильних перешкод). Також вибирайте прилад з одностороннім зв'язком. Якщо ви хочете не тільки чути звуки з дитячої, а й у разі необхідності поговорити з дитиною, то кращою покупкою для вас стане цифрова радіоняня з двостороннім зв'язком.

2. Цифрова (з технологією DECT)

Ці моделі відрізняються якісним сигналом. Канали зв'язку не потрібно налаштовувати вручну, вони переключаються автоматично. Ймовірність влучення в зону сусідської радіоняні дорівнює нулю, тому прилад гарантує повну конфіденційність сигналу.

Якщо ви хочете не тільки чути звуки з дитячої, а й у разі необхідності спілкуватися з дитиною, то кращою покупкою для вас стане цифрова радіоняня з двостороннім зв'язком. Коли ваш малюк прокинеться, ви зможете поговорити з ним, наспівати колискову або розповісти казку, а самі в цей час встигнете закінчити роботу і добігти до дитячої кімнати.

Єдиний мінус цифровий няньки — висока (особливо в порівнянні з аналогової) вартість.

Окремо потрібно сказати про таке чудесне пристрої, як видеоняня. Фактично це та ж радіоняня, тільки з додатковою функцією відео. Вона зручна тим, що дозволяє не тільки чути дитину, а й спостерігати за ним. Недолік даного пристрою — дуже висока ціна.

↑ Повернутися до змісту

На що варто звертати увагу при покупці радіоняні

1. Радіус дії

Середній показник радіусу дії радіоняні — в межах 250-300 м, відеоняні — 150-200 м.

Існують пристрої, здатні працювати як на меншому (до 150 м), так і на значно більшій відстані (до 800 м). Але, роблячи вибір на користь тієї або іншої моделі, врахуйте, що ці показники означають радіус дії на відкритій місцевості. У приміщенні він скорочується в кілька разів і залежить від кількості стін, які перебувають між вами і дитиною.

Є радіоняні, в описі до яких виробник вказує радіус дії як на відкритій місцевості, так і в приміщенні.

2. Тип харчування

Радіоняня може працювати від електромережі, вбудованих акумуляторів або батарейок. Кожен варіант має свої недоліки. Так, що працює від мережі прилад може підвести своїх власників в разі відключення світла, вбудовані акумулятори з плином певного часу перестають тримати заряд (на скільки їх вистачить, залежить від якості, а значить, і ціни пристрою), батарейки мають властивість розряджатися (часто — в самий невідповідний момент). Тому ідеальним стане варіант комбінованого харчування, тобто роботи за дитиною від декількох джерел.

Важливо: купуючи бебі-монітор, придбайте змінні акумулятори та зарядний пристрій до них. Такий хід дозволить значно заощадити на батарейках.

Зверніть увагу на можливість вподобаної моделі сповіщати вас спеціальним звуком про те, що пристрій потребує підзарядки.

3. Способи оповіщення

Всього їх три:

Голосовий

Цей спосіб дозволяє почути голос дитини, коли він прокинувся. Зручний тим, що можна визначити, плаче малюк або просто бурмоче уві сні.

Його різновид — звуковий спосіб оповіщення. Коли дитина починає видавати звуки, ви чуєте сигнал. Залежно від телефону, його гучність безпосередньо залежить від гучності голосу дитини. Звукове сповіщення незручно тим, що не дає зрозуміти, плаче малюк або видає звуки іншого характеру.

Світовий

Будь-який звук з кімнати крихти відображається на екрані світяться (миготливими) лампочками. Цей тип сигналу зручний для батьків, у яких не одна дитина: мама, укладаючи старшого, може одночасно стежити за тим, як спить молодший.

Як вибрати радіоняню

Плюси: ви можете спокійно прийняти душ, помити посуд, пропилососити, подивитися цікавий фільм — навіть в разі сильного шуму світловий сигнал дасть вам знати, що дитина прокинулася.

 Як вибрати радіоняню

Мінуси : потрібно завжди тримати радионяню в поле зору. З таким сигналом не вийде поспати. Та й зрозуміти, який характер мають звуки, які видає дитина, неможливо.

Вибросигнал

Його можна порівняти з вібродзвінком мобільного телефону. Як і у випадку зі світловим оповіщенням, незрозуміло, заплакала дитина або в кімнаті звучить його веселий сміх. Але вибросигнал може допомогти мамі почути радионяню, коли пристрій знаходиться в кишені або закріплений на поясі (на руці).

Купувати слід таку модель, яка об'єднує в собі кілька типів оповіщення, тоді в будь-якій ситуації ви зможете з легкістю вибрати потрібний вам сигнал і не пропустити пробудження малюка.

Добре, якщо продумана передача сигналу через навушники.

4. Зв'язок між батьківським і дитячим блоками

Може бути односторонньою і двосторонньою. Перша дозволить вам почути звуки, що доносяться з дитячої. Другий варіант не тільки покаже, що малюк прокинувся, але і дасть можливість поговорити з ним, заспівати колискову або потешку, розповісти казку, словом, трохи потягнути час, яке вам може знадобитися, щоб закінчити розпочату справу і добігти до дитячої кімнати.

Радіоняня з двостороннім зв'язком може використовуватися в якості рації після того, як дитина підросте. Але врахуйте, що коштувати такий прилад буде на порядок дорожче, ніж модель з одностороннім зв'язком. Вся справа в тому, що в таких радіонянями якість зв'язку грає дуже важливу роль. Якщо малюк почує спотворений голос мами, супроводжуваний перешкодами і обривками сусідських розмов, він може сильно злякатися, тому купуйте цифрову модель з двостороннім зв'язком.

5. Дизайн

Вибираючи радионяню, не купуйте прилад, дитячий блок якого схожий на чергову яскраву іграшку. В іншому випадку дитина спробує дістати його і пограти, що може бути небезпечно для самого пристрою. Передавач повинен бути неяскраво забарвлений, мати закруглені краї і невелику, округлу антену.

В батьківському блоці в першу чергу важливо його зручність. Добре, якщо він буде компактним і легким. Зверніть увагу на наявність кліпси або іншого кріплення, щоб носити радионяню на поясі або руці.

6. Сертифікат якості

Радіоняня — не зовсім безпечний для здоров'я маленької дитини прилад. Вся справа в електромагнітних хвилях, які він випромінює. Постарайтеся придбати пристрій з найбільш високою частотою, адже чим вона вище, тим рівень ЕМВ нижче (за винятком високочастотної професійної апаратури, але вона вам ні до чого).

Вибираючи радионяню, обов'язково попросіть продавця показати вам сертифікат якості. Важливо: електромагнітне випромінювання приладу повинно бути в межах встановленої європейськими стандартами норми, в такому випадку прилад буде абсолютно нешкідливий для вашої дитини.

Розташовуйте дитячий блок на відстані не менше метра від дитячого ліжечка. Використовуйте бебі-монітор тільки в разі потреби, відключаючи під час неспання малюка.

↑ Повернутися до змісту

Додаткові функції пристрою

Як і ряд інших видів обладнань, радіоняні , представлені на сучасному ринку, в більшості своїй крім основної функції оснащені рядом додаткових можливостей, серед яких:

 • вимір температури і вологості в кімнаті;
 • нічник, проектор;
 • таймер;
 • активація голосом;
 • екорежим;
 • монітор спостереження за диханням дитини;
 • музичний супровід (звуки природи, колискові пісні);
 • оповіщення про вихід із зони дії радіоняні.

< p> ↑ Повернутися до змісту

Нова радіоняня або б/у: за і проти

Радіоняня — задоволення не з дешевих, тому багато батьків намагаються заощадити на ній, доглянувши модель, що була у вжитку. В цьому випадку можна купити якісне і недороге пристрій, яким практично не користувалися (іноді — навіть з гарантією), але можна і прогадати.

Щоб придбання уживаної няньки не стало для вас неприємним сюрпризом, дотримуйтесь наступних правил:

 • Намагайтеся не робити покупку на сумнівних сайтах і інтернет- «блошиних ринках», адже перевірити якість роботи пристрою ви зможете тільки після того, як вже зробите замовлення. І не факт, що якщо радіоняня вас не влаштує, то ви зможете повернути її і отримати назад гроші.
 • Не купуйте старі прилади, які працюють тільки від вбудованих акумуляторів. Через деякий період вони перестають тримати заряд протягом тривалого часу, тому є ризик купити б/у радионяню, яка буде постійно розряджатися.
 • Навіть вживане, але якісний пристрій не може коштувати зовсім дешево, тому на покупку не економте. А якщо є можливість, придбайте нову модель.