Як вибрати пуско-зарядний пристрій?

В умовах суворого російського клімату найкращим способом активації автомобіля є ПЗУ (пуско-зарядний пристрій). Багатофункціональність пристрої дозволяє не тільки створити потенціал для запуску автомобільного двигуна, але також ще і оперативно здійснювати зарядку акумуляторів різної ємності. Саме наявність даного обладнання забезпечить швидкий і легкий запуск двигуна навіть при абсолютно виряджених акумуляторах.

Класифікація ПЗУ

Все пуско-зарядні пристрої можна поділити на три типи : побутові, комбіновані і професійні.

 • Побутові ПЗУ. Такий пристрій складається з амперметра, трансформатора, діодного моста, а також регулятора вихідної напруги. Слід знати, що надійне ПЗУ обов'язково оснащено захистом від перегріву, від КЗ, переполюсовкі батареї і обладнано автоматичним регулюванням сили струму. У деяких моделях є вбудована система стабілізації напруги.
 • Комбіновані ПЗУ. Найбільш поширені в побуті і використовуються як для пожвавлення акумулятора, так і в інших цілях. Головна особливість подібного пристрою полягає в тому, що воно одночасно може виконувати функцію зварювального апарату і пускача. Як правило, потужність такого ПЗУ зазвичай починається від 40 Вт і вище. Його використовують в будинках, на дачах, в гаражах і ін. При роботі з комбінованим пристроєм слід бути дуже обережним і уважним, а при виконанні різних операцій з ним — ніколи не забувати перемикати тумблер. Саме через ці складнощів комбінований пристрій вважається найбільш небезпечним в експлуатації. Справа в тому, що потужність заряду, необхідна для зварювання, повинна бути мінімум 40 Вт, тоді як для електроніки будь-якого автомобіля такий заряд стане фатальним. Дільник напруги пристрою (при своєчасному перемиканні тумблера), забезпечить на виході 12В, необхідні для легкових автомобілів і 24В — для вантажівок.
 • Професійні пуско-зарядні пристрої за принципом дії майже не відрізняються від побутових моделей. Головною відмінністю даних пристроїв від побутових моделей є більш висока потужність, а також можливість одночасної зарядки відразу декількох акумуляторів (дана функція є не завжди).

< p> Як вибрати пуско-зарядний пристрій?

Пристрій зарядно-пусковий Leader 400

Характеристики сучасних ПЗУ

 • Сучасні моделі обладнані інтелектуальної автоматизованою системою роботи. При підключенні до акумулятора вони автоматично визначають, наскільки правильно здійснено попередні дії. І якщо під'єднання виконано некоректно, всі функції блокуються.
 • Так само в автоматичному режимі визначається ємність акумуляторних батарей. Завдяки новій системі аналізу сучасні ПЗУ здатні виявляти непридатні акумулятори.
 • При повній зарядці батарей ПЗУ автоматично відключається, що значно полегшує роботу з цим приладом навіть самим недосвідченим автовласникам.
 • Багато сучасних пуско-зарядні пристрої оснащені дисплеєм, що здійснює візуалізацію визначення режимів роботи і індикації стану. Дані прилади обладнані системою захисту від КЗ і можливістю блокування подачі живлення.
 • У залежності від комплектації ПЗУ є великі прилади або їх переносні компактні аналоги.

Рекомендації по вибору ПЗУ

Якщо ви зважилися придбати ПЗУ, то наші рекомендації неодмінно допоможуть вам підібрати оптимальний устрій, відповідне параметрам вашого автомобіля. І яке б ПЗУ ви не купили, запам'ятайте, що, на відміну від простих зарядок, подібні пристрої працюють з великими струмами. При запуску двигуна такий прилад видає струм силою більше 100 А, а це може бути для вас дуже ризиковано. Тому виконуйте техніку безпеки (крокодили підключаються «+» до «+», а «-» до «-»).

Дотримуйтесь всі рекомендації виробника вашого ПЗУ, це дозволить вам не тільки успішно запустити двигун, але також уникнути травм і будь-яких поломок в бортовій мережі.

 • Визначтеся, наскільки вам дійсно необхідно пристрій з режимом запуску акумулятора. Якщо вважаєте, що така функція вам обов'язково стане в нагоді, вибирайте пуско-зарядну модель. Якщо крайня необхідність в ній відсутній — краще купити просте ЗУ. Його функціоналу вам буде досить, а коштує воно значно дешевше.
 • Уважно прочитайте інструкцію до вибраного ПЗУ. Намагайтеся не купувати дешевих підробок. Їх заявлені технічні характеристики дуже рідко відповідають дійсним.
 • Зверніть увагу на діаметр проводів. На відміну від зарядних пристроїв, пуско-зарядні пристрої мають набагато більший перетин.
 • Вибирати ПЗУ слід виходячи з пускового струму вашого акумулятора. Намагайтеся купувати пристрій з деяким запасом по струму. Тоді воно не буде працювати на межі, і їм завжди можна буде зробити заряд батареї більшої ємності. Врахуйте, що термін служби ПЗУ становить в середньому 20 років. І якщо сьогодні у вас невеликий автомобіль, то це не означає, що через 5-7 років ви не станете власником потужного позашляховика.
 • Визначте потрібний вам тип ПЗУ. Існують пристрої мережеві і автономні. Мережеві працюють від мережі, тому їх використання дуже обмежено. Автономні, маючи свій потужний акумулятор, не потребують харчуванні і можуть працювати де завгодно (проте тільки певний час).