Як вибрати проточний водонагрівач?

Гаряче водопостачання є невід'ємним атрибутом комфортного життя сучасної людини. Але проблема в тому, що кожне літо, нехай і на короткий термін, відбувається відключення гарячої води. І протягом декількох тижнів ми змушені відчувати значний дискомфорт. Щоб уникнути цих незручностей, варто всього лише обзавестися водонагрівачем. І тоді будь-які відключення або перебої з гарячою водою будуть абсолютно не страшні.

Що таке проточний водонагрівач?

Ви вирішили придбати водонагрівач, але не знаєте, який саме пристрій підійде для ваших потреб? У даній статті ми постараємося допомогти вам розібратися в цьому питанні.

Отже, що ж таке проточний водонагрівач? Це пристрій, в якому проточна вода практично миттєво нагрівається, і при цьому в ньому відсутня накопичувальна ємність. Тобто проточний водонагрівач виробляє прогрів води безпосередньо в момент її використання. Температура нагріву води регулюється шляхом підвищення/пониження її напору. Таким чином, прилад забезпечує потрійну економію — економію палива, місця і часу.
Сьогодні на ринку є найрізноманітніші моделі водонагрівачів: Electrolux, Gorenje, Garanterm, Ariston, Thermex і багато інших. Проточні водонагрівачі представляють собою невелику коробку з розташованим всередині Теном (трубчастим електронагрівачем). Принцип дії такого нагрівача полягає в тому, що тонкі шари води, омиваючи нагрівальний елемент (ТЕН), встигають сильно прогрітися. Відповідно, чим вище тиск води в крані, тим нижчою буде температура вихідного потоку. А це означає, що не слід очікувати від проточного водонагрівача дуже гарячої води.

Звичайні недорогі водонагрівачі, як правило, обладнані термостатом, за допомогою якого регулюється температура гарячої води. Більш дорогі пристрої оснащені електронною панеллю з розташованими на ній таймерами і датчиками.

Класифікація водонагрівачів

Водонагреватель призначений для вирішення наступних завдань — опалення приміщення і забезпечення господарів гарячою водою. У деяких моделях пристроїв ці дві функції суміщені. За принципом дії водонагрівачі підрозділяються на проточні та накопичувальні. У обох груп є свої плюси і мінуси, що впливають в кожному конкретному випадку на вибір приладу. У даній статті ми розглянемо всі переваги і недоліки проточних водонагрівачів.

Визначимо, які види водонагрівачів бувають. Так, по використовуваному джерела енергії прилади можна поділити на:

  1. електричні;
  2. газові;
  3. рідкопаливні (дизельне паливо );
  4. твердопаливні (вугілля, дрова, палети).

Водонагрівачі проточні електричні

Електричні ПВ мають невеликі габарити, здатні виробляти необмежений обсяг гарячої води. Завдяки простоті установки їх дуже часто використовують при літні відключення гарячої води в квартирах. Більшість нагрівачів даного типу обладнані системою автоматичного включення/вимикання. Ціна такого ПВ невисока, але при нагріванні води вони витрачають досить багато електроенергії (проте їх середнє енергоспоживання за місяць набагато нижче, ніж у накопичувальних нагрівачів, правда, і температура нагріву води у них нижче), що збільшує фінансові витрати. Недорогі моделі характеризуються малим напором теплої води і видають теплу воду, а не гарячу.

Електричні ПВ зазвичай вимагають окремого йде від квартирного електрощитка дроти певного перерізу і наявності автоматичного вимикача. Якщо ваш будинок оснащений електроплитами, значить, електромережі в ньому здатні витримати навантаження від потужного водонагрівача, але якщо у вас газова плита, то максимум, що ви можете собі дозволити, — це встановити прилад потужністю до 8 кВт. Управління таким приладом можна здійснювати двома способами: підвищенням/зниженням напору води або зміною потужності ТЕНів. Деякі моделі ПВ мають тільки один регулятор, в новіших моделях можна регулювати обидва ці показники. Окремі моделі зовсім не мають системи управління, працюючи в статичному режимі. Корекція температури в них здійснюється вентилем холодної води на вході.

Водонагрівачі проточні газові

Як випливає з назви, дані ПВ для нагріву води використовують теплову енергію, що отримується в результаті спалювання побутового газу. Газові ПВ відрізняються від інших нагрівачів наявністю пальника, що здійснює підігрів води. Деякі моделі газових ПВ оснащені модуляційної пальником, що забезпечує на виході постійну температуру води, незалежно від температурних коливань вхідної води. Зазвичай такі прилади включаються натисканням кнопки (з пьезорозжігом). Пристрої з електророзпалом автоматично включаються при відкритті крана з гарячою водою, в них немає запальника з постійно палаючим ґнотом, що робить їх дуже економними в роботі. Всі газові ПВ діляться на: пристрої малої потужності (17-19 кВт), середньої потужності (22-24 кВт), високої потужності (28-30 кВт). Чим вище потужність пристрою, тим більша кількість гарячої води можна отримати на виході. Вони набагато економічніше, ніж електричні ПВ, т. К. Вартість газу значно нижче вартості електроенергії.

Якщо вам досить тільки приймати душ, то варто вибирати ПВ потужністю 18-20 кВт, якщо крім душа ви будете користуватися кухонною раковиною, краще зупинити свій вибір на приладах потужністю від 24 кВт. Газові проточні водонагрівачі ідеальні в побуті. Крім того що вони дуже економні в експлуатації, про що вже було сказано вище, такі пристрої компактні і повністю безпечні. Основним їх недоліком є ​​виділення продуктів згоряння і, відповідно, — обов'язкова наявність димоходу. Зазвичай дані ПВ встановлюють замість старої газової колонки, з наявним вже димоходом, або в приватних будинках, де його можна зробити.

За принципу функціонування можна виділити дві групи: безнапірні і напірні. Розберемо більш докладно всі наявні різновиди водонагрівачів, щоб в подальшому мати можливість підібрати для себе оптимальний прилад.

Безнапірні пристрої

Безнапірні пристрої — це водонагрівачі, в яких внутрішній тиск не перевищує рівня атмосферного тиску. На його вході встановлено кран, що оберігає пристрій від високого тиску у водопровідній трубі. На виході кран відсутній, т. К. Ніщо не повинно заважати вільному результату води, в іншому випадку прилад може вийти з ладу. Безнапірний проточний водонагрівач зазвичай забезпечений спеціальною душовою насадкою (входить в комплект) і працює тільки в одній якості — як душ. Такий пристрій дуже зручно використовувати на дачі. Однак в квартирі було б досить дивно побачити у ванній дві висять поруч душові насадки — одну від звичайного змішувача, а іншу від водонагрівача.

Як вибрати проточний водонагрівач?

безнапірний проточний водонагрівач

Відзначимо, що через свою маломощности дані обігрівачі не можуть забезпечити значний розігрів води. Їх потужність знаходиться в межах 2-8 кВт. Прилади такого типу призначені в основному для кухонь, а максимумом їх можливостей вважається літній душ. Перевагою безнапірного водонагрівача є те, що для його встановлення не потрібно міняти всю електропроводку в квартирі, т. К. Стандартна проводка цілком впорається з подібним навантаженням.

Напірні пристрої

 Як вибрати проточний водонагрівач?

Напірний проточний водонагрівач

Напірні пристрої — це проточні водонагрівачі без насадок, в яких є тільки вхід і вихід для потоку води. Такі пристрої можна підключати відразу до декількох змішувачів. Це дуже зручно, т. К. При відключенні гарячої води можна не лише мити посуд і приймати душ, але і користуватися гарячою водою з будь-якого крана, наявного в квартирі. Вимикається і включається такий нагрівач автоматично, в залежності від наявності або відсутності струму води. Напірні водонагрівачі бувають однофазними потужністю 3-12 кВт і трифазними — 3-30 кВт. Зазвичай ці прилади встановлюють в шафці під раковиною. Головна перевага напірних ПВ полягає в тому, що їх електронна система управління здатна точно підтримувати потрібну ступінь нагріву води і доводити температуру до бажаних показників. У даного обладнання є такі недоліки — це його висока вартість і велика витрата електроенергії.

Порівняльна таблиця. Класифікація проточних водонагрівачів. Плюси, мінуси, застосування

Тип нагрівача

Як вибрати проточний водонагрівач?

Плюси водонагрівачів певного типу

 Як вибрати проточний водонагрівач?

Мінуси водонагрівачів певного типу

Застосування ПВ за типами
Газовий Постійний необмежений потік гарячої води.

Прості при монтажі і демонтажі.

Невибагливі в процесі роботи.

Чи не сприйнятливі до жорсткості подається в них води.

економно в експлуатації завдяки невисокій ціні на газ.

Дуже вимогливі до натиску води.

Для включення і роботи потрібно мінімальний тиск води на рівні 0,25-0,33 атм. Або не менше 1,5-2 л води в хвилину. При меншому тиску струму води Тени не включаються.

Наявність продуктів згорання і, відповідно, — обов'язкова наявність димоходу. Тому використання їх обмежене. Такі ПВ встановлюють на місці старої газової колонки або в приватних будинках, де можна організувати димохід.

Для простого душа підійде нагрівач потужністю 18-20 кВт.

Для душа і раковини на кухні необхідна потужність від 24 кВт.

Електричний Постійний необмежений потік гарячої води.

Компактність. Займають дуже мало місця.

Екологічність. При роботі не виділяють ніяких шкідливих речовин.

Значно економлять час. Не потрібно чекати, коли вода нагріється.

Гаряча вода надходить практично миттєво.

Велика одноразово споживана потужність.

Можливість установки тільки в одному місці водопровідної системи (для безнапірних).

Отримати багато гарячої води можна, лише використовуючи ПВ потужністю від 8 кВт і вище, т. Е. Пристрій доступно в будинках з трифазної електричної мережею. У будинках старої споруди ПВ потужністю понад 3,5 кВт ставити не можна.

Для миття посуду або прийняття річного душа використовується ПВ потужністю 3 6 кВт.

Для прийняття душу і миття посуду — від 8 кВт.

Для всього перерахованого вище плюс прийняття ванни потрібно ПВ від 13 кВт.

Напірний Компактні розміри.

Можливість підключення відразу до декількох змішувачів.

Вимкнення відбувається автоматично, в залежності від наявності або відсутності напору води.

Електронна система управління чітко підтримує потрібну ступінь нагріву води і доводить температуру до бажаних показників.

Висока вартість.

Велика витрата електроенергії.

Для миття посуду або прийняття річного душа використовується ПВ потужністю 3-6 кВт.

Для прийняття душу і миття посуду — від 8 кВт.

Для всього перерахованого вище плюс прийняття ванни потрібно ПВ від 13 кВт.

безнапірний Компактні розміри.

Працює в місцях з нестабільним або дуже низьким тиском води.

Наявність температурного обмежувача, автоматично відключає водонагрівач при різкому падінні тиску води.

Наявність (в нових моделях) особливого клапана, який при різкому падінні тиску води відключає електроживлення, не допускаючи її перегріву, що оберігає від опіків людей, а сам водонагрівач від псування.

Для установки не потрібно заміна всієї електропроводки, стандартна проводка цілком справляється з навантаженням.

Мала потужність (2-8 кВт).

При різкому падінні тиску, що призводить до уповільнення струму води через водонагрівач, температура води різко підвищується.

Можливість установки тільки в одному місці водопровідної системи.

Застосовується на кухні для миття посуду або для прийняття річного душа.

Інші поради щодо купівлі та використання проточних водонагрівачів

  1. При покупці електричного ПВ слід звертати увагу на ступінь електробезпеки пристрою. Існують апарати, що добре переносять пряме попадання води на корпус, а є прилади, для яких згубний буде навіть вологий пар. Крім того, ступінь електричної безпеки свідчить про рівень захищеності приладу від випадкових зіткнень зі сторонніми предметами (наприклад, з пальцями).
  2. Водонагрівач слід завжди підключати до окремого відводу води зі своїм вентилем. Як правило, разом з нагрівачем продається спеціальний кран або душ. Звичайний кран або лійку на ПВ встановити можна, але вода буде дуже погано нагріватися. За допомогою спеціальних насадок на виході пристрою в кілька разів збільшується опір і нормується витрата води, що змушує воду повільно протікати по ТЕНу, рівномірно заповнюючи весь його обсяг. Без таких насадок вода не буде встигати нагріватися, швидко протікаючи по нижній частині корпусу Тена.
  3. Так як ПВ є досить потужним електроприладом, йому потрібна окрема електропроводка. Також прилад має бути обов'язково заземлений. Зазвичай місця передбачуваного використання ПВ не оснащені такою електропроводкою, тому пристрої потужністю від 5 кВт і вище не укомплектовані виделкою і мережевими шнуром з метою захисту від включення приладу неуважними користувачами в звичайну розетку. Це в кращому випадку може привести до спрацьовування запобіжників на електрощиті, а в гіршому — до оплавлення ізоляції і короткого замикання.

Як вибрати проточний водонагрівач

Перед покупкою проточного водонагрівача слід визначитися, де і для яких цілей він буде застосовуватися. Вибір типу обладнання безпосередньо залежить від функціональних можливостей приміщення, в якому воно буде встановлюватися. Тобто якщо до приміщення підведено газ, то набагато вигідніше встановити газовий водонагрівач. Він здатний нагрівати великі обсяги води, не вимагає капітальних перебудов при установці (т. К. Всі необхідні комунікації підведені під час будівництва будинку), а вартість газу значно нижче вартості електроенергії.
Але якщо в приміщенні немає відповідних комунікацій або за нормами безпеки не можна використовувати газовий водонагрівач, то слід купувати електричний нагрівач. Сучасні ПВ (проточні водонагрівачі) поділяються за величиною споживаної потужності. Прилад з потужністю 3,5 кВт підійде тільки для літнього застосування, коли температура води у водопроводі не нижче 18ºС, та й то більше 3 літрів гарячої води за хвилину ви не отримаєте; «Стандартна» модель потужністю 5 кВт зможе нагріти воду навіть в зимовий час; останнім часом з'явилися нові ПВ потужністю 7-8 кВт і вище з розширеним кількістю функцій, але вони набагато більш вимогливі до якості електропроводки. У той час як в стандартній квартирі звичайна проводка може витримати близько 3 кВт. Тому для повноцінної роботи потужного нагрівача необхідно буде значно посилити електромережу.

Отже, можна зробити висновок: якщо гаряча вода потрібна тільки для миття посуду, то можна сміливо вибирати прилад потужністю до 8кВт, якщо планується приймати гарячу ванну, то слід купувати більш потужний пристрій, що має потужність від 8 кВт до 13 кВт. А щоб мати можливість нагрівати воду до температури гарячої води централізованого водопроводу і користуватися таким же сильним напором, потрібні водонагрівачі потужністю 15-30 кВт.
При необхідності обігріву великих приміщень в приватних будинках іноді використовують обігрівачі, що працюють на твердому або рідкому паливі.