Як вибрати квадроцикл?

Формально під визначення «квадроцикл» підходять все чотириколісні автомобілі, однак на території пострадянського простору (включаючи, зрозуміло, і Росію), озвучуючи цей термін, як правило, мають на увазі одно- або двомісний 4-колісний мотовсюдихід. Придбати даний транспортний засіб бажають багато людей, проте далеко не всім відомо, як вибрати квадроцикл, який буде повністю відповідати пропонованим до нього вимогам. Допомогти в цьому покликана дана стаття!

Утилітарні квадроцикли

Машини даного типу є найбільш поширеними. Їх можна з успіхом використовувати для буксирування масивної техніки, прибирання снігу з великих ділянок, перевезення середньогабаритних вантажів. Утилітарні квадроцикли вважаються ідеальним варіантом для власників власного заміського господарства. Напевно гідно оцінять переваги цієї техніки і любителі активного відпочинку на природі. Завдяки різноманіттю сфер застосування, чудовою прохідності і великої потужності двигунів, в даний час в усьому світі квадроцикли даного типу мають безліч шанувальників.

Як вибрати квадроцикл?

Така функціональність квадроциклів цього класу досягається за рахунок того, що вони виконуються набагато важчими, ніж їхні спортивні побратими. Будучи більшими за габаритами, вони оснащуються повним приводом, колесами великого діаметру з глибоким малюнком протектора, різними пристосуваннями для навішування додаткового обладнання. Як правило, такі машини забезпечуються потужними двигунами, обсяг яких зазвичай становить близько 500 см3. Найбільшою популярністю утилітарні мотовсюдиходи користуються в сільському господарстві, серед власників дачних ділянок, любителів спортивної їзди, екстремального відпочинку, риболовлі та полювання.

Спортивні квадроцикли

Машини цього типу, як можна зрозуміти з назви, створювалися спеціально для спортивної їзди. Якщо ви плануєте ганяти на треках з важкими умовами прохідності, вам дійсно підійде одна з подібних моделей. Особливість спортивних квадроциклів полягає в тому, що, будучи обладнаними потужними двигунами (до 0,8 л), вони оснащуються легкими кузовами (масою близько 300 кг). Завдяки цьому вони можуть досить швидко набирати досить пристойну швидкість руху.

 Як вибрати квадроцикл?

На відміну від розглянутої вище техніки утилітарною категорії, спортивні мотоусюдиходи мають привід лише на два колеса. Високий рівень маневреності забезпечується багато в чому завдяки наявності надійної незалежної підвіски. Щоб уникнути отримання травм гонщиком і для зниження ризику пошкодження машини такі квадроцикли часто оснащуються додатковими засобами безпеки, такими як бамперні решітки, крила, на які покладено функцію захисту ніг спортсмена, і т.д.

Туристичні квадроцикли

Квадроцикл будь-якої моделі сам по собі провокує автолюбителя відправитися в пригоду, однак найбільше для цих цілей підходять машини, створені спеціально для подорожей, — туристичні квадроцикли. Вони ідеальні для підкорення бездоріжжя (благо у всіх регіонах нашої країни можна без зусиль знайти, що долати). Така техніка, як правило, обладнується повним приводом і роздавальної коробкою із заниженою передачею.

 Як вибрати квадроцикл?

Колеса, оснащені шинами низького тиску, без праці проїдуть як по піску, так і по сніжному покриттю або весняної бруду. У цьому плані у таких машин є незаперечна перевага перед класичними мотоциклами та усюдиходами — технікою, можливості експлуатації якої обмежуються погодними умовами і сезоном. Ще одна особливість, характерна для туристичних квадроциклів, полягає в тому, що деякі моделі мають довгу базу, завдяки чому за спиною водія зазвичай розміщується додаткове місце (без шкоди для огляду пасажира). Такий квадроцикл ідеально впорається з їздою по бездоріжжю, що не загрузне в заболоченій місцевості!

Дитячі квадроцикли

Для сучасних дітей така техніка, як квадроцикли, не є чимось надзвичайного. Однак у батьків придбання подібного транспортного засобу для свого чада нерідко викликає безліч питань. Квадроцикли даної категорії відрізняються невеликими розмірами; на них встановлюються двигуни об'ємом не більше 50 см3. Максимальна швидкість руху більшості моделей дитячих всюдиходів не перевищує 50 км/год (чого для першого в житті дитини транспорту з мотором більш ніж достатньо).

Як вибрати квадроцикл?

Управління таким невеликим автомобілем, безперечно, навчить дитину відповідальності і самостійності. Зрозуміло, невеликі габаритні розміри і потужність двигуна дитячого квадроцикла мають прямий вплив на його вартість (як правило, невелику), доступну для людей із середнім достатком. Головне, чого приділяють увагу компанії, що займаються виробництвом дитячих квадроциклів, це безпека. Як кузовні елементи, так і деталі підвіски дитячого мотовсюдихода виконані таким чином, щоб не зіпсувати дитині свято знайомства з навколишньою природою.

Вибираючи квадроцикл для дитини, слід пам'ятати, що в дитячих квадроциклах центр ваги машини з урахуванням маси дитини повинен знаходитися нижче, ніж в моделях для дорослих. В даний час на ринку представлені як квадроцикли з двигунами внутрішнього згоряння маленького обсягу, так і машини, що працюють на акумуляторах, що заряджаються від звичайної 220-вольтової мережі. Останні, звісно ж, більш екологічні, так як не виділяють в процесі своєї експлуатації диму, шкідливих газів і інших речовин, що згубно впливають на навколишнє середовище і чутливий дитячий організм.