Як вибрати відеореєстратор?

Вибір відеореєстратора — досить копітка захід, тому як сьогодні на ринку представлено безліч найрізноманітніших моделей від провідних компаній Росії, США, країн Європи та Азії. Кожен з виробників має свої особливості, плюси і мінуси. Такий широкий асортимент дозволяє вибрати найбільш оптимальну модель, виходячи з деяких важливих факторів, включаючи марку автомобіля і фінансові можливості. Тому до вибору відеореєстратора, який дозволить водієві здійснювати повноцінний контроль над тим, що відбувається на дорозі, потрібно підійти з усією відповідальністю. Надалі цей вибір може безпосередньо вплинути на рішення суду при розборі аварії.

Визначення

Автомобільний відеореєстратор — це пристрій, що має спеціальну камеру, яка кріпиться в салоні транспортного засобу для запису обстановки на дорозі. Така техніка дозволяє водієві записувати всі нюанси, які відбуваються з ним у дорозі. Наприклад, в разі ДТП у людини будуть вагомі докази того, що він має рацію і в аварії винен інший водій. Те ж саме стосується взаємин з співробітниками ДІБДР: часто представники правопорядку зловживають своїми службовими повноваженнями, що знаходить відображення в їх відношенні з автомобілістами. Іншими словами, відеореєстратор — прилад, повністю контролює ситуацію на дорозі. Це справжній помічник сучасного водія, без якого важко уявити сучасне транспортний засіб.

 Як вибрати відеореєстратор?

Види відеореєстраторів

Визначимо, які види автомобільних відеореєстраторів існують на сьогоднішній день. Як правило, ці пристрої розрізняють по конструкції — саме вона безпосередньо впливає на правильний вибір:

 • Одна або дві камери . Багато водіїв вважають за краще мати відеореєстратори з двома камерами, щоб повністю контролювати те, що відбувається на дорозі. Одна камера може стежити безпосередньо за дорогою, а друга — встановлена ​​в салоні або позаду автомобіля. Звичайно, пристрій з двома камерами буде коштувати дорожче, але при цьому не будемо забувати, що з його допомогою людина буде повністю контролювати всю ситуацію, як всередині автомобіля, так і на дорозі.
 • Вбудований дисплей або без дисплея . У першому випадку водій матиме можливість стежити за тим, що відбувається, що називається, в режимі реального часу та здійснювати коригування в залежності від ситуації. Сучасні дисплеї мають дуже зручний інтерфейс з усіма необхідними функціями. Звичайно, ви можете підібрати собі конструкцію без дисплея, яка відрізняється компактністю і практичністю, плюс такий варіант помітно дешевше. Однак в такому випадку ви повинні враховувати наступний суттєвий недолік: вам доведеться переглядати інформацію тільки за допомогою персонального комп'ютера або ноутбука, які синхронізуються з відеореєстратором.
 • Поворотний дисплей . Здавалося б, як така дрібниця може вплинути на вибір відеореєстратора? Однак гідності поворотного дисплея вас дуже приємно здивують: його можна розміщувати практично в будь-якій точці автомобіля, і ви будете мати масу можливостей для оптимального кріплення. Погодьтеся, такий плюс дуже важливий, адже мова йде про вашу безпеку.
 • Сенсорний або кнопковий дисплей . Тут, напевно, все гранично ясно кожній людині: сенсорний дисплей набагато зручніше в роботі, але при цьому його ціна трохи вища. Варто також відзначити той факт, що більшість сучасних відеореєстраторів мають якраз сенсорний дисплей. Тут можна привести аналогію з мобільними телефонами і смартфонами.

Звичайно, конструкція відеореєстратора — дуже важливий фактор при виборі пристрою, однак є ще деякі інші критерії вибору, які також важливо враховувати. До їх числа, безумовно, належать параметри відеокамери:

 • Роздільна здатність матриці . Як правило, воно коливається в районі 0,3-12 мегапікселів. І різниця дуже суттєва — наприклад, якщо у вас встановлена ​​камера, яка знімає в форматі Full HD, то якість знімків буде найкраще. Ви будете мати можливість розглянути навіть найдрібніші деталі, які, до речі, можуть стати в нагоді для вирішення спірних ситуацій на дорозі. Тут можна навести класичний приклад — номери автомобілів, які на камерах з малим числом мегапікселів можуть бути і не видно.
 • Кількість кадрів в одну секунду . Даний параметр впливає на плавність відтворення відео — чим вище кількість кадрів, тим краще якість відео, що також дуже важливо. Порада: не варто економити, купуючи камери з поганими параметрами, тому як ви ризикуєте просто викинути гроші на вітер, і в разі виникнення спірної ситуації такий відеореєстратор вам нічим допомогти не зможе.
 • Кут огляду . Відеореєстратори, які мають широкий кут огляду, дозволяють отримати більше інформації про те, що відбувається на дорозі. Припустимо, ви зможете бачити, що діється не тільки попереду вашого автомобіля, але і з боків, і така інформація вже точно зайвою не буде. Що стосується ціни, то вона практично залишається тією ж самою. Тому в цьому випадку ви нічого не втрачаєте, набуваючи відеореєстратор з камерою, яка має широкий кут огляду.
 • Нічний режим . Багато людей, вибираючи автомобільний відеореєстратор, чомусь не враховують такий важливий фактор, як наявність нічного режиму зйомки. Справа в тому, що велика кількість ексцесів на дорозі трапляється саме в темний час доби, і наявність відеокамери, здатної знімати вночі, допоможе вам уникнути безлічі неприємностей. Нічна зйомка дозволяє навіть в непроглядній пітьмі зняти номери машини, обличчя пішохода, іншого водія або співробітника ДІБДР. Маючи таку камеру, ви будете застраховані від багатьох неприємностей — пам'ятайте про це.

Для більш наочної демонстрації переваг і недоліків того чи іншого виду відеореєстратора наведемо наступну таблицю:

< tbody>

Конструкція відеореєстратора

Як вибрати відеореєстратор?

Плюси

 Як вибрати відеореєстратор?

Мінуси

Одна камера Невисока вартість, можливість швидкої установки Обмежені можливості зйомки
Дві камери Можна стежити за обстановкою всередині салону Висока ціна
Вбудований дисплей Можливість постійно стежити за змінами, зручний інтерфейс Більш висока ціна, необхідність окремого місця для кріплення
Без дисплея Компактність Неможливо стежити за інформацією в режимі реального часу
Поворотний дисплей Можливість установки практично в будь-яке місце Більш висока ціна
Сенсорний дисплей Зручність, сучасний дизайн, практичність висока ціна

 Як вибрати відеореєстратор?

Інші корисні поради щодо вибору автомобільного відеореєстратора

Ми розглянули лише основні види відеореєстраторів, а також деякі параметри. Зрозуміло, всі перераховані вище пункти роблять дуже істотний вплив на вибір, проте є й інші важливі критерії, які необхідно знати. Пропонуємо ознайомитися зі списком корисних порад щодо вибору пристрою:

 • Купуйте відеореєстратор, який має додаткові роз'єми для підключення зовнішніх камер. Наприклад, ви збираєтеся в поїздку куди-небудь за межі Росії — в такому випадку вам потрібно буде подбати про те, щоб ваш відеореєстратор видавав максимальну інформацію про поточний стан справ на дорозі і в салоні автомобіля. Дві-три камери — найбільш оптимальне рішення для сучасного водія.
 • Наявність модуля GPS — ще одна відмінна перевага. Справа в тому, що такий модуль дозволяє зберігати всі наявну інформацію про маршруті вашого автомобіля. Поимя того, що це підвищує зручність при переміщенні з одного населеного пункту в інший, ви маєте можливість в разі потреби надати наявну інформацію в якості аргументу, наприклад, в суді.
 • Зверніть увагу на вбудовану пам'ять. Порада: не купуйте пристрої, які мають занадто мало пам'яті. На жаль, багато водіїв, купуючи дешеві відеореєстратори, потім стикаються з такою неприємністю, як раптове припинення запису під час руху транспортного засобу. Купуючи модель з великим запасом пам'яті, ви гарантовано забезпечите себе від подібних неприємностей. Інформація з даного пристрою вже точно зайвою ніколи не буде.
 • Напевно, деякі читачі скептично знизують плечима, коли їм скажуть, що мікрофон, підключений до відеореєстратора, — ще один дуже важливий елемент. Насправді не варто до цього ставитися так несерйозно, тому що він дозволяє записати всі діалоги водія. Ось лише один класичний приклад, що показує важливість наявності мікрофона: вас зупинив інспектор ГИБДД і починає спілкуватися з вами. Відеореєстратор, який не має мікрофона, не може записати мова (вашу або інспектора), що не дозволить використовувати матеріал як доказ провини інспектора в разі потреби.
 • Датчик руху. Автомобільний відеореєстратор з такою функцією з'явився на ринку відносно недавно, але вже встиг закохати в себе багатьох користувачів. Принцип роботи такого пристрою простий: відеореєстратор починає роботу в тому випадку, якщо спостерігається якийсь рух на екрані. Датчик руху особливо доцільно використовувати, якщо ви часто залишаєте свій транспортний засіб на парковці, де спостерігається інтенсивний рух пішоходів і автомобілів.
 • Не шкодуйте грошей на додатковий акумулятор для відеореєстратора. У разі незапланованого відключення від живлення вашого автомобіля пристрій буде як і раніше здійснювати роботу, записуючи відбувається на дорозі і в салоні транспортного засобу. Особливо корисний додатковий акумулятор буде при автомобільній аварії, щоб запис не припинялася ні на хвилину.
 • Нарешті, хотілося б звернути увагу на виробників. Звичайно, імпортні моделі коштують дорожче пристроїв, які виготовляє російські компанії. Однак потрібно пам'ятати про те, що розкручені бренди беруть гроші в першу чергу за високу якість своєї продукції. При виборі необхідно звертати увагу на те, щоб текст на дисплеї був російською мовою. Навіть найкраща модель не буде занадто корисною, якщо текст на дисплеї буде англійською (або якому-небудь іншому незрозумілою вам) мовою.

Як вибрати автомобільний відеореєстратор

 1. При покупці потрібно керуватися наступними критеріями: конструкція відеореєстратора і параметри відеокамери. Пам'ятайте, що наявність додаткових опцій відразу ж позначається на ціні пристрою.
 2. Також не потрібно купувати занадто дешеві автомобільні відеореєстратори (з маленьким дозволом камери) — в такому випадку ви просто викидайте гроші на вітер. Фахівці рекомендують купувати пристрої тільки з відеокамерою, яка знімає в Full HD.
 3. Обов'язково перевіряйте, щоб на пристрої були присутні функції зйомки в нічному режимі, порти для підключення зовнішньої камери, а також мікрофон для більш чіткої записи розмов.
 4. Намагайтеся вибрати відеореєстратор з великим об'ємом вбудованої пам'яті. Це дозволить записувати абсолютно всі дані, які фіксує пристрій.
 5. Не потрібно економити на відеореєстраторові, купуючи продукцію російського виробника за низькими цінами. На сучасному ринку великий попит мають закордонні моделі з огляду на те, що їх якість завжди на найвищому рівні. Але і тут слід бути уважним — купуйте тільки русифіковану модель.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *