Як вибрати будівельний фен?

Вибираючи будь-який інструмент, а тим більше електричний, навіть з мінімальним набором функцій, дуже важливо не помилитися і зупинитися на тому варіанті, який Вам потрібен. Щоб не переплачувати за непотрібний набір функцій або не купити непотрібний інструмент, варто спочатку дізнатися про нього трохи більше.

У даній статті мова піде про будівельні фенах, пристроях, призначених, як і відомий всім перукарський фен, для подачі нагрітого повітря під тиском. Правда, у будівельних ці показники зведені в енну ступінь. Ми поговоримо про те, якими вони бувають, для чого використовуються, чим відрізняються і на що потрібно звертати увагу, вибираючи і купуючи подібний інструмент. Головний критерій вибору, це наскільки конкретний будівельний фен підійде для передбачуваних завдань, умов і напрямків використання. Простіше кажучи, спочатку варто подумати про те, що ви їм збираєтеся робити і чи відповідають можливості інструменту вашим бажанням. Подумали? Тоді визначимо, які види будівельних фенів бувають.

Зміст статті

 • Види будівельних фенів
  • а) Побутовий будівельний фен
  • б) Професійний будівельний фен
  • в) Промисловий будівельний фен
  • Призначення різних типів форсунок будівельного фена
 • Як вибрати будівельний фен?

  Інші корисні поради щодо вибору будівельного фена

 • Як вибрати будівельний фен

Види будівельних фенів

Розберемо, в чому полягають особливості кожного виду і для чого кожен з них підходить найкраще. Але спочатку поговоримо про саму важливу характеристику, яка властива кожному виду і яка має найбільший вплив на всі його показники в загальному і продуктивність зокрема. Це потенційна потужність. І чим вона більша, тим більше видів робіт можна буде проводити таким інструментом.

Як вибрати будівельний фен?

Будівельний фен марки & # 171; Makita & # 187;

Сама вона безпосередньо залежить від потужності споживаної, яка може коливатися від 900 Вт і вище. Потенційна потужність в спрощеному вигляді — це та сила, від якої залежить натиск повітря, що подається і його температура. Працювати з одними і тими ж напором і температурою не тільки незручно, але часто просто неможливо, тому регулятор потужності — одна з необхідних умов. Такий регулятор може бути або ступінчастим, або плавним. Перший дозволяє вибирати тільки встановлені позиції режимів роботи, другий допомагає варіювати температуру повітря і його подачу більш точно. Ще одна перевага плавного регулятора в тому, що він дозволяє охолоджувати інструмент поступово, а це гарантія довгої експлуатації будівельного фена.

Всі існуючі будівельні фени можна розділити на три категорії: побутові, професійні та промислові.

а) Побутовий будівельний фен

Найпростіший і дешевий фен з мінімумом функцій. Стандартний варіант зазвичай має триступеневий перемикач потужності — «мінімум», «середня потужність», «максимум». Максимальна потужність такого інструменту невелика, і найбільша температура повітря на виході досягає 500оС. При середньому положенні перемикача температура повітря у різних моделей може відрізнятися, але зазвичай знаходиться в межах 250-300оС. Мінімальний рівень дає можливість отримувати струмінь повітря з температурою 50-100ОС. Саме тому багато виробників економлять на такому важливому режимі роботи, як функція холодного обдування, призначена для швидкого охолодження поверхні. Втім, в побуті швидке охолодження використовується досить рідко, так що в чомусь ця економія виправдана.

Якісний будівельний фен побутового типу знадобиться в господарстві будь-якого доброму господарю. Зняти старі шпалери, підклеїти відшарувалися куточок лінолеуму, з'єднати зламану пластикову деталь або розігріти замерзлі труби опалення — та хіба мало для чого може стати в нагоді гаряче повітря! До речі, сушити волосся побутовим будівельним феном (бували випадки) навіть на мінімальному режимі не варто — інструмент не постраждає, а ось про вас такого сказати не можна. Прикладів же дозволених робіт можна назвати безліч & # 8212; практично всі, що виконувалося раніше за допомогою паяльної лампи, можна тепер зробити, використовуючи побутової будівельний фен. Головне, що потрібно пам'ятати, — даний інструмент не можна перевантажувати, тому на великі обсяги і безперервну роботу розраховувати не доводиться.

б) Професійний будівельний фен

Найчастіше такий фен має плавний регулятор потужності або (у більш старих моделей) — ступінчастий, але з великою кількістю фіксованих позицій. Це потрібно для більш точного підбору температури. В обов'язковому порядку він повинен оснащуватися функцією холодного обдуву — у багатьох будівельних роботах без різкого охолодження неможливо домогтися якісного результату, причому для багатьох матеріалів охолодження водою просто неприпустимо. Найдорожчі моделі мають електронний індикатор. Він дозволяє самостійно контролювати температуру на виході, що дає додаткову гарантію правильності виконання робіт, особливо в тих випадках, коли регулятор починає барахлити або зовсім вийшов з ладу.

Топові моделі можуть оснащуватися електронною системою підтримки температури, інакше — системою стабілізації. Наявність такого вузла гарантує стабільність температури навіть при перепадах напруги в мережі і при великих навантаженнях на інструмент. Крім цього, система стабілізації є додатковим захистом для нагрівального елементу — спіралі. У професійних фенах з електронним контролером спіраль служить в кілька разів довше. Тим не менш, це не привід, щоб працювати з феном годинами: як і будь-який електроінструмент, він вимагає періодичних перепочинків. Максимально допустимий час роботи повинно бути зазначено в інструкції виробника.

Потужність професійного будівельного фена дозволяє досягати 650-700оС при подачі повітря 500 л/хв. На мінімумі такий інструмент видає потік повітря близько 200 л/хв з температурою 50оС. Дані діапазони дають можливість займатися настилания покрівельних матеріалів, укладанням підлогових покриттів, зварюванням пластикових і склопластикових виробів і навіть пайкою мідних профілів і труб. Підходить професійний фен і для сушіння пофарбованих і (або) лакованих покриттів, а також для видалення старих лакофарбових шарів з металевих і дерев'яних поверхонь. Крім цього, їм можна виконувати всі ті види роботи, які можна виконувати побутовими фенами, але купувати професійний інструмент конкретно для домашніх потреб невигідно — як мінімум половина його можливостей в господарстві не знадобиться. Побутовий коштує дешевше і при належному зверненні служити буде не менше і не гірше.

в) Промисловий будівельний фен

Це найпотужніший з всіх існуючих видів будівельних фенів, що має найбільший набір функцій. Для подачі холодного повітря в конструкції фена може бути передбачений другий сопло. Температура повітря, що подається регулюється до градуса і досягає в окремих моделей 700оС. Така ж висока точність регулювання і у напору повітря, причому діапазон обсягу повітря, що подається може коливатися від 150 до 650 л/хв. Все це дозволяє працювати з різними матеріалами. Виготовляються такі інструменти тільки з особливо жароміцних матеріалів, тому можуть працювати тривалий час без перерв і охолодження. Такий широкий спектр можливостей і якісні матеріали позначаються на ціні промислових будівельних фенів, однак висока надійність навіть при тривалому використанні інструменту окупає його досить швидко, хоча справедливо це тільки при великих обсягах робіт або конвеєрному виробництві.

Спробуємо підвести підсумок вищесказаного в наочної таблиці.

Види будівельних фенів

 Як вибрати будівельний фен?

Плюси

Як вибрати будівельний фен?

Мінуси

Застосування (використання)
Побутовий Невисока вартість, доступність; простота звернення; мінімум споживання електроенергії. Мінімальний набір функцій; мала потужність; обмежений час використання. Для домашнього використання.
Професійний Багатофункціональність, надійність в роботі, широкий діапазон можливостей. Висока вартість майже всіх моделей. Більшість будівельних робіт, які передбачають термообробку.
Промисловий Повний набір функцій і режимів; велика потужність. Дуже висока вартість; значне споживання електроенергії; громіздкість і велика вага у деяких моделей. Масштабні будівельні роботи з термообробкою; конвеєрне виробництво.

Крім місць застосування важливе значення при виборі будівельного фена має переважаюча структура оброблюваних матеріалів і види операцій . Якщо говорити простіше, це означає, що і з якими матеріалами ви збираєтеся робити. З оглядкою на це потрібно підбирати насадки для будівельного фена. В ідеалі таких насадок (форсунок) в запасі повинно бути кілька, адже навіть якщо сьогодні ви плануєте займатися тільки спайкою пластикових виробів, це не гарантує, що завтра вам не доведеться різати пінополістирол або прибирати стару фарбу всередині металевого радіатора. У продажу можна знайти будь-які варіанти насадок, але перед тим як купувати, варто дізнатися про їх призначення.

Призначення різних типів форсунок будівельного фена

 • Круглі фокусують форсунки вважаються оптимальними при пайку міді, закладенні тріщин і щілин за допомогою пластикової стрічки.
 • Плоскі напрямні форсунки допомагають швидше видалити старі шпалери, лак, фарбу, шпаклівку, шпон і плівку. Також з їх допомогою можна легко деформувати пластикові елементи й полістирольні плити.
 • Спеціальні стеклозащітние форсунки знадобляться в тих випадках, коли потрібно видалити старе покриття (лак, фарба і т.д.) з поверхні скла, легкої кераміки і їм подібних матеріалів.
 • Ріжучі форсунки допомагають з легкістю проводити пряме і навіть фігурне розрізання пінопласту.
 • Рефлекторні форсунки допоможуть правильно розігріти пластикові труби перед їх деформацією і самосжімающегося шланги перед їх наварювання.
 • зварні форсунки — необхідний «аксесуар» в роботі з синтетичними зварювальними кабелями.

А ще при виборі будівельного фена будь-якого типу варто пам'ятати про необов'язкові, але часто сильно полегшують роботу дрібниці.

Як вибрати будівельний фен?

Інші корисні поради щодо вибору будівельного фена

 1. Часто при роботі виникають ситуації, що призводять до ризику обпектися об розжарити сопло або пошкодити цим соплом оброблювану поверхню. Однак, звести цей ризик до мінімуму можна, якщо ви виберете модель з теплозахисних кожухом, але тільки пам'ятайте, що цей кожух збільшує вагу і габарити інструменту.
 2. Коли ви працюєте з термофеном, завжди є ризик потрапляння бризок розплавленого матеріалу на шкіру. Його можна істотно зменшити, якщо віддати перевагу моделям, де передбачений захисний щиток на рукоятці.
 3. Постійно тримати інструмент в руці досить незручно, і хоча більшість будівельних фенів оснащені спеціальною петлею, за яку їх можна підвісити до поясу або кудись ще, вона не вирішує всіх проблем. Особливо це стосується фенів без функції швидкого охолодження. Виходом із ситуації можуть стати збалансовані моделі з плоским торцем рукояті. Їх можна поставити вертикально на відповідну площину і не переживати про можливі наслідки — мимовільному загорянні або пошкодженні поверхні.

Як вибрати будівельний фен

 1. Зіставте можливості будівельного фена з передбачуваними потребами (потужність).
 2. Подбайте про зручність і точності роботи (регулятори, форсунки, допоміжні петлі і стійки).
 3. Не забувайте про безпеку (термокожухи, щитки ).
 4. У комплекті з будівельним феном повинні надаватися сертифікати якості та відповідності від виробника. Інструмент невідомого походження, яким би привабливим він не був за ціною і передбачуваним можливостям, купувати не рекомендується.