Як вибрати бензопилу?

Кожен відповідальний домовласник (будь то заміський будинок або дача) повинен мати в своєму розпорядженні все необхідне для того, щоб справлятися з будь-якими господарськими завданнями. Є люди, які користуються послугами професіоналів, викликаючи фахівців на будинок. Але це, звичайно, обходиться дуже недешево. А якщо Вам потрібно заготовити дрова на зиму або спорудити дерев'яну прибудову до будинку? У таких випадках Вам знадобиться бензопила. Вона просто необхідна тим, хто любить робити все своїми руками.

Бензопила — це потужний інструмент для розпилу і подальшої обробки деревини.

У більшості випадків — це просто універсальна ланцюгова пила, оснащена двотактним двигуном. У комплект гарнітури агрегату входять: ланцюг, що складається з ланок (різних форм і розмірів), замкнутих в кільце; ланцюгове колесо і шина (металева пластина, до якої кріпиться ланцюг). В якості палива для бензопили застосовується спеціальна, призначена для двотактних двигунів суміш, що складається з масла і бензину.

Зміст статті

 • Види бензопил
 • 1 . Побутові бензопили
 • 2. Напівпрофесійні пили
 • 3. Професійні бензопили
 • 4. Бензопили для роботи однією рукою
 • Як вибрати бензопилу?

  Інші корисні поради щодо вибору бензопил

 • Як вибрати бензопилу

Коли вибираєте бензопилу, то перше, що потрібно для себе визначити — для чого ви купуєте інструмент, наскільки часто планується його використовувати, і яким навантаженням він буде піддаватися. Виходячи з цього і вибирається бензопила з певною потужністю і гарнітурою (ланцюг і шина), тобто бензопила конкретного виду.

Визначимо, які види бензопил бувають.

Види бензопил

Умовно всі бензопили поділяються на такі види: побутові бензопили, напівпрофесійні, професійні. Крім того, в окрему категорію можна виділити бензопили, при роботі з якими потрібно використовувати тільки одну руку.

1. Побутові бензопили

Даний вид пив ідеально підходить для побутових потреб. До їх допомоги вдаються, наприклад, якщо потрібно заготовити на дачі дрова, розпиляти бруси або дошки при будівництві будинку, іноді спиляти нетовсті стовбури дерев або обрізати гілки. Такі пилки оснащені мінімальною кількістю функцій, їх потужність невисока (1,5-2,0 кВт), зате з ними дуже зручно працювати, тому що вони мають малу вагу (4-4,5 кг). Вибираючи даний вид бензопил, потрібно розуміти, що вони зовсім не розраховані на постійне функціонування: оптимально їх використовувати в середньому 20 годину. в місяць, іншими словами, не більше 40 хв. в день.

Як вибрати бензопилу?

Побутова бензопила STIHL

Якщо Ви збираєтеся користуватися бензопилою частіше, Вам потрібен інший тип пилки. Такий агрегат відмінно підходить тільки для виконання невеликого обсягу робіт. Завдяки малій потужності і невеликим габаритам побутових бензопил, їх вартість значно нижче, ніж у пив інших видів. Єдине, що слід врахувати — при покупці бензопили ні в якому разі не можна економити на своїй безпеці.

Шини для побутових бензопил

При виборі типу бензопили потрібно звернути особливу увагу на довжину шини. Її величина вказує на те, якого розміру дерево ви зможете розпиляти. Для визначення максимальної довжини вільного пропила, потрібно з заявленої довжини шини відняти п'ять сантиметрів. Так, пилкою з шиною довжиною в 40 см можна за один прохід розпиляти стовбур діаметром в 35 см. Довжина шини — це така довжина, яку не слід перевищувати (менше — можна), тому що, чим довше шина, тим вище показник її опору щодо обертального моменту коленвала двигуна. Т. е. Перевищення рекомендованої довжини призводить до швидкого виходу з ладу двигуна і пильної гарнітури. При цьому при роботі збільшується витрата палива. Як правило, в побутових бензопилах застосовуються шини довжиною 12-16 дюймів, тобто 30-40 см.

Зазвичай побутові пилки використовують люди, які не володіють професійними навичками, в зв'язку, з чим на такі інструменти встановлюють плоскі вузькі шини, з низькопрофільною ланцюгом і максимальним захистом від зворотного удару.

для виконання висотних робіт використовують спеціальні полегшені шини, що складаються з двох сталевих пластин з вибраними пазами і пустотами, заповненими поліамідом.

Ланцюги для побутових бензопил

Для зниження вібрації на побутові пилки встановлюють низькопрофільні ланцюга з кроком 0,325 дюйма. Це обумовлює невисоку (в порівнянні з професійними) продуктивність інструменту. Крок ланцюга — проміжок між її зубами або відстань між заклепками, розділене навпіл. Його прийнято вимірювати в дюймах. Крок ланцюга може становити 0,404 дюйма, 0,375 або 0,325. У зв'язку з тим, що два останніх показники відрізняються один від одного тільки однією цифрою, величину кроку прийнято позначати: 0,404, 3/8, 0,325 дюйма.

Для робіт із забрудненою або мерзлої деревиною використовують спеціальні ланцюги з напайками з твердих сплавів.

Як вибрати бензопилу?

Плюси. Легкі і компактні, недорогі, мають захист від зворотного удару, низький ступінь вібрації, підходять для новачків.

Як вибрати бензопилу?

Мінуси. Чи не розраховані на тривалу роботу, не підходять для розпилу товстих стовбурів.

2. Напівпрофесійні пили

Напівпрофесійні (фермерські) пили виконують будь-які види робіт — від ремонтних і будівельних до валки дерев. Їх часто купують, як для професійних потреб (служби озеленення), так і в якості обладнання для домашнього господарства. Вибір в першому випадку, визначається тим, що малопотужні побутові пилки, хоч і дешевше, але мають дуже низький ресурс. Напівпрофесійні пили не розраховані на профнагрузкі по 8-10 год./Добу. і зазвичай мають меншу довжину шини (і потужність), ніж професійні інструменти. Їх спрямованість — це робота середньої інтенсивності. Часто фермерські бензопили використовують як сучкорізи для роботи на лісоповалі. Характеристики цього класу бензопил за технічними показниками наближаються до професійних, хоча їх робочий ресурс набагато менше. В окремих моделях напівпрофесійних пив є вбудована спрощена антивібраційна система. За ціною такі інструменти знаходяться в середньому сегменті.

Шини для фермерських бензопил

Довжина шини повинна бути неодмінно узгоджена з потужністю пили. В іншому випадку, при нестачі потужності в процесі пиляння знадобиться докладати додаткові зусилля, а це буде сприяти передчасної зношуваності двигуна і пильної гарнітури. Рекомендована довжина зазвичай вказана в технічних характеристиках інструменту.

Ланцюги для фермерських бензопил

На цих бензопилах рекомендуються ланцюги з кроком 0,404 або 3/8 дюйма. Вони мають більш високу (в порівнянні з побутовими) продуктивність, але і більш високу ступінь вібрації. Такі ланцюги використовують для розкряжування та валки толстомерних стовбурів дерев.

 Як вибрати бензопилу?

Плюси. Універсальні, підходять як для побутового, так і для професійного застосування (але з обмеженнями).

 Як вибрати бензопилу?

Мінуси. Більш високий рівень шуму і вібрації в порівнянні з побутовими пилами. Більш висока ціна.

3. Професійні бензопили

Професійні пили використовують для заготівлі деревини в промислових масштабах. Такий інструмент здатний витримувати експлуатаційні навантаження протягом 10-16 годин на добу. Особливість професійної пилки — можливість безперервно протягом 8 годин експлуатувати двигун. Для них дуже характерний більший розкид по потужностях (від 2 кВт до 6 кВт). Це пояснюється різними умовами, в яких використовується такий апарат (мерзла або тверда деревина, різні по товщині дерева і т. Д.). Їх ресурс знаходиться в діапазоні 1300-2000 мотогодин (у моделей для побуту він в два, а то і три рази нижче). Використовуються для виконання великих за обсягом робіт, коли необхідно застосовувати інструмент підлягає і щодня. Ними, здебільшого, користуються лісоруби. Такі пили мають високий рівень захисту від вібрації. Оскільки вони експлуатуються щодня, їх корпус конструктивно добре збалансований і має ергономічні рукоятки. До переваг даного виду пив варто віднести те, що вони комфортні в обслуговуванні та ремонті.

Як вибрати бензопилу?

Професійна бензопила Husqvarna

Шини для професійних пив

В професійних бензопилах середньої і високої потужності використовуються шини з замінними головками завдовжки до 75 см.

ланцюги для професійних пив

В професійних інструментах використовують ланцюги з кроком 0,404 або 3/8 дюйма, що є гарантією високої продуктивності пили, однак підвищує рівень вібрації.

Як вибрати бензопилу?

Плюси. Відмінна продуктивність, великий діапазон потужностей, підходять для будь-якого виду робіт.

 Як вибрати бензопилу?

Мінуси. Висока ціна, велика вага і габарити, високий рівень вібрації і шуму.

4. Бензопили для роботи однією рукою

 Як вибрати бензопилу?

Одноручна бензопила

Такий вид бензопил — це оптимальний інструмент при догляді за кронами дерев. За своїм технічним виконанням вони відповідають професійному рівню та розраховані для використання озеленювачі і співробітниками садових і паркових господарств. Особливість цих пив варто в розташуванні рукоятки — вона знаходиться зверху, суворо над центром тяжіння, а не ззаду, як у всіх інших пив. Така конструкція пили дає можливість працювати однією рукою, що є дуже корисним якістю. За своїй компактності і легкості такий інструмент не має собі рівних серед пив. Тому такі бензопили знайшли широке застосування не тільки серед професіоналів-озеленювачів, а й серед мисливців, туристів і рибалок, яким подобається малу вагу і невеликі габарити інструменту. Недоліком цих міні-бензопил є їх висока ціна.

 Як вибрати бензопилу?

Плюси. Легкі і зручні, дозволяють працювати однією рукою, низький рівень вібрації.

 Як вибрати бензопилу?

Мінуси. Висока ціна, не підходять для масштабних робіт (в цьому випадку краще вибрати великі професійні або напівпрофесійні пили).

Для зручності і наочності зведемо основні параметри бензопил в таблицю.

< tr>

< td> Побутові пили

< td> Чи не розраховані на постійне функціонірованіе.Налічіе вихлопних газів. & nbsp;

Чи не підходять для розпилу товстих стовбурів

& nbsp;

< td>Легкі і удобние.Позволяют працювати однією рукой.Нізкій рівень вібрації.

& nbsp;

Види бензопил

 Як вибрати бензопилу?

Плюси

Як вибрати бензопилу?

Мінуси

Область застосування
Легкі і компактниеНедорогіеІмеют захист від зворотного удару

Низька ступінь вібрації

Підходять для новачків

Використовуються в побуті для розпилювання дров, дощок, при будівництві будинків, для спилювання нетовстих дерев, для обрізки гілок.
Полупрофес-сиональной (фермерські) пили універсальні, підходять як для побутового, так і для професійного застосування (але з обмеженнями) Більш високий рівень шуму і вібрації в порівнянні з побутовими піламі.Налічіе більшого шуму і вібрації при роботі. Виконують будь-які види робіт — від ремонтних і будівельних до валки деревьев.Пріменяются для професійних потреб (служби озеленення) Застосовується в побуті.
Професійні пили Висока продуктивність. Великий діапазон мощностей.Подходят для любов виду робіт. Висока ціна. Велика вага і габаріти.Високій рівень шуму і вібрації. для заготівлі деревини в промислових масштабах.Іспользуются для виконання великих обсягів робіт, коли необхідно застосовувати інструмент підлягає і щодня.
Бензопили для роботи однією рукою Висока ціна. Чи не підходять для масштабних робіт (в цьому випадку краще вибрати великі професійні або напівпрофесійні пили). Застосовується професіоналами-озеленювачі при догляді за кронами деревьевІспользуется мисливцями, туристами, рибалками.

Як вибрати бензопилу?

Інші корисні поради щодо вибору бензопил

 1. Перед тим, як запустити бензопилу, встановіть і відрегулюйте пильную гарнітуру, інакше у пилки може вилетіти зчеплення .
 2. Нова бензопила, нова ланцюг або шина потребують обкатці. Для цього бажано попрацювати інструментом на малих обертах 40-50 хвилин, потім слід заглушити мотор і перевірити якість натягу ланцюга. Перед тим як остаточно перейти до активної експлуатації потрібно, прикладаючи невеликі зусилля, зробити більше надрізів. В результаті даних маніпуляцій зірочка, ланцюг і шина розігріваються, і масло потрапить на все змащувані деталі пильної гарнітури.
 3. При професійній роботі слід регулярно правити ланцюг (в кінці зміни, наприклад), при домашньому використанні — після 2-3 сеансів роботи. При розпилюванні тупим ланцюгом ефективність роботи значно падає, і збільшується необхідність докладати при роботі великі зусилля, в цьому випадку висока ймовірність виходу з ладу пилки, т. К. Зростає загальне навантаження на двигун.
 4. Обов'язково зверніть увагу і на сезонні особливості експлуатації бензопили. Якщо інструмент працює при низьких температурах, то слід забезпечити можливість прогріву карбюратора в процесі роботи.

Як вибрати бензопилу

 1. Вибираючи бензопилу, визначте , для яких цілей вона Вам знадобиться, і яким навантаженням буде піддаватися.
 2. Все бензопили можна розділити на наступні види: побутові, напівпрофесійні і професійні. В окрему категорію професійних пив можна виділити «однорукі» бензопили.
 3. При обсязі циліндра 40-50 см³ слід використовувати ланцюг з кроком 0,325 дюйма.
 4. Для більш потужного двигуна застосовують ланцюг, що має крок в 3/8 дюйма.
 5. Ланцюг з кроком 0,404 дюйма використовують для дуже потужної бензопили з високим крутним моментом.
 6. При заміні одного ланцюга на іншу з іншим кроком, обов'язково слід поміняти і провідну зірочку.