Як вибрати бандаж для вагітних і післяпологовий бандаж?

Бандаж — один з обов'язкових аксесуарів як вже народила, так і чекає на дитину жінки. Майбутній мамі він допомагає зменшити навантаження на хребет, поліпшити кровопостачання внутрішніх органів і підтримати в тонусі м'язи черевного преса. Бандаж незамінний в разі загрози переривання вагітності і під час очікування двох і більше дітей.

Жінці, яка народила малюка, важливо якомога швидше прийти в допологову форму, повернути стрункість і уникнути виникнення обвислого живота, в чому також допоможе спеціальний бандаж. Для того щоб цей аксесуар приніс максимальну користь і не нашкодив, слід серйозно підійти до питання його вибору.

Зміст

 • Види бандажів
  • допологової
  • післяпологовий
  • комбінований
 • Плюси і мінуси основних моделей бандажів:
  • бандаж-пояс
  • бандаж-грація
  • бандаж-трусики
 • Порівняльна таблиця
 • Як правильно одягати і носити бандаж

Визначимо, які види бандажів бувають

1. Допологової

З 20-22 тижня вагітності дитина починає активно рости і додавати у вазі, що не може не позначитися на самопочутті мами: живіт важчає, тому з'являються болі в ногах, спині і попереку. Починаючи з цього терміну, багато лікарів радять носити спеціальний допологової бандаж, який зменшить неприємні відчуття майбутньої мами, а також запобіжить появі розтяжок і допоможе малюкові прийняти правильне положення в матці.

Дородової бандаж — справжня знахідка для працюючих вагітних жінок, які змушені тривалий час проводити на ногах. Обов'язковою носіння бандажа є для жінок з багатоплідної або другою вагітністю, які страждають на остеохондроз та іншими захворюваннями спини.

Загроза переривання вагітності — важливий привід для придбання допологового бандажа. Він показаний при багатоводді, тазовому передлежанні плода і низькому розташуванні плаценти.

Носити такий бандаж рекомендується до самих пологів.

Купувати чи ні допологової бандаж — вибір самої жінки. Якщо вагітність протікає легко і без ускладнень, то вона має право відмовитися від цього аксесуара.

↑ Повернутися до змісту

2. Післяпологовий

Післяпологовий бандаж найчастіше представляє собою еластичну стрічку або трусики зі вставкою на животі, виконаної з щільного матеріалу, і з рядом застібок, що дозволяють його добре зафіксувати. Залежно від того, як протікали пологи, лікар, виключивши деякі захворювання, може призначити використання такого бандажа. Позитивна сторона носіння післяпологового бандажа полягає в тому, що він дозволяє значно скоротити ризик появи обвислого живота і допомагає швидко повернути стрункий силует. Не завжди післяпологовий бандаж можна надягати після кесаревого розтину, протипоказаний він і при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, нирок і алергічних реакціях. У будь-якому випадку, перед використанням цього бандажа бажано проконсультуватися у лікаря.

Купується післяпологовий бандаж безпосередньо перед пологами, на останніх тижнях вагітності, адже дуже важливо, щоб він лежав в сумці, приготовленої в пологовий будинок. Вже через кілька годин після пологів молода мама зможе його надіти.

↑ Повернутися до змісту

3. Комбінований

Це модель бандажа, яку можна носити як під час вагітності, так і після пологів. Величезний плюс його в тому, що жінка може значно заощадити, придбавши один комбінований бандаж замість двох (до- і післяпологового).

Найчастіше ця модель виконана у вигляді пояса на липучках, у якого одна сторона значно ширша за іншу. Жінка, яка очікує малюка, повинна мати у своєму розпорядженні його широкою смугою на спині, вже народила — на животі.

↑ Повернутися до змісту

Найпоширеніші моделі бандажів

1. Бандаж-пояс

Популярна модель бандажа для вагітних і жінок, що народили, виконана у вигляді еластичної стрічки-пояса шириною близько 30 см, який застібається за допомогою липучки. Завдяки додатковим клапанів з боків дозволяє легко відрегулювати діаметр, зменшивши або збільшивши тим самим прилягання бандажа до живота. Бандаж-пояс надівається поверх нижньої білизни.

Подібна модель буває комбінованої, до- і післяпологовий, також може бути призначена лікарем і після кесаревого розтину для формування правильного рубця.

Як вибрати бандаж для вагітних і післяпологовий бандаж?

Бандаж-пояс

 Як вибрати бандаж для вагітних і післяпологовий бандаж?

Плюси:

 • Практичний, не вимагає частого прання.
 • За допомогою клапанів легко відрегулювати прилягання бандажа до живота.
 • Можна вдягати як лежачи, так і стоячи.
 • Відмінно фіксує матку, щоб не натискати зверху.
 • Кращий вибір для літа, так як в такої моделі не жарко.

Як вибрати бандаж для вагітних і післяпологовий бандаж?

Мінуси:

 • У бандажі-поясі досить незручно сидіти.
 • Сповзає вгору по животу.
 • Дородової бандаж дуже об'ємний і часто видно з-під одягу, а післяпологовий змінює силует, крадучи талію і роблячи сідниці менш округлими.
 • Бічні липучки можуть залишити небажані сліди на одязі і навіть зачепити або порвати колготки.

↑ Повернутися до змісту

2. Бандаж-грація

Може бути використаний після пологів. Такий бандаж виконаний у вигляді трусиків із завищеною талією з розташованими на спині та животі вставками з щільної стягуючі тканини. Збоку (знизу) розташована багаторівнева система застібок: липучок або гачків. Бандаж цього типу, завдяки створюваному тиску на всі проблемні ділянки фігури, швидко повертає м'язам втрачений під час вагітності тонус.

Посилені моделі бандажа-грації мають дуже високу стягуючі особливістю. Різновиди: корсетні труси з кісточками і бандаж-бермуди. Перед тим, як після пологів надіти подібну модель, проконсультуйтеся у лікаря.

 Як вибрати бандаж для вагітних і післяпологовий бандаж?

Бандаж-грація

 Як вибрати бандаж для вагітних і післяпологовий бандаж?

Плюси:

 • Має високу стягуючі здатністю, прекрасно зменшуючи і коректуючи стегна і талію недавно народила.
 • Можна вдягати як нижню білизну.
 • < li> Добре виглядає під будь-яким одягом.
 • Чи не сповзає.
 • Добре розтягуються і легко приймають форму будь-якої фігури.

Як вибрати бандаж для вагітних і післяпологовий бандаж?

Мінуси:

 • Стоячи надягати бандаж-грацію не рекомендується.

↑ Повернутися до змісту

3. Бандаж-трусики

Вид допологового бандажа, виконаний у вигляді звичайних трусиків з високою еластичною вставкою, що повністю закриває живіт і здатної розтягуватися у міру його активного росту. Існують моделі, максимально наближені зовні до нижньої білизни: різнокольорові, декоровані мереживом і гіпюровими вставками. Зручний варіант бандажа-трусиків — модель із застібками знизу, яку можна не знімати в туалеті, а досить просто розстебнути. У холодну пору року вагітна жінка може надіти бандаж у вигляді шортиків.

Є моделі післяпологового бандажа-трусиків, в яких стрічка, розташована на животі, виконана з дуже щільною, стягуючі тканини. Вони чудово маскують залишився після пологів животик і допомагають швидко повернути м'язам преса колишній тонус.

Як вибрати бандаж для вагітних і післяпологовий бандаж?

Бандаж-трусики

 Як вибрати бандаж для вагітних і післяпологовий бандаж?

Плюси:

 • Простота використання.
 • Бандаж у вигляді трусиків дуже комфортний, не виділяється під одягом.
 • Чи не сповзає.
 • Можна носити як нижню білизну.

< p style = "text-align: center;">

 Як вибрати бандаж для вагітних і післяпологовий бандаж?

Мінуси:

 • Надівається тільки в положенні лежачи.
 • Якщо носиться як нижню білизну, то вимагає частого прання, відповідно, необхідно купувати не менше двох подібних бандажів, що досить затратно.
 • Якщо неправильно підібрати розмір, трусики будуть тиснути і натирати.
 • Не підходить для жінок, швидко набирають зайву вагу (допологової варіант).

↑ Повернутися до змісту

< td>

Як вибрати бандаж для вагітних і післяпологовий бандаж?

Плюси

Як вибрати бандаж для вагітних і післяпологовий бандаж?

Мінуси

Застосування
Бандаж-пояс Практичний, має клапани, які регулюють прилягання, добре фіксує матку, надівається в будь-якому положенні, влітку в ньому не жарко Сповзає, в ньому незручно сидіти, некрасиво виглядає з-під одягу, застібки-клапани можуть зіпсувати одяг і колготки Дородової, післяпологовий, комбінований
Бандаж- грація Можна носити як нижня білизна, він добре змориться практично під будь-яким одягом, не сповзає, тягнеться і приймає форму будь-якої фігури. Еластична вставка прекрасно коректує живіт, стегна і талію жінки, що народила Одягати тільки лежачи Післяпологовий
Бандаж-трусики Простий у використанні, максимально комфортний, не виділяється під одягом, не сповзає. Можна вдягати як нижню білизну. Надівається в положенні лежачи, витратний варіант: якщо носити як нижня білизна, потрібно придбати мінімум один змінний бандаж. При неправильно підібраному розмірі може сильно натирати і тиснути. Не підходить для жінок, які дуже швидко набирають зайві кілограми Дородовойпослеродовой

↑ Повернутися до змісту

Як правильно одягати і носити бандаж

 • Бандаж часто надаватися в положенні лежачи, стегна при цьому необхідно трохи підняти.
 • Якщо правильно підібраний розмір, бандаж не повинен створювати дискомфорт. При будь-яких давили, неприємних відчуттях виріб краще зняти.
 • Понад три години поспіль бандаж носити не рекомендується, робіть перерви (мінімум 20 хвилин, в ідеалі — до години).
 • Знімається бандаж також в положенні лежачи.

TheDifference.ru знає, як вибрати бандаж:

 1. найважливіше під час вибору бандажа & # 8212; правильно вибрати розмір. Для цього кожну модель необхідно міряти, адже вже куплений бандаж обміну та поверненню не підлягає. Купувати бандаж на виріст не можна.
 2. Вибирати бандаж потрібно в спеціалізованому магазині або аптеці, товар має бути сертифікований. Інтернет — не краще місце для покупки, так як жінці не надається можливість приміряти бандаж і оцінити якість товару.
 3. Не купуйте бандаж, що був у вжитку.