Як вибрати автомобільну радіостанцію?

В пору цифрових технологій автомобільні рації і радіостанції як і раніше залишаються незамінним засобом зв'язку для представників деяких професій. Таксисти, далекобійники, автотуристи досі користуються автомобільними раціями. До вибору приладу потрібно поставитися з усією серйозністю, а перед покупкою варто не раз зазирнути в Мережу за відгуками про ту чи іншої моделі. Адже правильно підібрана радіостанція буде довго служити вам вірою і правдою. Але як же вибрати автомобільну радіостанцію?

Поради щодо вибору радіостанції

Насамперед варто визначитися з метою придбання пристрою. Якщо у ваших планах використання рації в межах одного кілометра, то слід вибирати портативки з робочим діапазоном в 433 МГц. Для більш далеких відстаней вже потрібно купувати радіостанції діапазону 27 МГц. Найчастіше вони використовуються далекобійниками для здійснення зв'язку між фурами. Причому сигнал радіостанції посилюється за допомогою антени на даху автомобіля.

В залежності від інтенсивності використання радіостанції виникає питання: а чи потрібна вам дорога рація, якщо ви її будете брати тільки раз на рік на полювання? При нечастому використанні зійдуть і дешевші моделі в пластикових корпусах.

В основному диспетчерські служби і далекобійники використовують СВ-діапазон — зв'язок на частоті 27 МГц. При виборі радіостанцій цього діапазону особливу увагу варто звертати на потужність радіостанції, так як це, мабуть, найважливіший параметр. Оптимальним варіантом буде прилад потужністю в 10 Ватт. По суті цієї потужності цілком достатньо для коректної роботи радіостанції. До того ж можна підключити зовнішні підсилювачі різної потужності: 100-200 Ватт.

Кількість каналів авторадіостанціі СВ-діапазону — також важливий параметр при виборі певної моделі. Від нього безпосередньо залежить і ціна пристрою. Для невеликого містечка цілком вистачить 40-120 каналів, правда, за умови, якщо ви знаєте потрібні вам частоти. Для великих міст і мегаполісів рекомендується використовувати радіостанції з великим числом каналів — 240-400.

Безсумнівно, надійність роботи і матеріали корпусу мають велике значення. Також особливу увагу варто звертати на виробника тієї чи іншої радіостанції. Правда, в наш час чим популярніше компанія, тим дорожче її товари. Постарайтеся знайти золоту середину між якістю, ціною та функціоналом.

При перегляді моделі радіостанції варто заглянути в її технічні характеристики. Наявність незалежної пам'яті каналів радіостанції і налаштувань, а також почергове сканування двох каналів — так звана функція DW, позитивно вплинуть на роботу як радіостанції, так і водія. Крім цих функцій в радіостанції можуть бути вбудовані автоматичний шумоглушник і GPS-передавач для визначення координат автомобіля і його відстеження.

Частина моделей радіостанцій виробляються з вбудованим радар-детектором, який для водія ніколи не буде зайвим. Крім радара, в радіостанцію може бути вбудована так звана зовнішня сигналізація, що подає сигнал про вхідний дзвінок за допомогою звукового сигналу або за допомогою фар. Це стане в нагоді, якщо власник вийшов з машини і знаходиться неподалік.

Як вибрати автомобільну радіостанцію?

Додаткові критерії вибору радіостанцій

Крім загальних параметрів вибору радіостанцій, існують і додаткові критерії пошуку.

< p>Наприклад, більшість користувачів звертають увагу на дисплеї рацій. Звичайно, дисплеї радіостанцій набагато простіше, ніж у смартфонів, і, швидше за все, нагадують екрани мобільних телефонів дев'яностих років. Маленькі монохромні дисплеї виводять лише інформацію про каналі радіостанції і частоті, а також про заряд акумулятора. І, безсумнівно, чим краще дисплей, встановлений в радіостанцію, тим вище її ціна.

З представлених на ринку моделей автомобільних радіостанцій більшість оснащено лише кнопками управління. Зустрічаються моделі, клавіатура яких містить кнопки з цифрами. У більш функціональних радіостанціях вбудовані клавіатури з клавішами для набору тексту. Такі прилади дозволяють передавати SMS, зберігати контакти в записну книжку.

Висновок

Вибираючи радіостанцію, керуйтеся здоровим глуздом. Ніхто з виробників не продасть вам хороший прилад за копійки. Адже авторадіостанція — це специфічний товар. Отже, витрати на його виробництво істотно вище, ніж у товарів масового сегмента.

Якщо у вас є друзі і знайомі, які використовують авторадіостанціі, то, швидше за все, вони будуть найкращими порадниками при підборі тієї чи іншої моделі.