Що повинно бути в машині?

Дуже цікаво буває дізнатися, що і чому водії вважають за потрібне тримати в багажнику або бардачку. Для кого-то це зайвий тюбик губної помади, сонячні окуляри і телефон, для кого-то — трос і запаска. І хоча помаду важко віднести до необхідних запчастинах, але можливий і такий підхід до оснащення автомобіля. А якщо серйозно, що має бути в машині, щоб уникнути неприємних ситуацій на дорозі?

У машину треба брати лише …

Всі речі, які є в автомобілі, умовно можна розподілити за кількома групами. Найперша — те, що потрібно згідно ПДД, цими предметами машина повинна бути укомплектована в обов'язковому порядку. Інша — необхідні речі, без яких краще не виїжджати на дорогу. І третя група предметів — просто потрібні.

Обов'язкові предмети

Згідно з останніми змінами ПДР, до них відносяться знак аварійної зупинки, горезвісний червоний трикутник, а також вогнегасник. Так, ви не помилилися, аптечка тепер не є тим предметом, який повинен бути в автомобілі в обов'язковому порядку. Звичайно, це не означає, що ви неодмінно її викинете; коли має бути поїздка на далекі відстані або планується виїзд за місто, ліки потрібні, але збирати таку аптечку доведеться самостійно.

У всякому разі, під час техогляду її у вас не зажадають. І до цього питання можна буде повернутися трохи пізніше. Легковий автомобіль повинен бути оснащений порошковим або вуглекислотним вогнегасником обсягом не менше 2 літрів. Так що звичайний аерозольний балончик з відповідним написом краще в машину не класти. Справжній вогнегасник треба зберігати в легкодоступному місці в багажнику або салоні, наприклад так:

 Що повинно бути в машині?

Знак зупинки зазвичай використовується розкладний.

Дуже потрібні речі

Список того, що повинно бути в машині і що можна віднести до потрібних предметів, досить простий. Серед них треба обов'язково згадати:

 • запаску;
 • баллоннік;
 • свічковий ключ;
 • домкрат;
 • компресор або насос, а краще і те й інше;
 • буксирувальний трос;
 • аптечку;
 • мінімальний набір інструментів, що включає в себе викрутку, пасатижі і кілька ключів.

Скажімо так, якщо ви не виїжджаєте за межі міста, то всі перераховані предмети вам можуть і не знадобитися. У цьому випадку досить телефону, щоб викликати евакуатор або службу надання допомоги на дорозі. Однак якщо ви відправляєтеся в далеку подорож, а може бути на пікнік, то все перераховане зайвим не буде.

З іншого боку, здавалося б, навіщо потрібна запаска, коли досить залити в проколоту шину спеціальний герметик, і можна доїхати куди завгодно. Однак це далеко не так. Ось типова ситуація — при русі за містом навесні, коли вся дорога розбита і усипана ямами і вибоїнами, ви влетіли в таку яму. Гума в мотлох, диск тріснув, до найближчого пункту шиномонтажу не менш 100 км. Що робити?

В тих випадках, коли у вас є запаска, таке питання навіть не виникне. Беремо домкрат, піднімаємо машину, за допомогою баллоннік знімаємо розбите колесо, ставимо запаску і продовжуємо рух. А якщо нічого цього немає, то залишається тільки бігати навколо авто з бульбашкою герметика. І навіть якщо вам вдасться дістатися якимось чином до шиномонтажу, неприємності на цьому не закінчаться, особливо якщо у вас «крута» гума.

Знайти таку в дорозі можливо не скрізь, а ставити на одну вісь покришки з відмінним малюнком протектора заборонено. Значить, доведеться міняти всі чотири колеса або хоча б два. Аналогічні приклади можна привести щодо будь-якого предмета із зазначеного списку. За великим рахунком, його варто було б істотно розширити, особливо для тих, хто вирушає в далеку дорогу, але це вже справа особистого вибору.

Що ж стосується аптечки, то хоч вона виключена зі списку обов'язкових речей, мати її треба. Ось тільки комплектувати доведеться власними силами. Чому? Згідно з діючими рекомендаціями, в останню версію автомобільної аптечки входять тільки бинти, джгути і лейкопластир. Так що якщо ви відправляєтеся в далеку дорогу або виїжджаєте на природу, не забудьте зробити запас потрібних лікарських препаратів.

Аптечка повинна бути корисною при спробах надати першу допомогу постраждалим, а також при раптових захворюваннях і різкому погіршенні здоров'я. Що ж стосується інших предметів з цього списку дуже потрібних речей, без яких не варто виїжджати з міста, то їх призначення зрозуміло і так. Звичайно, наявність викрутки не говорить про те, що ви збираєтеся проводити капітальний ремонт машини. Але найпростіший інструмент допоможе вам хоча б закріпити відійшла панель або клему акумулятора.

Потрібні речі

До них можна віднести найрізноманітніші предмети, багато хто з яких могли б бути включені і в попередній список. Однак все визначається особистим вибором. До цього переліку потрібних речей, до речі, може бути включена і губна помада разом з сонячними окулярами. Але більшою мірою варто звернути увагу на наявність в машині інших предметів, таких як:

 • лопата або в крайньому випадку саперна лопатка;
 • проводи прикурювача (їх призначення пояснювати не варто , особливо в зимовий час);
 • хороший ліхтар або лампа освітлення;
 • топірець;
 • щітка-скребок для очищення машини від снігу і стекол від льоду;
 • набір запобіжників;
 • кілька запасних лампочок;
 • атлас автошляхів;
 • пристрій для зарядки різних гаджетів від мережі автомобіля;
 • х/б рукавички;
 • вологі серветки;
 • дві каністри, одна пластикова (літрів на п'ять) для води і металева, з аварійним запасом бензину, особливо при поїздці в далекі місця;
 • запальничка, сірники і різні мотузки, поліетиленова плівка.

Даний список, звичайно, треба б доповнити ще запасом моторного масла, охолоджувальної (тосол або антифриз) і незамерзаючої рідини, але це вже за особистим вибором.

Наведений перелік орієнтовний, причому далеко не обов'язковий. Він може бути як більше, так і менше, частина згаданих речей з нього може вам не знадобитися, особливо якщо ви не виїжджаєте з міста. Але укомплектувавши автомобіль ще і предметами з цього списку, ви забезпечите собі спокійне переміщення практично в будь-яких умовах. І що б не трапилося, у вас завжди знайдеться, чим зустріти неприємності.

Що знаходиться в багажнику автомобіля, водій визначає сам, крім тих предметів, які повинні бути обов'язково (згідно ПДР). Кимось можуть бути затребувані зовсім несподівані речі, тоді як на погляд іншого виявиться, що відсутні найпотрібніші. Однак в більшості випадків питання, що має бути в багажнику машини, залежить від умов її експлуатації. Так що якщо автомобіль, ніколи не покидає міста, укомплектований зовсім по-іншому, ніж авто для дальніх подорожей, в цьому немає нічого дивного.