Що повинен знати юрист?

Ми з дитинства чули, що у нас є право на вибір, на релігію і віросповідання, право на свободу слова і вираження думки. Але багато людей замислюються про свої права лише в ті хвилини, коли їм загрожує небезпека і позбавлення тієї самої свободи. У нашому сучасному світі без правових знань практично не обійтися, бо шанс бути обманутим підстерігає на кожному кроці. Поряд зі спекулянтами і жінками легкої поведінки, правознавці вважаються представниками найдавнішої професії. Адже здавна при кожному імператорі і царя існував людина, «який відає наказами» повелителя. У нинішній же час під юристами розуміються не тільки звичайні юрисконсульти підприємств, а й адвокати, прокурори, слідчі, судді. Так чи інакше, всі вони пов'язані з правом і на ділі є в першу чергу юристами.

Юрист , або правознавець, — почесна і престижна професія, проте не всі випускники юридичного факультету після отримання диплома стають справжніми професіоналами своєї справи, бо юриспруденція, на відміну від інших професій, вимагає постійного самовдосконалення і вивчення законодавства, яке, як час, ніколи не стоїть на місці. Що повинен знати юрист?

Що повинен знати юрист?

Відповідно до російського законодавства, при працевлаштуванні працівник зобов'язаний подати документи про освіту. Вимоги до освітнього цензу встановлюються в спеціальних кваліфікаційних довідниках. Так, в стандарті «юрисконсульт» зазначено, що громадянин повинен мати вищу або середню спеціальну освіту за фахом «юриспруденція». Таким чином, щоб стати юристом, потрібно як мінімум отримати юридичну освіту.

Як правило, в інститутах і університетах після перших двох років навчання студентам пропонується зробити вибір між цивільно-правової та кримінально-правової спеціалізацією. Майбутні юристи в цивільному праві більше вивчають земельне, нотаріальне, цивільне, трудове та митне право. Що стосується кримінально-правової спеціалізації, то студенти приділяють максимум уваги криміналістиці, балістики, кримінального права.

Багато хто вважає, що, закінчивши інститут з цивільно-правової спеціалізації, неможливо буде працевлаштуватися слідчим або прокурором. Це далеко не так, бо в трудовому законодавстві немає чітких вимог до тієї або іншої спеціальності. Досить вищої юридичної освіти, а все інше доведеться осягати самому. Але що повинен знати початківець юрист, тільки що отримав диплом?

В першу чергу варто розуміти, що в будь-якій країні законодавство знаходиться в постійному «рух». Наприклад, досить поглянути на 44-й Федеральний закон про контрактну систему і зрозуміти, як часто змінюються у нас закони. За 3 роки в закон про закупівлі внесли величезну кількість змін, за якими може встежити лише дуже хороший юрист.

 Що повинен знати юрист?

Які закони повинен знати юрист? Дати точну відповідь на це питання не представляється можливим, тому що в тій чи іншій сфері безліч різних нормативно-правових актів. Що ж стосується азів права, то в першу чергу юристи повинні знати основні положення Конституції РФ, основи цивільного та кримінального права. Юрисконсультів організацій і компаній, крім основ, повинні мати у своєму розпорядженні знаннями про трудове законодавство і договірному праві. Додатково до цього потрібно мати знання в цивільно-процесуальному та арбітражному праві, адже поряд з правовим консультуванням юристи нерідко беруть участь в судових справах в якості представника позивача або відповідача.

Але одних знань недостатньо для здійснення успішної діяльності в сфері юриспруденції . Юрист в першу чергу повинен вміти аналізувати ситуацію, що склалася і приймати правильні рішення. Ніколи не потрібно робити поспішних висновків, завжди слід вимагати час на обдумування відповіді. Юристи просто зобов'язані бути психологами і розуміти свого клієнта. Іноді досить і пари слів від людини, щоб розібратися в суті проблеми, яка виникла. До того ж правознавець завжди повинен відстоювати свою точку зору і вміти наполягати на своєму. Для цього юристу знадобиться ораторське мистецтво, якому студенти юридичних факультетів часто приділяють занадто мало уваги.

І завжди потрібно пам'ятати, що знати абсолютно все неможливо. У нинішній час отримати доступ до тієї чи іншої закону досить просто. Якщо ви зрозуміли, що не праві, визнайте свою помилку і допоможіть своєму начальству або клієнту знайти правильне рішення в ситуації, що виникла.