Чим сторож відрізняється від охоронця

Охорона матеріальних цінностей і людей вимагає особливих фізичних якостей — і з цим важко посперечатися. Однак захистом власності та осіб займаються не тільки охоронці, а й сторожа. У чому різниця між ними і яка професія є більш перспективною і престижною?

Визначення

Сторож — це особа, яка здійснює охорону об'єкта від протиправних посягань і надзвичайних обставин. При виникненні будь-якої небезпеки сторож повинен, відповідно до своєї інструкцією, викликати профільну службу: поліцію, МНС, «Швидку допомогу» і т.д.

Охоронник — це кваліфікований фахівець, що виконує охорону об'єкта, заходи, особи. Для здійснення такої діяльності потрібно підтвердження професійних навичок. Охорона може бути простою і воєнізованої, а особа, її здійснює, має право на використання насильства і зброї при певних обставинах.

Порівняння

Як видно з визначень, основні відмінності між суб'єктами полягають в їх професійні обов'язки. Якщо охоронець повинен активно протистояти небезпеці, при необхідності застосовуючи насильство і зброю, то сторож повинен лише своєчасно оповістити про прийдешню біді. Охороняти можуть тільки ті особи, хто в установленому порядку отримав ліцензію. Сторожем може стати дієздатна особа, яка за своїми даними підходить для подібної роботи.

 Чим сторож відрізняється від охоронця

Охоронець може виконати огляд особи, яке здалося йому підозрілим. Сторож для цієї мети повинен викликати співробітників міліції, а сам виконувати така дія не має права. Однак він може попросить підозрілу особу самостійно продемонструвати вміст сумки або кишень.

Висновки TheDifference.ru

  1. Призначення. Охоронець активно захищає об'єкт, а сторож — своєчасно оповіщає про небезпеку.
  2. Підготовка. Для роботи в охороні потрібно пройти спеціальне навчання, а вартувати можна і без нього.
  3. Вимоги до суб'єкта. Охоронцем може бути лише та особа, кваліфікація якого підтверджена відповідним чином. Максимум, що проходить сторож — співбесіда та медобстеження при прийомі на роботу.
  4. Особливі повноваження. Охоронець має право на використання зброї та застосування насильства в надзвичайних обставинах, сторож — немає.
  5. Проведення огляду. Охоронець може провести огляд особи, в той час як сторож — тільки візуальний огляд.