Чим менеджер відрізняється від підприємця

Ключовими фігурами будь-якого підприємства є, безумовно, підприємець і менеджер. Вони обидва «стоять біля керма», але їх ролі в компанії абсолютно різні.

Як керівники, і підприємець, і менеджер повинні мати в першу чергу лідерськими якостями, цілеспрямованістю, націленістю на результат, здатність стратегічно мислити і швидко приймати рішення, адаптуватися під міняє ситуацію і мотивувати колектив на якісну ефективну роботу.

При тому, що характеристики і цілі цих працівників схожі, істотних відмінностей набагато більше.

Зміст статті

 • Місце в компанії
 • Організаційна структура
 • Стратегічна орієнтація
 • Підхід до роботи
 • Висновки TheDifference.ru

Засновником і керівником компанії завжди є підприємець. Саме він задумує і реалізовує комерційний проект, мета якого — отримання доходу.

Уживати може займатися управлінням своєї компанії самостійно, а може запросити для цієї мети спеціально навченого людини — менеджера, найнявши його на роботу з укладанням договору.

Місце в компанії

Підприємець :

 • на юридичній основі є власником бізнесу;
 • володіє всіма доходами компанії;
 • керує справою в повному обсязі;
 • не зобов'язаний брати безпосередню участь в роботі;
 • може не мати спеціальної освіти;
 • має функцію направляючого, що веде за собою.

Менеджер :

 • має статус найманого працівника;
 • працює як правило за заробітну плату, яка може являти собою як фіксовану суму, так і відсоток від отриманого прибутку;
 • може управляти як загальним обсягом справ, так і деякою їх частиною;
 • є ключовою ланкою ефективної роботи;
 • зобов'язаний мати вищу освіту (бувають винятки, але вкрай рідко);
 • в компанії є веденим, у всьому слід вимогам власника, не приймає самостійно серйозних стратегічних рішень, виконує завдання, поставлені підприємцем.

Організаційна структура

< p>Підприємець вважає найбільш ефективною формою управління персоналом горизонтальну організаційну структуру, основою якої є інформаційні зв'язку, тому що саме з такою формою найпростіше запустити бізнес-проект.

Чим менеджер відрізняється від підприємця

Кваліфікований менеджер прагнути створити структуру з ієрархічним порядком, чітко розподіл повноважень і відповідальності. Це обумовлено тим, що менеджер вступає в бізнес на більш пізньому етапі розвитку, коли організація розростається і керувати нею без жорсткої ієрархії стає непросто.

Стратегічна орієнтація

Головною метою підприємця є розвиток компанії, для чого їм постійно здійснюється пошук нових можливостей, здійсненних при мінімальних вкладеннях і часу зміни технології. Веде моніторинг споживчого попиту, вивчає соціальні переваги. Підприємець, як власник бізнесу, повинен задавати курс дивитися в майбутнє.

Функція менеджера полягає в строгому виконанні всіх поставлених перед ним завдань, реалізація розробленого плану розвитку компанії, досягнення максимальної ефективності в роботі і періодичний звіт про виконану роботу перед власником бізнесу.

Підхід до роботи

І підприємець, і менеджер здійснюють керівництво колективом в умовах розвитку ринкової економіки. При цьому, будь-яка зміна ситуації для підприємця є показником відкриваються, перспективних можливостей. Він прагне динамічно розвивати своє дітище, і готовий ризикувати своїми коштами і майном, будуючи плани на майбутнє.

На відміну від спрямованого до нових горизонтів підприємця, менеджер воліє сталість в роботі, утримуючись від передбачуваних труднощів, незважаючи на те, що його єдиним ризиком є ​​його зарплата. З року в рік менеджер готовий безустанно вирішувати одні й ті ж проблеми, в той час як підприємець намагається уникати подібної монотонності в справах.

Висновки TheDifference.ru

  < li> Підприємець є власником бізнесу, а менеджер & # 8212; найманим працівником.
 1. Підприємець отримує весь дохід свого підприємства, менеджер — обумовлену раніше зарплату або, рідше, відсоток від прибутку.
 2. Присутність підприємця в компанії не обов'язково. Його обов'язки по контролю за діяльністю підлеглих виконує менеджер.
 3. Підприємець вирішує стратегічні питання розвитку підприємства, менеджер — поточні.
 4. Підприємець ставить завдання з розвитку компанії, менеджер регулює їх ефективне виконання.
 5. Підприємець прагнути до динаміки розвитку підприємства, менеджер шукає постійності.