Чим конвектор відрізняється від радіатора

Опалення нагадує про себе тільки при настанні холодів. Проте готувати сани треба влітку. У холодну пору року комфорт в приміщенні, будь то будинок, квартира або офіс, життєво необхідний. Пристрій опалення — питання серйозне, особливо в виборі опалювальних приладів.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки TheDifference .ru

Визначення

Радіатор — це опалювальний прилад, всередині якого циркулює теплоносій (вода, антифриз). Радіатор віддає тепло в приміщення за допомогою інфрачервоного, тобто теплового, випромінювання. Обігрів приміщення відбувається від вікна всередину кімнати. За своєю будовою радіатори бувають секційні, трубчасті і панельні. Від кількості приєднаних секцій або панелей залежить рівень обігріву приміщення. Сьогодні звичні для нас чавунні секційні радіатори змінюють на алюмінієві або біметалічні прилади. Матеріал, з якого зроблений опалювальний прилад, грає важливу роль в тепловіддачі.

 Чим конвектор відрізняється від радіатора

Радіатор

конвектор — це опалювальний прилад, який здійснює передачу тепла за допомогою конвекції. Конвекція — фізичне явище, при якому повітря проходить через нагрівальний елемент, збільшується в об'ємі і надходить в приміщення, при цьому звільнилося місце займає більш холодне повітря. Циркуляція повітря відбувається природним шляхом, створюючи перепад температури. У пристрої конвектора основними елементами є: канал, по якому рухається теплоносій, і решітки або пластини, крізь які проходить повітря.

 Чим конвектор відрізняється від радіатора

Конвектор

Порівняння

Порівнюючи радіатори і конвектори, звернемо увагу на місця їх застосування. Так, наприклад, водяні конвектори добре підходять до офісних і виробничих приміщень з великою площею скління, а також з підвищеним рівнем вологості (оранжереї, зимові сади, басейни). Сталеві панельні радіатори частіше встановлюють в заміських будинках і котеджах. Для опалення квартир в будинках з центральним опаленням сьогодні радять ставити біметалічні радіатори.

Вважається, що за обсягом тепловіддачі, радіатори віддають тепла більше, ніж конвектори. Це пов'язано з площею поверхні, яка бере участь в процесі теплообміну. Радіатори дають більш постійне прогрівання повітря, а конвектори можуть забезпечити в приміщенні протяг. Це явище відбувається через переміщення повітря від низу до верху. А якщо прилад не перекриває ширину вікна, то повітря циркулює ще й від вікна всередину кімнати. З точки зору безпеки, конвектори є менш гарячими, ніж, скажімо, чавунний радіатор. Однак через особливості будови в конвекторах накопичується пил.

Висновки TheDifference.ru

  1. Радіатор має більш високу тепловіддачу;
  2. радіатор економічніший в експлуатації, конвектор вимагає більше тепловитрат;
  3. радіатор коштує дорожче, ніж конвектор;
  4. радіатор більш екологічний, конвектор збирає і ганяє пил;
  5. радіатор могутніше і об'ємніше, конвектор більш компактний і може вбудовуватися в стіни і в підлогу.