Чим ЕКЗ відрізняється від ІКСІ

Діти — це найголовніша цінність в будь-якій сім'ї. Саме з народженням малюка союз чоловіка і жінки можна вважати повноцінним, адже тепер їх пов'язують не тільки узи шлюбу. На жаль, за статистикою до 20% сімейних пар стикаються з труднощами при спробі зачати дитину. На тлі таких проблем можуть виникнути розбіжності, коли один з партнерів в невдачах починає звинувачувати іншого, що часто призводить до дуже плачевних результатів.

На щастя для таких пар, сучасна медицина може вирішити багато проблем із зачаттям дитини. Якщо медики бачать, що самостійно запліднення навряд чи станеться, то вони пропонують парі провести його поза організмом жінки в умовах лабораторії. Коли йде розмова про дані процедурах, то часто можна зустріти такі абревіатури, як ЕКО і ІКСІ.

Зміст статті

  • Що таке ЕКО
  • Що таке ІКСІ
  • Висновки TheDifference.ru

Що таке ЕКО

Екстракорпоральне запліднення — один з найбільш популярних і ефективних методів лікування безпліддя. Процедура успішно використовується вже не один десяток років і допомагає стати батьками десяткам тисяч пар по всьому світу щорічно. Суть методики полягає в отриманні яйцеклітин жінки і подальшому їх заплідненні сперматозоїдами партнера поза організмом (звідси і назва «екстракорпоральне», що в перекладі означає «зовні тіла»).

 Чим ЕКЗ відрізняється від ІКСІ

Для того щоб ймовірність успіху була вище, лікарям необхідно отримати кілька яйцеклітин. З цією метою проводиться стимуляція овуляції (адже зазвичай дозріває один фолікул) і отримані яйцеклітини забираються медиками. В умовах лабораторії проводиться запліднення, що може досягатися двома способами.

  • У живильне середовище поміщаються яйцеклітини і сперматозоїди. В результаті відбувається запліднення за таким же механізмом, як і в організмі жінки.
  • Інтрацитоплазматична ін'єкція (ІКСІ) — метод більш складний, але він має свої переваги і показання до застосування. Сперматозоїд вводиться в яйцеклітину лікарем під багаторазовим збільшенням мікроскопа і з використанням спеціальних інструментів.

Через кілька годин запліднені яйцеклітини (їх же називають ембріонами) забираються з даного розчину. Оскільки запліднення відбувається в матковій трубі і лише через кілька днів ембріон досягає порожнини матки, то і репродуктологи вичікують від 2 до 5 днів, після чого проводиться імплантація. Важливо, щоб ембріони почали успішно розвиватися, — при необхідності лікарі коректують гормональний фон в організмі жінки для підвищення ймовірності успіху всього заходу.

Що таке ІКСІ

Інтрацитоплазматична ін'єкція — це один з етапів при проведенні ЕКО. Підходить даний метод запліднення тим парам, у яких причина безпліддя полягає в проблемі з сперматозоїдами:

  • знижено їх кількість в спермі,
  • вони недостатньо рухливі,
  • великий відсоток від загального числа становлять патологічні сперматозоїди,
  • присутні антиспермальні антитіла.

В яйцеклітину (або декілька), яка була попередньо забрана з організму жінки, вводиться найбільш рухливий і нормальний на вигляд сперматозоїд. Лікар користується спеціальними скляними мікроінструменту, а також пристроєм, який великі руху рук переводить в дрібні переміщення інструментів і дозволяє комфортно працювати з маленькими клітинами. Завдяки найтоншої скляній голці сперматозоїд вводиться в яйцеклітину, не завдаючи їй шкоди, за рахунок чого і здійснюється запліднення. Після всі дії лікаря відповідають ЕКО.

Висновки TheDifference.ru

ІКСІ може бути одним з етапів ЕКЗ. По суті, під час проведення інтрацитоплазматичної ін'єкції і відбувається безпосередньо запліднення, але поодинці воно нічого не означає. ЕКО може бути проведено без ІКСІ (шляхом простого змішування) і закінчитися народженням здорової дитини.

При необхідності лікарі скажуть, що даним пацієнтам без ІКСІ провести ЕКО буде складно, але для цього повинні бути певні показання. Тому думка про те, що можна вибрати один з методів, є помилкою.