Чим ДСП відрізняється від ДВП

Багато хто вважає, що ДСП і ДВП — два види одного матеріалу, які лише незначно відрізняються один від одного. Це не так, відмінності між ними досить істотні, і вони багато в чому визначають експлуатаційні властивості даних матеріалів. Не можна сказати, що один з них краще, а інший гірше, у них просто трохи різна сфера застосування.

Визначення

ДСП (або древесностружечная плита) — це листовий композитний матеріал, що отримується при гарячому пресуванні стружки та інших деревних частинок разом з єднальними немінерального походження і спеціальними добавками. Деревно-стружкові плити виробляються з середини минулого століття, використовуються для виготовлення меблів і в будівництві.

 чим ДСП відрізняється від ДВП

ДСП

ДВП (або деревоволокнистих плит) — це листовий композитний матеріал, що отримується при гарячому пресуванні целюлозних волокон, синтетичних полімерів і спеціальних добавок. Виробляти ДВП почали в другій половині ХХ століття і використовують для виготовлення меблів, в будівництві і вагонобудуванні.

 чим ДСП відрізняється від ДВП

ДВП

Порівняння

Слід відразу зазначити, що вони проводяться за різними технологіями. Основною сировиною для виготовлення ДСП є відходи деревини малоцінних порід листяних і хвойних дерев, а головним зв'язуючим елементом — синтетичні смоли. При виготовленні ДВП основна сировина — деревний пил, стисла за допомогою гарячого пресування і пов'язана з допомогою синтетичних полімерів. Також до складу деревно-волокнистих плит обов'язково додаються каніфоль і парафін, є гидрофобизаторами.

Відмінності в хімічному складі і технології виробництва зумовили і різні властивості цих листових матеріалів. Деревно-стружкові плити більш товсті і щільні, витримують великі навантаження, але деревоволокнисті міцніше і мають значно більш високі показники вологостійкості.

ДСП застосовують для монтажу меблевих конструкцій і при укладанні підлог, а ДВП використовують при виготовленні висувних меблевих ящиків, задніх стінок меблів, як підкладку під покриття для підлоги, виготовлення полиць, стелажів, зведення перегородок в квартирах, офісах, господарських приміщеннях і вагонах.

Листи ДСП і ДВП мають різні розміри. Товщина ДВП від 2,5 до 12 мм, а листи ДСП випускаються товщиною до 25 мм. Розміри відповідають стандартам, прописаним в нормативної документації.

Вартість у даних матеріалів також різна: квадратний метр ДВП продається значно дешевше ДСП. Особливості виробництва відбилися і на терміні експлуатації матеріалів: міцні і вологостійкі листи ДВП прослужить значно довше.

Висновки TheDifference.ru

  1. ДСП виготовляють з стружок та інших відходів малоцінних порід деревини з додаванням синтетичних смол, а ДВП — з деревного пилу і целюлозних волокон з додаванням синтетичних полімерів, каніфолі і парафіну.
  2. Товщина деревоволокнистих плит від 2,5 до 12 мм, а товщина деревостружкових плит може досягати 25 мм.
  3. ДВП володіє більш високими показниками вологостійкості, а ДСП витримує великі навантаження.
  4. Вартість ДВП значно нижче, ніж ДСП.
  5. ДСП використовується для виготовлення меблевих конструкцій, при укладанні підлог, а ДВП — при виробництві висувних меблевих ящиків, задніх стінок меблів, полиць, стелажів, зведення перегородок.
  6. Термін експлуатації ДВП більше, ніж ДСП.