Чим відрізняється інформаційна вивіска від реклами

Будь-яке розміщення інформації на фасаді будівлі має узгоджуватися з чинним законодавством і бути строго впорядкованим. Кому-то дана вимога здається абсурдним, але тільки уявіть собі, якби стіни всіх споруд були в хаотичному порядку поцятковані різними написами. Питання відділення інформаційних вивісок від реклами має значення для юристів і керівників компаній. Чим відрізняються ці методи комунікації з потенційним клієнтом? Чи можна розмістити їх на фасаді споруди без попереднього узгодження?

Інформаційна вивіска — табличка або конструкція, яка знаходиться на фасаді будівлі і містить важливі дані про компанію: її найменування, основний вид діяльності та місцезнаходження. Вимоги до неї містяться в законі «Про захист прав споживачів». Ключова особливість вивіски — її інформаційний характер: вона не закликає покупця до здійснення угоди або придбання продукту.

Реклама — інформація, яка доводиться до споживача різними способами і стимулює його до вчинення дії. Вона адресована невизначеному колу осіб і просуває продукт, товар або послугу, соціальну проблему. Вимоги до неї закріплені в законі «Про рекламу». Вона може бути представлена ​​в будь-якій формі, в тому числі графічної, мультимедійної, звуковий. Для її розміщення потрібно обов'язкове узгодження з відповідними державними органами.

Порівняння

Таким чином, інформаційні вивіски і рекламні повідомлення орієнтовані на невизначене коло осіб і представляють установу, організацію, фірму, індивідуального підприємця. Однак їх цільове призначення абсолютно різний. Так, головна мета реклами — продати товар або послугу, зацікавити споживача. Вивіска тільки дає основну інформацію про організацію, що закріплено на законодавчому рівні.

Реклама може бути реалізована в будь-якому вигляді, в тому числі текстовому і графічному. Для її розміщення потрібно узгодження з місцевими виконавчими органами. Інформаційна вивіска реалізується у вигляді таблички з обов'язковими даними: найменування установи (форма власності та назва), адреса, основний вид діяльності. Тут не повинно бути закликів, а також даних про товари. Для її розміщення не потрібно узгодження, навпаки, за відсутність передбачена відповідальність. Реклама може містити будь-яку інформацію, крім тієї, яка порушує чинне законодавство.

 Чим відрізняється інформаційна вивіска від реклами

Вивіска реалізується у вигляді прямокутника, квадрата, в рідкісних випадках — іншої фігури, виділяється на тлі споруди. Дані, розташовані на ньому, повинні бути читабельними і зрозумілими. Реклама може являти собою лайтбокс, сітілайт, білборд, а також іншу об'ємну конструкцію.

Висновки TheDifference.ru

  1. Цільове призначення. Реклама визнана продавати товари і послуги, в той час як вивіска тільки інформує споживача про компанію.
  2. Імперативність. Відповідно до закону «Про захист прав споживачів», інформація про компанію в обов'язковому порядку повинна бути доведена до потенційного покупця. Реклама розміщується виключно за бажанням.
  3. Дані. Вивіска в обов'язковому порядку включає в себе таку інформацію, як найменування компанії, її адреса і основний вид діяльності. Реклама може відображати інші дані.
  4. Особливості оформлення. Вивіска створюється в нейтральних тонах, але повинна бути добре помітна на фасаді будівлі. Реклама завжди привертає увагу, вимог по оформленню немає.
  5. Форма. Вивіска представлена ​​в графічній формі (табличка), реклама — в будь-якому доступному для розуміння вигляді.