Чим відрізняється інжектор від карбюратора

Всі знають, що бензинові двигуни або мають паливний інжектор, або оснащуються карбюратором. Але якщо першого ліпшого автолюбителю задати питання, чим відрізняється інжектор від карбюратора, то навряд чи можна отримати чітку відповідь. Багато хто знає тільки, що ці агрегати виконують однакову функцію — формують горючу суміш для подачі її в двигун. Але чим же відрізняються ці агрегати?

Принцип роботи

Карбюратор являє собою пристрій, призначений для створення повітряно-паливної суміші і регулювання її витрати. При використанні карбюратора горюча суміш засмоктується в двигун за рахунок виникає різниці в тисках між атмосферою і впускним колектором.

Чим відрізняється інжектор від карбюратора

Інжектор — електронна система подачі палива, в якій якість повітряно-паливної суміші регулюється електронікою. У инжекторной системі уприскування палива в потік повітря здійснюється спеціальними форсунками. Горюча суміш надходить в циліндри двигуна шляхом уприскування відразу в камеру згоряння. В даний час практично на всіх сучасних автомобілях встановлюють інжектор.

Порівняння

Карбюратор формує багату повітряно-паливну суміш, необхідну двигуну для виконання конкретної роботи. При цьому в двигун засмоктується однакову кількість суміші незалежно від оборотів, в зв'язку з чим спостерігається значне споживання палива і сильне забруднення вихлопних газів.

При використанні инжекторной системи подачі палива в двигун надходить збіднена повітряно-паливна суміш в точної дозуванні, яку визначає блок управління. Точне дозування палива тягне за собою економічний його витрата і істотне зниження токсичності вихлопних газів.

Застосування інжектора дозволяє досягти збільшення потужності двигуна до 10% і поліпшення динамічних властивостей автомобіля. Інжектор більш вибагливий до бензину, ніж карбюратор. Він не залежить від перепадів температур, в той час як карбюратор взимку замерзає, а влітку перегрівається.

Що стосується надійності, то карбюратор відносно простий і практично не вимагає обслуговування в процесі експлуатації. Але це за умови, що варто паливний фільтр і використовується якісний бензин. В реальних умовах карбюратор схильний до частих поломок в зв'язку з незадовільною якістю палива. Але при цьому ремонт карбюратора багато автовласників здатні виконати самостійно, а запасні частини для агрегату не відрізняються високою вартістю.

Інжектор надійніший в експлуатації, проте його ремонт відрізняється складністю. При цьому діагностика інжектора може проводитися тільки за наявності спеціального обладнання, а вузли та датчики агрегату відрізняються високою вартістю.

Висновки TheDifference.ru

  1. У карбюраторі горюча суміш засмоктується в двигун, а в інжекторі надходить в циліндри двигуна шляхом уприскування.
  2. Карбюратор відрізняється нестабільністю, в той час як інжектор забезпечує ефективну роботу двигуна.
  3. Робота інжектора не залежить від погодних умов . Карбюратор ж в сильні морози замерзає.
  4. Інжектор забезпечує менш забруднені викиди в атмосферу.
  5. Інжекторний двигун легше набирає обертів в порівнянні з карбюраторним.
  6. Застосування інжектора дозволяє заощадити до 40% палива.
  7. Інжектор менш схильний до поломок, ніж карбюратор, але при цьому його ремонт відрізняється високою вартістю.
  8. Інжектор більш вибагливий до якості палива.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *