Чим відрізняється ярмарок від ринку

Таке яскраве, барвисте і веселий захід, як ярмарок, не зможе залишити байдужим жодного життєрадісну людину. Але чому ж вона відрізняється від звичайного ринку і чому викликає такий інтерес у російського народу? З'ясувати це не складе особливих труднощів.

Визначення

Ярмарок — щорічно проводиться розпродаж товарів, часом має певну тематику або сезонні обмеження.

Ринок — місце роздрібного продажу товарів і продуктів харчування.

Порівняння

Слово «ярмарок» в перекладі з польської та німецької мов означає «щорічний ринок». Дійсно, між ярмарком і ринком існує багато спільного: довгі торгові ряди, жваві продавці і снують туди-сюди покупці. Однак все ж дані поняття мають кілька суттєвих відмінностей. Першим з них є час проведення. Якщо ринок функціонує постійно — купити там товар можна як взимку, так і влітку, то ярмарки влаштовуються періодично. Найчастіше вони носять характер сезонних розпродажів, що надають покупцям можливість придбати товар зі значною знижкою.

Більшість ринків діляться за типом реалізованої продукції і бувають продуктовими і речовими. Зазвичай на речовому ринку можна купити буквально все: починаючи від взуття і закінчуючи набором інструментів. На ярмарках же представлена ​​конкретна категорія товарів, будь то хутра, золото або книги. Крім того, якщо вхід на ринок є вільним, то за відвідування ярмарку нерідко стягується невелика плата.

 Чим відрізняється ярмарок від ринку

Сорочинський ярмарок народного ремесла

Ринок і ярмарок сприймаються відвідувачами абсолютно по-різному. Остання являє собою щось на зразок народного свята і має на увазі проведення урочистих церемоній відкриття і закриття, організацію культурної програми. Ринок — цілком буденне і звичне для народу явище, його відвідування пов'язано скоріше з нагальною потребою, ніж з прагненням до веселого проведення часу.

На даний момент терміном «ярмарок» звичайно позначається періодично проводиться короткочасний захід з метою залучення клієнтів, демонстрації товарів і укладення торгових угод. На сьогоднішній день більшість ярмарків проходять в рамках будь-яких виставкових заходів. Однак, на відміну від виставки, відвідувачі мають можливість придбати вподобані їм експонати. Основними покупцями на ярмарках виступають як кінцеві споживачі, так і представники оптової торгівлі.

Висновки TheDifference.ru

  1. Ярмарки влаштовуються періодично і часто носять характер сезонних розпродажів , ринок же функціонує постійно.
  2. На ярмарках зазвичай представлена ​​певна категорія товарів: хутра, золото, книги і т.д. На ринку можна придбати буквально все.
  3. Ярмарок являє собою щось на зразок народного свята, тоді як ринок — цілком буденне і звичне для народу явище.
  4. Якщо вхід на ринок є вільним, то за відвідування ярмарку нерідко стягується невелика плата.
  5. На сьогоднішній день більшість ярмарків проходять в рамках будь-яких виставкових заходів і влаштовуються з метою залучення клієнтів, демонстрації товарів і укладення торгових угод.