Чим відрізняється щебінь від гравію

Практично кожен з нас хоч раз в житті займався будівельними питаннями. І багато хто напевно мали справу з гравієм і щебенем при оздоблювальних роботах, заливці фундаменту або, наприклад, при безпосередньому виробництві будівельних матеріалів. На перший погляд, між щебенем і гравієм принципових відмінностей можна і не помітити, так як обидва матеріали практично виконують одну і ту ж функцію, зовні дуже схожі, та й обидва відносяться до гірських порід. Однак при детальному розгляді даного питання вимальовуються чіткі відмінності, які мають істотний вплив на вибір при вирішенні будівельних питань.

Визначення

Щебінь — матеріал, що отримується в результаті дроблення гірських порід. Подрібнений матеріал може бути різних розмірів (власне, це і визначає фракція) і форм. Це дозволяє щебеню використовуватися в самих різних областях: починаючи виробництвом бетону та закінчуючи ландшафтним дизайном. Наприклад, самий дрібний щебінь ідеально підходить для посипання спортивних майданчиків, доріг при ожеледиці. А ось крупний щебінь найчастіше виконує декоративну функцію: оформлення басейнів і водойм, доріжок в саду тощо.

Гравій утворюється при тривалому і природний процес руйнування гірських порід. Його характеризує гладка поверхня і наявність різних домішок (наприклад, пісок або грунт). Це помітно погіршує зчеплення з бетоном. Матеріал, так само як і щебінь, широко використовується в будівництві та при декоративних роботах. Гравій буває різним — річковий, гірський, морський, він різниться в залежності від місця, де він видобувається. Але в будівництві в переважній більшості випадків використовується гірський варіант.

Відмінність

Ми вже з'ясували, що обидва матеріали мають природне походження і користуються великою популярністю у вирішенні питань будівництва та оформлення інтер'єру. Тепер саме час поговорити про безпосередніх відмінності між гравієм і щебенем.

Перше — зовнішній вигляд. При ретельному розгляді можна виявити, що у гравію більш гладка поверхня, в той час як щебінь, як правило, має дуже гострі кути і шорсткості на поверхні. Що стосується розмірів, то щебінь в більшості своїй більше гравію і має монотонний колір. Гравій ж може бути самих різних кольорів.

 Чим відрізняється щебінь від гравію

Друге — застосування. Висока зчеплення з цементним розчином робить щебінь незамінним матеріалом для заливки фундаменту. А ось гравій завдяки різній колірній гаммі і гладкій поверхні частіше використовується для декоративних цілей.

Висновки TheDifference.ru

  1. Зовнішній вигляд гравію — його основна перевага. Це дає можливість використовувати його для оформлення квітників, доріжок, басейнів і водоймищ;
  2. Основне ж гідність щебеню — його природні характеристики, зокрема зчеплення з бетоном, що дозволяють використовувати щебінь при виробництві будівельних матеріалів і заливки розчину.