Чим відрізняється шуруп від самореза

Різні деталі кріплення присутні на багатьох виробах, і багато хто з нас стикаються з ними постійно, наприклад, при роботі з різними будівельними матеріалами. До недавнього часу найбільш популярним засобом для кріплення вважався шуруп, проте останнім часом все більшої актуальності набувають саме саморізи. Різниця між двома деталями є досить суттєва, і її необхідно знати кожній людині, який хоче здійснювати кріплення двох різних елементів.

Визначення

Шуруп — це стрижень, який має головку і гостру різьблення. Кріпильний виріб застосовують в тому випадку, якщо необхідно прикріпити деталь до якого-небудь м'якому матеріалу. Наприклад, якщо мова йде про закручуванні в дерев'яні або пластмасові вироби. Класифікація шурупів може бути різною: є вироби для дерева і металу, також кріпильний елемент може поділятися за формою головки. На сьогоднішній день шуруп може мати шестигранную, потаємну, квадратну або напівкруглу головку. Тут все залежить від того, для чого використовується шуруп, до якого виробу його прикріплюють. Перед саморезом він має як свої певні переваги, так і деякі недоліки.

 Чим відрізняється шуруп від самореза

шуруп

Саморіз — це гвинт, що має гостру різьблення. Виріб має або гострий наконечник, або наконечник-свердло — в залежності від того, які роботи проводяться. Головна характерна особливість саморізів полягає в тому, що трикутна різьба повністю закриває циліндричну поверхню. Для прикладу, таку особливість немає у гвинтів або шурупів. Сьогодні саморіз виготовляється з різних матеріалів, в числі яких вуглецева і нержавіюча сталь, плюс саме покриття може бути різним. Всі ці фактори безпосередньо впливають на вартість кріпильного вироби, яка дуже серйозно варіюється. Окремо варто виділити призначення саморізів — вони застосовуються для самих різних цілей: для кріплення деталей деревини, гіпсокартону, листового матеріалу, металевого профілю.

Чим відрізняється шуруп від самореза

Саморіз

Порівняння

Зовні вони можуть бути дуже схожі, однак ознак відмінності у них досить багато:

  • Технологія виготовлення саморізів набагато складніше. Для виробництва саморізів, наприклад, необхідні тільки якісні та міцні сплави зі сталі, що проходять в подальшому термічну обробку. Іншими словами, цей кріпильний елемент виробляють із загартованої сталі.
  • Для того щоб прикрутити шуруп, необхідно попередньо зробити отвір на поверхні. Саморіз же можна прикріпити без подібних підготовчих робіт, що помітно спрощує процес кріплення.
  • Міцність саморізів є причиною для широкого діапазону застосування. Наприклад, вироби застосовують в якості кріплення для самих різних матеріалів, в числі яких дерево, пластмаса, метал і навіть бетон.
  • Шуруп має меншу висоту і крок різьблення. Це безпосередньо впливає на універсальність вироби, на технологію виконуваних робіт. В цьому плані саморіз має помітну перевагу.
  • У більшості випадків можна помітити і ще одна вагома відмінність: кінець самореза помітно гостріше. Хоча деякі шурупи також можна зустріти з гострим кінцем.

Висновки TheDifference.ru

  1. Безпосередньо в технології виробництва.
  2. Саморіз можна вкручувати без попереднього пророблення отвору.
  3. Шуруп — менш міцне виріб, плюс саморіз застосовується для кріплення різних матеріалів, включаючи метал і бетон.
  4. Різниця в висоті і кроці різьби (зовнішня відмінність).
  5. Кінець у самореза, як правило, гостріше.