Чим відрізняється штукатурка від шпаклівки

Ті, хто всерйоз вирішив зайнятися ремонтом своїми силами, звичайно, зіткнуться з тим, що стіни в квартирі не такі ідеально рівні, якими здавалися під шпалерами. Саме тому існують певні матеріали, призначені для вирівнювання поверхні — це штукатурка і шпаклівка. Як правило, в процесі ремонту вам знадобиться і те, і інше. Але все ж, перед початком ремонтних робіт варто ознайомитися з особливостями цих будівельних матеріалів і областю їх застосування.

Властивості і область застосування

Штукатурка — це будівельна суміш, призначена для вирівнювання стіновий поверхні. Крім цього, у штукатурки є ще одна важлива функція — захист стін від вологи, збільшення їх теплоізоляційних властивостей. Штукатурка грубозерниста і її можна наносити на поверхню, де є нерівності від одного до п'яти сантиметрів. Найчастіше виробник пише відомості про штукатурку прямо на пакеті (мішку). Штукатурка може бути як звичайною, так і декоративної.

 Чим відрізняється штукатурка від шпаклівки

Декоративна штукатурка

Шпаклівка — це спеціальна пластична маса, покликана усувати такі недоліки поверхні, як глибокі подряпини, поглиблення, щербини і т.д. Це дрібнозернистий суміш, нею вирівнюють недоліки стіни в межах півтора сантиметрів. Плюсами шпаклівки є її в'язкість, що зручно при нанесенні, і те, що при заповненні пустот вона практично не змінюється в обсязі, не дає тріщин, міхурів і робить поверхню гладкою. При цьому, в якості в'яжучого речовини виступає цемент, гіпс або полімерний матеріал. На зашпатлёванную стіну можна поклеїти будь бамбукові, вінілові або паперові шпалери. Шпаклівки випускаються в двох варіантах: готові і сухі. Існує кілька видів шпаклівок: спеціалізовані, універсальні, вирівнюють.

 Чим відрізняється штукатурка від шпаклівки

Нанесення шпаклівки

Технологія використання

Якщо нерівності досить помітні, то штукатурку можна наносити товстим шаром, щоб вона трималася довше і не обсипалася — між шарами доцільно прокласти спеціальну сітку. У зв'язку з тим, що штукатурка грубозерниста, поверхня після її нанесення залишається шорсткою. Але штукатурку не можна шліфувати абразивом ні в якому разі. Найчастіше застосовуються штукатурки цементні і гіпсові. Мінусом перших є тривалий термін повного висихання — близько місяця, тоді як гіпсовим досить від кількох днів до тижня.

Шпаклівка-саме той шар будівельної суміші, яка наноситься перед наклеюванням стін шпалерами або перед фарбуванням. Шпаклівку після нанесення можна відшліфувати абразивним шкіркою. Шпаклівку завжди завдають тонким шаром, використовуючи скоріше як косметичний засіб. Шпаклівка сохне моментально, деякі види близько півгодини, але все-таки варто почекати добу.

Висновки TheDifference.ru

  1. Штукатурка — це грубозерниста будівельна суміш, а шпаклівка — дрібнозерниста.
  2. Штукатурка призначена для вирівнювання нерівностей до п'яти сантиметрів, а шпаклівка для косметичної обробки нерівностей до півтора сантиметрів.
  3. Штукатурку використовують як проміжний шар, що вирівнює, а шпаклівка — це шар перед фінішним покриттям.
  4. отштукатуренную стіну не можна затирати абразивної шкіркою, в той час як шпаклівка абразиву не боїться.
  5. Штукатурка сохне досить довго & # 8212; мінімум кілька днів. Шпаклівка для повного висихання достатньо доби.