Чим відрізняється фахівець від службовця

Є люди, які називають себе фахівцями, а є ті, які вважають за краще називати себе службовцями. Чим можуть займатися ті і інші?

Визначення

Термін « фахівець »- дуже ємний. Під ним можна розуміти людина, яка добре розбирається в якійсь галузі — в силу великого досвіду або отриманої освіти. Є й офіційні визначення терміна. Наприклад — якщо мова йде про кваліфікацію «спеціаліст», про яку йдеться в дипломі після 5-річного навчання у вузі.

Багато співробітників російських офісів працюють на посадах спеціалістів. При цьому області їх професійної діяльності можуть бути самими різними. Є фахівці з консалтингу, інформаційних технологій, HR, фінансових питань. Вкрай рідко, однак, фахівцями називаються робочі та інженерні професії. Хіба що неофіційно.

Термін «спеціаліст» нерідко застосовується і з метою позначення рівня посади, займаної людиною. Наприклад, в держструктурах їй відповідають наймолодші позиції. У свою чергу, в міру професійного зростання людина може ставати «старшим» або, наприклад, «провідним» фахівцем.

Чим відрізняється фахівець від службовця

Таким чином, термін «спеціаліст» позначає область зайнятості людини, його професію або рівень кваліфікації.

Під терміном «службовець »найчастіше мається на увазі людина, що займається розумовою працею, а також зайнятий у сфері торгівлі та надання сервісів. Найголовніше — щоб він на когось працював. Тобто індивідуальний підприємець, який надає послуги з інженерної розробці проектів або вона чинить торг, називатися службовцям ніяк не може.

Чим відрізняється фахівець від службовця

Є усталені словосполучення, в яких розглядається термін обов'язково застосовується. Наприклад, «державний службовець», «муніципальний службовець».

Таким чином, термін «службовець» може позначати не тільки професійну область, а й соціальний статус людини — як працює за наймом і займається розумовою працею.

Порівняння

У багатьох випадках більш-менш очевидна відмінність фахівця від службовця виявити непросто. Наприклад, фахівець фінансового відділу великої компанії, швидше за все, буде вважатися і службовцям. Але, як ми зазначили вище, термін «спеціаліст» може позначати головним чином тільки професійну область, але не соціальний статус. Який, в свою чергу, може виражатися в службовій діяльності.

Таблиця

Отже, тепер ми знаємо, в чому різниця між фахівцем і службовцям. Спробуємо відобразити її критерії в таблиці.

Спеціаліст Службовець
Що спільного між ними
Людина може бути фахівцем і службовцям одночасно
У чому різниця між ними
Термін «фахівець »використовується з метою позначення професійної діяльності людини Термін« службовець »використовується з метою позначення соціального статусу людини