Чим відрізняється товарний знак від торгової марки

Сучасні великі бренди, як правило, мають власні товарні знаки і торгові марки. У чому специфіка тих і інших?

Що таке товарний знак?

Під товарним знаком розуміється юридично захищений елемент індивідуалізації товару — найчастіше це його фірмове найменування або логотип. Бренд, який зареєстрував на свою продукцію товарний знак, може бути впевнений, що інші фірми не зможуть скопіювати відповідний елемент індивідуалізації, не порушивши закону. Товарний знак — це інтелектуальна власність організації.

Що таке торговельна марка?

Під торговою маркою розуміється будь-який елемент індивідуалізації товару — найменування , логотип, дизайн, оформлення. Створення для товару, що випускається компанією, торгової марки — ключова умова успішного брендингу, просування відповідної продукції на ринку.

Порівняння

Головна відмінність товарного знака від торгової марки в тому, що перший елемент індивідуалізації є результатом реєстрації фірмою випускається в якості об'єкта інтелектуальної власності. У свою чергу, у торгової марки може бути відсутнім даний статус. Але, власне, як тільки вона проходить відповідну реєстрацію, то стає захищеним торговим знаком.

Чим відрізняється товарний знак від торгової марки

Таким чином, різниця між розглянутими термінами полягає головним чином в юридичному статусі елемента індивідуалізації продукту. У зв'язку з тим, що обидва поняття виключно близькі один одному, в ЗМІ та повсякденному спілкуванні в бізнесі вони часто вживаються як синоніми.

Визначивши, в чому різниця між товарним знаком і торговою маркою, зафіксуємо висновки в таблиці.

Таблиця

Товарний знак Торгова марка
Що спільного між ними?
Торгова марка, зареєстрована в установленому законом порядку, стає товарним знаком
у чому різниця між ними?
Є юридично захищеним елементом індивідуалізації товару Є унікальним, але не захищеним юридично елементом індивідуалізації товару