Чим відрізняється товарний знак від логотипу

Багато людей вважають за краще купувати речі, орієнтуючись на товарний знак або логотип. Що це за ознаки?

Що таке товарний знак?

Під товарним знаком прийнято розуміти зареєстроване і одночасно захищене законом найменування товару, послуги або бренду-виробника. Іноді іменується «торговою маркою» або «знаком обслуговування». Власником товарного знака та власником виключних прав на нього в Росії може бути індивідуальний підприємець або організація.

Право володіння торговою маркою, як правило, діє тільки на території певної держави. Але можна при необхідності зареєструвати товарний знак в декількох країнах. Так роблять великі бренди-виробники, що розширюють географію своєї присутності на світовому ринку. У політичних об'єднаннях держав, в яких законодавство в області захисту товарних знаків уніфіковано (наприклад, в ЄС), може бути досить здійснення відповідної реєстрації тільки в одній країні, що входить в об'єднання.

Торгову марку, захищену законодавством РФ, ніхто, крім власника, не має права використовувати з метою позначення товару, упаковки, а також як елемент реклами. Однак якщо той чи інший товарний знак використовується в нерекламних цілях або не має відношення до отримання прибутку, його абсолютно законно може задіяти не тільки правовласник, а й будь-який інший чоловік або організація.

Що таке логотип?

Логотип — це стилізований графічний знак, слово чи зображення, що застосовується з метою індивідуалізації будь-якого бренду, підприємства або окремої людини. Необов'язково має відношення до бізнесу і не завжди може бути захищений законодавством. Але найчастіше під логотипом розуміється зображення, яке все-таки має відношення до комерційної діяльності. Є досить багато різновидів логотипів. У числі найпоширеніших — емблема, яка представляє собою картинку (зі словами або без них), яка несе в собі певний сенс. Наприклад, якщо на ній зображено морське узбережжя, то бренд, який використовує дану емблему, можливо, буде мати відношення до подорожей або до вітрильного спорту.

Цілком очевидна близькість понять логотипу і товарного знака. Справа в тому, що товарний знак може розміщуватися на будь-якому продукті або рекламному банері якраз таки у вигляді логотипу. Якщо він буде містити не тільки текст, а й графіку, яка несе певний сенс, то буде емблемою.

Порівняння

Головна відмінність товарного знака від логотипу в тому, що перший підлягає обов'язковій реєстрації в державних та інших структурах, які згодом гарантують його правовий захист. У той час як логотип, як ми зазначили вище, не завжди може бути захищений законодавством. Але той логотип, що зареєстрований в установленому порядку, може бути товарним знаком.

У свою чергу, не кожен товарний знак буде обов'язково бути логотипом. Наприклад, якщо він являє собою унікальне словосполучення і вказується в офіційних документах (наприклад, в контрактах між постачальником і покупцем товару), то його буде не цілком коректно розглядати як логотип. При цьому використання товарного знака в подібних цілях зазвичай має юридичний сенс.

Ще один нюанс — логотип і товарний знак можуть бути абсолютно різними і використовуватися окремо один від одного. Прикладів тому безліч. Наприклад, Pepsi — це товарний знак. Однак в структурі відомого у всьому світі логотипу даного американського бренду слово Pepsi може бути відсутнім. При цьому відповідний логотип Pepsi, швидше за все, буде зареєстрований як самостійний образотворчий товарний знак.

 Чим відрізняється товарний знак від логотипу

Те ж саме можна сказати і про таких брендах, як Microsoft, Nike, про багатьох автомобільних компаніях, виробниках напоїв, одягу і т. Д.

< p> Чим відрізняється товарний знак від логотипу

Більш наочно розглянути то, в чому різниця між товарним знаком і логотипом найбільш очевидна, нам допоможе невелика таблиця. (Кілька незграбно вписаний ключевик.)

Таблиця

Товарний знак Логотип
Що спільного між ними?
Логотип може бути зареєстрований як товарний знак
товарний знак може відображатися у вигляді логотипу
у чому різниця між ними?
обов'язково захищається законом Не завжди захищений законом
Може бути як в графічному, так і в текстовому вигляді Рідко буває тільки в текстовому вигляді, зазвичай доповнений графічними елементами (якщо такі переважають і несуть сенс, то іменується емблемою)
Може вказуватися в офіційних документах і мати юридичне значення Як правило, не вказується в офіційних документах, і якщо навіть вказується — це не має юридичного значення
Може використовуватися окремо від логотипу Може використовуватися окремо від товарного знака